شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۹۵
ساعت انتشار : ۹:۲۰ ق.ظ
چاپ مطلب

آشوب اختلاف در جبهه‌‌ی اصلاحات رودبار و گیلان/ دوستان، اصلاحات درون‌حزبی را یاد بگیرید،اصلاح کشور پیشکش!

آشوب ها و اختلافات در جبهه اصلاحات گیلان مردم رشت و رودبار را آشفته خاطر کرده و مردم خواستارند تا جبهه‌ی اصلاحات گیلان اصلاحات درون حزبی را یاد بگیرید تا نتیجه اش در کشور نتیجه عکس ندهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از کاسپین، تنها حدود یکصد ساعت تا پایان مهلت تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی – دوره دهم –  زمان مانده است.

جایی که مردم به مانند همیشه با  چشم و گوشی باز اوضاع را رصد می کنند تا بدانند در این وانفسا، کاندیداها و احیانا احزاب منتصب چه می گویند تا در مجموع برایند رفتارهایشان به جمع بندی رسیده و برای انتخاب یا عدم انتخابشان اقدام نمایند.

در این میان هستند احزاب یکبار مصرفی که تنها شب انتخابات سر از بستر بلند میکنند تا با ” فرصت طلبی ” و تبلیغات ضد و نقیص از نمد انتخابات کلاهی برای خود بدوزند و سپس تا مدتها خبری از آنها نباشد. گروهی که سوابق موجود نشان می دهد عملکردهایشان هیچگاه در کف جامعه مملموس نبوده و رفت و آمدهایشان نیز در حد لبخند های دلخوش کنک و برخی دست دادنهایشان نیز ناشایست است.

اما آنچه امروز و در قسمتی از همین خیمه ها شاهدیم اختلافات کلافه کننده ” درون حزبی ” میان حوزه انتخابیه رودبار و مرکز استان است.

جایی که تحقیقات میدانی نشان می دهد مردم نجیب منطقه رودبارهم از کار و بار این گروه سر درنیاورده اند و باز جایی که جریانی به نام اصلاح طلبی، آن هم برای اجرای اصلاحات همه جانبه، از مردم تقاضای رای داشته باشند و بخواهد سرنوشت سیاسی اجتماعی اقتصادی و … مردم را به دست گیرند در حالی که  اندرون حزبشان نیازمند اصلاحات بیشتری است.

۱٫سعید اکبرنیا دفرازی – رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان رودبار – به دلیل آنچه  از آن به عنوان دخالت در کارشورای اصلاح طلبان شهرستان رودبار نام برده است از سمت خود استعفا می دهد.

۲٫سعید اکبر نیا اعلام می دارد مخالف ورود دکتر منوچهر جمالی – یکی از کاندیدا ها – به لیست امید می باشد.

۳٫همین چهره اعلام می کند تشکیلات حزب در مرکز استان، تحت تاثیر آقایان اکبر سرودی و سید احمد حسینی موجبات اخلال در امور را فراهم ساخته اند.

۴٫تیموری از دیگر اعضای شورای اصلاح طلبان شهرستان رودبار به همین دلیل استعفاء می دهد.

۵٫ چهره خبر ساز – سعید اکبر نیا – اعلام می دارد اکثریت جبهه اصلاحات رودبار هیچگونه حمایتی از ” محمدرضا عارف ” نخواهد کرد.

۶٫اوضاع وخیم تر می شود و سعید اکبر نیا اعلام می دارد حتی هیچ گونه استقبالی از ورود عارف به شهرستان رودبار صورت نخواهد پذیرفت.

۷٫احمد رمضانپور نرگسی رییس شورای مشورتی استان گیلان کلا از خبر این استعفاها اظهار بی اطلاعی می کند.

حال پیدا کنید پرتقال فروش را و مردم گرفتاری که نگاه به کردار آدمهایی می کنند که قرار است امورشان را اصلاح کنند، در حالیکه خود نیازمند اصلاح درون حزبی خودشان هستند و یکی لازمست سرومانی به مرافه های بی پایان همین جماعت دهد.

اما واقعیت این است که برای جریان بخشی به امور کشوری که مالامال از فرصت های متنوع و بی پایان است لازمست جریانات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سایر بخش ها بسیار قویتر از این رفتارهای ناشیانه و مضحک این چنینی عمل نمایند. جایی که یا افراد از قوانین مربوط به تشکل های مشورتی خبر درستی ندارند و نمی دانند که اعضای مشورتی دارای قدرت اجرایی نیستند، یا آنکه اطلاعات تشکیلات سیاسی دارای اشکال است و به اشتباه افرادی را در غالب شورای مشورتی جای داده اند.

لازم به ذکر است در هیچ یک از مجموعه های مدنی و رسمی، شورای مشورتی دارای قدرت اجرایی نبوده و حتی استعفا به دلیل شکل و روند سیاست های کلی گروه نیز معنای حقوقی ندارد، مگر همانطور که اشاره نمودیم، گروه در راس خود دارای اشتباهات چارت نویسی و یا اشکال در چیدمان انواع دپارتمان ها باشد.

قطعا مشت نمونه خروار است و این مشکلات در سایر اوضاع نیز موجود خواهد بود، بنابراین در هر صورت با اتفاقات موجود و اختلافات پیش آمده، بعید به نظر می رسد مردم روی خوشی به این داستانها نشان دهند و قطعا لازم است گروه اصلاح طلبان در فرصت باقی مانده ضمن عذرخواهی از مردم، به فکر چاره باشند زیرا به هوش و ذکاوت هموطنان بزرگمنش شهرستان رودبار اعتقاد ویژه ای داریم و سبزی وجودشان را مانند برگهای سبز درختان زیتون، از پرودگار بزرگ مسئلت داریم.

 انتهای پیام/

v,nfhv , ;hs\dk , زشسحقثسس.زخئ


2 ديدگاه

  1. محسن گفت:

    کدوم آشوب؟ دوره ی این شکل تخریب و جوسازیها خیلی وقته به سر اومده.ملت چشم دارن میبینن،عقل دارن میفهمن.بهتون توسیه میکنم یه تجدید نظر تو رویه تون انجام بدین

  2. محسن گفت:

    ضمنا خواستار این شکلی هست و خاستار یک مفهوم دیگری رو میرسونه(چگونه بخوانیم،چگونه بنویسیم رو خوب نگاه نکردین حتما!!!!)

تست
تست