دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ , 10 August 2020
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۱۲:۰۵ ق.ظ
چاپ مطلب
بیانیه‌ی حزب مردمسالاری گیلان در سالگرد رحلت امام(ره)؛

امام (ره) برابر هیچ قدرتی قامت خم نکرد / خون شهدای قیام ۱۵ خرداد بود که شالوده‌ی نظام شاهنشاهی را در هم پیچید

حزب مردمسالاری گیلان ضمن بیانیه ای به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره): امام (ره ) حرکت خود را با تأسی از اجداد طاهرینش با مبارزه با طاغوت زمان شروع کرد و در طول زندگانی عزتمندانه خود قامتش در برابر هیچ قدرتی خم نشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، حزب مردمسالاری گیلان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
در آستانه‌ی فرا رسیدن نیمه‌ی خرداد، سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، شاهد آن هستیم که بیش از پیش آوازه‌ی انقلاب شکوهمند اسلامی در جهان طنین‌انداز شده و آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با شکافتن مرزهای جغرافیایی به عمق دل‌های سایر آزادی‌خواهان جهان نفوذ کرده و در حال به ثمر نشستن است.
۱۴ خرداد و ۱۵خرداد یادآور رحلت حضرت امام خمینی ( ره ) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالگرد شهدای ۱۵ خرداد است. ضمن گرامی داشت یاد امام و شهدا، شایان ذکر است که نقش پانزده‌ی خرداد و ایثار شهدای آغاز گر نهضت امام بر هیچ انسان آزاده و ایثارگری، مخفی نیست و چهارده خرداد روزی است که امام خمینی (ره) بعد از سال ها جهاد و ایثار در راه خدا و تلاش در راه تحقق اهداف عالیه و حیات بخش اسلام به دیدار حق شتافت.
به دنبال قیام خونین کفن پوشان پانزده خرداد که با پیشگامی اهالی ورامین و به میدان آمدن قریب پانزده هزار نفر و مخالفت امام با لایحه ننگین کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳ به دستور آمریکا، امام (ره) به ترکیه تبعید گردید. روحانیت انقلابی و طلاب مبارز حوزه های علمیه‌ی قم و سایر شهرستانها، نهضت امام را ادامه دادند و رژیم منحوس پهلوی با به شهادت رساندن شاگردان امام خمینی و تبعید روحانیت مبارز و در صحنه به شهرستان های دور دست کشور، قصد آن داشت که نهضت امام را سرکوب کند اما ناخواسته نهضت امام را در سطح کشور گسترش داد و زمینه‌ی انقلاب اسلامی را فراهم ساخت.
امام (ره ) حرکت خود را با تأسی از اجداد طاهرینش با مبارزه با طاغوت زمان شروع کرد. مردم غیور ایران نیز که در نظام ستم شاهی وابسته به استکبار، تحقیر شده بودند با عزم راسخ و مشت های گره کرده او را به ایران فراخواندند و یاری نمودند و به جای پرداختن به معلول، علت اصلی که ” شاه ” بود هدف قرار دادند.  نتیجه‌ی تلاش مخلصانه و شجاعانه امام ( ره ) از سال ۱۳۴۰ تا بهمن ۵۷ سرنگونی حاکمیّت طاغوت و استقبال باشکوه و بی نظیر مردم از آن امام بزرگوار در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.
حضرت امام خمینی (ره) رهبر فرزانه و نستوهی بودند که با قیام شکوهمندشان در عرصه‌ی سیاست داخلی با اقدامات مهمی همچون فرمان تشکیل کمیته‌ی امداد برای رسیدگی به نیازمندان و سپاه پاسداران انقلاب و بسیج مستضعفان برای حراست از انقلاب اسلامی و در عرصه سیاست خارجی با اتکال به خداوند و مرزبندی با دشمنان حق و استقامت در برابر تهدیدات آنان  و حمایت از مستضعفان و نهضت های آزادی بخش، دوست و دشمن را متحیر نمودند.
او که در طول زندگانی عزتمندانه خود قامتش در برابر هیچ قدرتی خم نشده بود در واپسین روز های عمر شریفش که خود را آماده ملاقات معبود می نمود وصیـت نامه‌ی جاودانه خود را اینگونه می سراید :  ” .. . با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم و به دعای خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خدای رحمن و رحیم می خواهم که عذرم را در کوتاهی خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد و از ملت امیدوارم که عذرم را در کوتاهی ها و قصورها و تقصیر ها بپذیرند و با قدرت و تصمیم و اراده  به پیش روند … ”
در عرصه‌ی این پیکار مقدس و رویاروئی با طاغوت زمان، شهدای پانزده خرداد السّابقون السّابقون هستند و طبق وعده‌ی الهی در نزد خداوند از مقربان خواهند بود . آنان آزادگانی بودند که در سال ۴۲  با الهام از آیه‌ی ۴۶ سوره‌ی مبارکه‌ی سبأ (ان تقوموا لله مثنی و فرادی)، که همواره مورد استناد  امام خمینی ( ره ) بود در مقابل حکومت طاغوت و سلطه‌ی بیگانه در اعتراض به دستگیری امام (ره) قیام کردند، خون های پاک این شهدای والامقام همچون سیلی خروشان نظام ستم شاهی را در هم پیچید و سر آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نهضت بیداری اسلامی در سطح جهان گردید. این روز را گرامی داشته و به روان پاک شهدای پانزده خرداد و امام شهدا درود می فرستیم.
حزب مردم سالاری گیلان

 

انتهای پیام/


تست
تست