شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۱۲:۱۹ ق.ظ
چاپ مطلب

کدام مسئول کشوری به محرومترین روستای حویق تالش رفت؟ + عکس

یک مقام مسئول در بسیج مستضعفین کشور با حضور در محروم ترین روستای حویق تالش، از نزدیک با مردم روستا به گفتگو نشست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از مریان خبر، چند وقت قبل خبری در مورد محرومیت های روستاهای کوهستان حویق تالش از این پایگاه خبری منتشر شد (لینک خبر) که بازتاب بسیاری در رسانه های استان و حتی کشور داشت و موجب شد تا محرومیت های این روستا نمایان شود و البته مسئولان شهرستان و بخش درصدد جوابگویی برآمدند که دردی از این مردم محروم کم نمی کرد.

عصر امروز (یک شنبه) اسماعیل احمدی معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستعضفین کشور همراه با معاون خود و سرهنگ پاسدار پاسخی سرپرست روابط عمومی سپاه قدس گیلان و  ستوده مسئول قرارگاه جهادی شهید املاکی همراه با خبرنگاران بازدیدی را از این روستا انجام دادند.

بختیار میری دهیار این روستا هم همراه ما بود که از ابعاد مختلف محرومیت این روستاها برای ما گفت و این مسئول محلی تنها مقام مسئول همراه کاروان بود و خبری از مسئولان بخش حویق و شهرستان تالش در این بازدید نبود.

IMG_5474

IMG_5476

IMG_5485

اسماعیل احمدی

IMG_5493

IMG_5497

IMG_5503

مسیر این روستا که به خاطر کم شدن بارش ها تا اندازه ای قابل تردد بود ولی برای رسیدن به مسجد و مدرسه این روستا چند کیلومتری پیاده روی را به گروه تحمیل کرد .

IMG_5580

IMG_5562

IMG_5513

در بین راه برخورد مردم با ما بسیار احترام آمیز بود ولی روستائیان از بی توجهی به این مناطق گلایه داشتند. کودکان روستا هم به شدت درد محرومیت را حس کرده بودند .

 

IMG_5531

گروه  استراحتی کوتاه در مسجد این روستا انجام داد.

IMG_5527

خوشبختانه بسیج باز هم پیش قدم شده و اقدماتی را در این روستا را انجام داده است . گروه سازندگی شهید سیرت نیا با حضور در این روستا مشغول ساخت یک باب غسل خانه، سرویس بهداشتی و مدرسه برای این روستا می باشد . در گفت و گوی کوتاهی که با یکی از اعضای این گروه جهادی داشتیم اعلام داشت به خاطر نبود راه، مصالح با قاطر و یا حتی توسط خود ساکنین حمل شده است .

IMG_5536

 

IMG_5546

نمایی از بیرون مدرسه و تخته دانش اموزان مدرسه ذوالفقار کوهستان

 

IMG_5543

IMG_5544

بنرهای جالب در داخل این دبستان ، این بنر وقتی جالب می شود که ما هیچ کپسول اتفای حریقی در این مدرسه ندیدم ولی روش استفاده از آن را مشاهد کردیم .

IMG_5558

IMG_5559

IMG_5584

 

 

IMG_5573

یکی از ساکنین این روستا که برادر شهید هم بود ما را مهمان سفره‌ی خود کرد و با نان داغ و عسل از ما پذیرایی نمود.

 

IMG_5588

در مسیر ماشین رو هم بیشتر مسیر فقط برای ماشین های شاسی بلند قابل تردد بود و بیشتر این مسیر پیاده طی شد.

در پایان امیدواریم قدم های برای کم کردن محرومیت این روستاهای مناطق محروم که اکثراً از سادات هم می باشند انجام شود. تلخ ترین این محرومیت ها حمل بیماران می باشد که به دلیل نبود راه باید با تابوت و برانکارد مسیر چند کیلومتری را بیماران حمل شوند .

متاسفانه مسئولان به جای اینکه به فکر این مردم باشند درصدد جوابیه دادن به سایت ها و خبرگزاری ها هستند و می خواهند صورت مسئله را پاک کنند.

 

انتهای پیام/


تست
تست