پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۹۵
ساعت انتشار : ۸:۵۵ ق.ظ
چاپ مطلب

آیا “حلب” با خون “مستشاران ایرانی” سرخ شد؟

بار دیگر رسانه های اسرائیلی دشمنی خود را در ضدیت با مقاومت نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، رسانه‌های اسرائیلی و مقامات “تل آویو” همواره ضد جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت در منطقه اظهارات بی اساسی را مطرح می کنند.

در این مسیر ادعاهای مختلفی در یکسال گذشته ضد جمهوری اسلامی ایران عنوان  شده که از جمله آن می توان به “حضور نظامی ایران در بلندی های جولان”، “ساخت موشک ۲۷ متری” از سوی جمهوری اسلامی و … را اشاره کرد که همه این ادعاها در حد یک گمانه زنی رسانه ای است.

رژیم صهیونیستی شدیدا از تحولات رخ داده در “حلب” نگران بوده و لذا روی به تبلیغات برای تروریست های تکفیری آورده و ضمن ادعای برخی موضوعات کذب ، عنوان داشته نظامیان ایرانی از جبهه های جنگ در “ریف حلب” فرار کردند.

**بازخوانی ادعای  “جروزالم پست”

نشریه صهیونیستی جروزالم پست با انتشار فیلمی مبهم در ظاهر ادعای فرار “تکاوران تیپ ۶۵ نوهد” از شمال “حلب” را مطرح کرد. این فیلم که به نظر به وسیله پهپاد گرفته شده است، تصویری نامشخص از فرار نیروهای نظامی را از میدان نبرد نشان می‌دهد.

براساس ادعای این نشریه صهیونیستی، دیروز گروه تروریستی جبهه النصره (همپیمان القاعده) که نقش تعیین کننده‌ای در جنگ شمال حلب دارد با انتشار فیلمی ادعای فرار نیروهای ایرانی را از میدان نبرد در “حلب” را عنوان کرد.

بر اساس ادعای این سازمان تروریستی، نیروهای ویژه ایران که دوشادوش نیروهای لبنانی و عراقی در شمال “حلب” می‌جنگند، از میدان جنگ فرار و نیروهای جبهه النصره مواضع آنها را به شدت بمباران می‌کنند.

در ادامه این نشریه صهیونیستی به استناد یک مقام غیر رسمی مدعی است: از زمانی که  “تکاوران تیپ ۶۵ نوهد” ایران به سوریه آمده‌اند، بیش از ۳۰ نفر از آنها کشته شده‌اند.

“شیخ محمد المحیسنی”، رییس شورای شریعت “جیش الفتح” ( که “جبهه النصره” و “احرار الشام”  زیر پرچم وی می‌جنگند) روز گذشته در فیلمی مدعی شد کشته شدگانی که با این گروه تروریستی می‌جنگیدند از سپاه پاسداران بودند نه از ارتش ایران. وی مدعی شد: زمین پر از خون ایرانی‌ها بود و آنها متحمل تلفات سنگینی شدند.

**تبلیغات اسرائیل برای تروریست های تکفیری

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که اسرائیل تلاش می کند تا با تبلیغات تروریست های تکفیری را برای جنگ در جبهه های مختلف تشویق و تحریک کند و پخش فیلمی مبهم در این زمینه هم تاکتیک صهیونیست هاست.

در حقیقت تبلیغات ، پس از کمک های لجستیکی و درمانی، سومین ابزار مقامات “تل آویو” برای پشتیبانی از تروریست های تکفیری و ضربه زدن به محور مقاومت می باشد که تاکنون بی نتیجه بوده است.

نکته دیگری که همواره مطرح شده اینکه جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک های مستشاری در منطقه گام برمی دارد تا تروریسم تکفیری را در عراق و سوریه ریشه کن کند و تاکنون هیچ مقامی از حضور نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه سخنی به میان نیاورده است و این ادعا ، گمانه زنی رسانه ای “جروزالم پست” بوده که  سند و مدرکی درباره آن وجود ندارد.

**دروغ پردازی اسرائیل در ارائه آمار تعداد شهدای “تیپ ۶۵ نوهد”

نکته دیگر قابل تامل اینکه تاکنون به صورت رسمی تنها ۴ نفر از تکاوران “تیپ ۶۵ نوهد” نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند و آمار ۳۰ نفره مورد ادعای تروریست های “جبهه النصره”  خلاف واقعیت است.

نکته دیگر اینکه در دو ماه اخیر تروریست های تکفیری داعش و جبهه النصره در جبهه های مختلف شکست های سختی را از ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه و همپیمانانش دریافت نموده اند.

شکست های اخیر تروریست ها باعث شده تا آن ها روی به تبلیغات بیاورند و از اسرائیل کمک بخواهند که نتیجه آن پخش فیلمی مبهم ، دروغین و سراسر کذب است که هیچگونه نزدیکی با واقعیت ندارد.

در فیلم مورد ادعای تروریست های تکفیری و رسانه های اسرائیلی مشخص نیست که  چه کسانی در حال فرار کردن هستند، به کجا می روند، در کجا بمباران می شوند و دروغ دیگری که مطرح شده این است که زمین با خون مستشاران ایرانی قرمز شده است.  دروغی که حتی فیلم مورد ادعای تروریست ها هم آن را تکذیب می کند.

تبلیغات یکی از ابزارهای تروریست های وابسته به القاعده است تا در زمان شکست خوردن در منطقه از آن استفاده کنند که در شکست های اخیر “شهرک العیس” چون تروریست های جبهه النصره در عملیات میدانی کاری از پیش نبردند روی به دروغ پردازی آورده اند.

گزارش از محمد زرچینی

باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/


ویژه ها