پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ , 01 December 2022

تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۹۵
ساعت انتشار : ۹:۲۱ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

تنها راه نجات کشور، عملی کردن اقتصاد مقاومتی است / با وجود تعطیلی ۶۰ درصد کارخانه، بیکاری در کشور طبیعی است

امام جمعه ماسال گفت: امروز دشمن رو به جنگ اقتصادی آورده است و تنها راه نجات از این جنگ، تحقق عملی اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، حجت الاسلام و المسلمین سید هادی موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه ماسال ضمن تبریک فرارسیدن سال نو اظهار داشت: یکی از تلخ ترین حوادث سال ۹۴، حادثه فاجعه بار منا بود که در آن مومنین و متدینینی که برای راز و نیاز با خداوند به حج رفته بودند در سرزمین منا به دلیل سو مدیریت دستگاه آل سعود جان خود را از دست دادند.

وی یکی از وقایع شیرین سال ۹۴ را توافق برجام دانست و افزود: این شیرینی البته نگرانی هایی را هم همراه خود داشت و آن این بود که علی رغم انجام تعهدات طرف ایرانی، توسط طرف آمریکایی کارشکنی هایی انجام شد. با وجود اینکه مجامع بین المللی بر انجام تعهدات طرف ایرانی صحه گذاشته اند اما طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد و در واقع همان چیزی رخ داد که رهبر انقلاب پیش بینی کرده بودند که طرف مقابل ما افراد بدعهد و عهدشکنی هستند.

امام جمعه ماسال ضمن اشاره به مطرح کردن مسئله آزمایش موشکی ایران در شورای امنیت و شکست آمریکا در این طرح گفت: اینها شیطنت های خود را رها نمی کنند و به تعبیر وزیر محترم امور خارجه، طرف آمریکایی به تعهدات خود عمل نکرد و این تعهدات فقط روی کاغذ ماند و امروز هم می بینیم که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حرف از لغو توافقات می زنند. بنابراین به فرمایش رهبر انقلاب تنها راه نجات کشور پناه بردن به اقتصاد مقاومتی و استعدادهای درون کشور است.

حجت الاسلام موسوی نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را نتیجه نپرداختن عملی به این شعار دانست و اظهار کرد: ما غیر از عمل کردن به شعار اقتصاد مقاومتی راه دیگری برای نجاب کشور نداریم. اگر پول هایی به جهت برجام وارد کشور شود باید این پول در بخش اقتصاد مقاومتی هزینه شود. امروز حدود ۶۰ درصد کارخانه های ما تعطیل هستند و خوب طبیعی است که گرانی و بیکاری در کشور فراگیر شود. ما باید به این کارخانه ها توجه کنیم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال اهمر استان گیلان ادامه داد: ما نمی توانیم واقعیت های جامعه را نادیده بگیریم. ما باید بدانیم که اقتصاد در فرهنگ، معیشت، اخلاق و آسیب های اجتماعی تأثیر دارد. ممکن است در اثر تنگدستی همه ما سر از کفر در بیاوریم و به همین دلیل هم دشمن رو به جنگ اقتصادی آورده است و تنها راه نجات از این جنگ، تحقق عملی اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: امروز آمریکایی طوری وانمود می کنند که ما بیشتر از ۲ راه نداریم و آن اینکه یا باید با آمریکا کنار بیاییم و سیاست های آمریکا را اجرایی کنیم و یا فشارها را تحمل کنیم در حالی که ما می توانیم با اقتصاد مقاومتی بر این فشارها غلبه کنیم. امروز برخی کشورها که به آمریکایی ها سر سپرده ند وضعیت بسیار اسف باری دارند. عاقبت صدام، بن علی و قذافی باید برای مردم ما درس و عبرت باشد.

امام جمعه ماسال گفت: رهبر انقلاب در دیدار حوزویان قم فرمودند روحیه انقلابی نباید در حوزه کم رنگ شود و مسئولان نیز باید از جوانانی که بصورت خودجوش در گوشه و کنار کار فرهنگی می کنند حمایت کنند و آغوش خود را به روی این جوانان باز نمایند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به گردشگر پذیر بودن شهرستان ماسال ادامه داد: ما به عنوان میزبان وظیفه داریم نهایت احترام و ادب را حفظ کنیم و مغازه داران ماسالی در فروش خود به مسافران انصاف را رعایت کنند و از آن طرف هم ما توقع داریم مهمانان شهرستان نیز مسائل محیط زیستی، حجاب، عفت و حیا را رعایت کنند. چه معنی دارد که خانم های مسافر به جامعه و قانون دهن کجی کنند و یا افرادی زباله های تولیدی خود را کنار خیابان ها رها نمایند.

انتهای پیام/


يک ديدگاه

  1. سیدمحمدعلی بتولی گفت:

    با سلام و عرض تبریک عید سعید نوروز و سال نو . لطفا از ایشان سوآل بفرمائید : ۱- “اقتصاد مقاومتی” اصلا چی هست ؟ ۲-چی شد که ۶۰% کارخانه های ایران تعطیل شد ؟ ۳-تا جائیکه بنده بخاطر دارم تا سال ۱۳۸۴ وضع اقتصاد ایران بسیار مطلوب بود و همه کارخانه ها فعال بودند . چه اتفاقی افتاد که در ۱۰ سال گذشته به چنین وضعی رسیدیم ؟ با تشکر و احترام : سیدمحمدعلی بتولی .