پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۹۵
ساعت انتشار : ۸:۰۸ ق.ظ
چاپ مطلب

دبیرکل حزب الله لبنان از آیت الله بهجت سخن می‌گوید

دبیرکل حزب الله لبنان از حضرت آیت الله « محمد تقی بهجت» (ره) به عنوان فقیهی عارف و زاهد و دارای کرامت‌های بی شمار یاد کرد و گفت : در همان نشست اول مجذوب و شیفته ایشان شدم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید حسن نصرالله در گفت وگویی که شنبه شب از شبکه المنار لبنان پخش شد، از توصیه موکد آیت الله بهجت به وی درباره پذیرش دبیرکلی و تاکید ایشان بر پیروزی مقاومت در نبرد با دشمن صهیونیستی سخن گفت.

وی با بیان این که ما از همان ابتدا شیفته حضرت امام خمینی (ره) و متعهد به انقلاب اسلامی بودیم، گفت که هرگاه به ایران می رفتیم ملتزم بودیم که حتما با آیت الله بهجت دیدار کنیم و از نصایح و پندهای ایشان بهره بگیریم.

دبیرکل حزب الله افزود در سال ۱۹۸۵ میلادی زمانی که ۲۵ یا ۲۶ سال داشتم به همراه هیاتی از حزب الله از جمله شهید سیدعباس موسوی به ایران سفر کردیم و در جریان این سفر از شهر مقدس قم دیدن و برای نخستین بار با آیت الله بهجت این عالم بزرگ دیدار کردم.

سید حسن نصرالله آیت الله بهجت را « پدر معنوی» توصیف کرد و گفت که از ویژگی‌های حزب الله لبنان اطمینان و توکل به خداوند و یقین به نصر الهی است.

وی با اشاره به روابط مستحکم و نزدیک خود با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمانان، خاطرنشان کرد که همواره کتاب های دینی و مذهبی و دروس خارج رهبر معظم انقلاب اسلامی را از طریق اینترنت پیگیری می کند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته اول جنگ سی و سه روزه  پیامی ارسال فرمودند و تاکید کردند که حزب الله در این جنگ پیروز و به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل می شود.

سیدحسن نصرالله اظهارداشت که آیت الله بهجت نیز در همان روزهای اول جنگ پیامی دادند و گفتند که حزب الله در این جنگ پیروز می شود.

انتهای پیام /


ویژه ها