شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ , 01 April 2023

تاریخ انتشار : ۰۱ اردیبهشت ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۱۸ ب.ظ
چاپ مطلب
نماینده‌ی مردم تالش، رضوانشهر و ماسال:

دلالان; تنها برندگان ارز دو نرخی /تقاص بازار آشفته ارز را تولید پس می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تک نرخی شدن ارز و ثبات در این بازار به رونق تولید و افزایش سرمایه گذاری در کشور منتهی می‌شود که از اقدامات مهم برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، محمود شکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم یکسان سازی نرخ ارز در کشور گفت: باید توجه داشت که همواره نرخ ارز تاثیر مهمی در اقتصاد کشور داشته است که باید به این موضوع توجه شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تجربه رشد نجومی قیمت ارز در سال های گذشته این موضوع را اثبات کرد که افزایش قیمت ارز علاوه بر تاثیرات اقتصادی به لحاظ روانی نیز بازارها را تحت تاثیر قرار می دهد؛بنابراین همواره باید با اتخاذ تصمیمات صحیح اقتصادی از نوسانات شدید ارزی جلوگیری شود.

دو نرخی بودن قیمت ارز تنها به نفع دلالان ارزی است

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه براساس قانون، دولت باید با اعمال سیاست شناور مدیریت ارزی، بازار ارز را کنترل کند، افزود: در برنامه های دولت سیاست یکسان سازی نرخ ارز وجود دارد که باید این سیاست اجرایی شود.

شکری افزود:دونرخی بودن قیمت ارز تنها به نفع دلالان ارزی است و بخش تولید کشور و همچنین مردم از گرانی هایی که به دلیل دونرخی بودن ارز ایجاد می شود،متضرر خواهند شد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: تک نرخی شدن ارز و ثبات در این بازار به رونق تولید و افزایش سرمایه گذاری در کشور منتهی می شود و از اقدامات مهم برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

انتهای پیام/