شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۹۵
ساعت انتشار : ۱۰:۳۰ ب.ظ
چاپ مطلب

روستایی در حویق تالش که امکانات اولیه زندگی را ندارد !

روستایی در بخش حویق تالش قرار دارد که در عصر حاضر فاقد هیچ گونه امکانات اولیه زندگی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از مریان خبر، روستایی در بخش حویق تالش قرار دارد که در عصر حاضر فاقد هیچ گونه امکانات اولیه زندگی می باشد.

روستای کوهستان دوم حوبق، شش شهید و یک جاوید الاثر تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است و بیش از ۱۴۰ خانوار مستقر و ۱۸۵۰ نفر جمعیت دارد.

متاسفانه در زمان کنونی که دسترسی به امکانات اولیه زندگی حق هر شهروندی می باشد، این روستا از کلیه امکانات رفاهی از جمله آب، برق و گاز، دکل مخابراتی و از همه مهم تر راه ارتباطی محروم می باشد.

این روستا ۴۰ دانش آموز هم دارد که محل تحصیل آنها واقعا” به هر چیزی شبیه است جز مدرسه!

البته گروه های جهادی بسیج دانشجویی چند باری در این روستاها حضور داشته اند ولی تا زیر ساخت های این روستا درست نشود کاری از دست این گروها هم ساخته نیست.

اگر کسی در این روستا بیمار شود انتقال این شخص به شهر و مراکز درمانی بسیار عذاب آور است. مسیری که واقعا” تردد از آن با خودروهای کمک‌دار هم به سختی صورت می‌گیرد و وقتی انسان خودش را جای مردم این مناطق در زمستان و برف و بوران قرار می‌دهد از این همه ناز و نعمت خجالت می‌کشد!

مردم منطقه کوهستانی حویق از مشکل دیگری هم رنج می‌برند و آن نبود آنتن‌دهی تلفن همراه و نبود تلفن خانگی در منطقه است؛ مشکلی که این روستانشینان را در بن‌بست ارتباطی راه و تلفن با محرومیت‌های عمیقی تنها می‌گذارد.

اگر دنبال تحقق شعار سال هستیم باید بدانیم که موثرترین قشر در امر تولید، همین روستائیان هستند که باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرند.

انتهای پیام/


2 ديدگاه

  1. کادوس گفت:

    قابل توجه نماینده محترم

  2. کادوس گفت:

    برادر من چرا حویق میری در همین شاندرمن خودمان روستای سیاه نسا هست که شرایط بدتری دارد

تست
تست