دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲ , 25 September 2023

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۳۲ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال خبر داد:

خسارت ۵ میلیارد ریالی سیل در ماسال

فرماندار ماسال از خسارت 5 میلیارد و 500 میلیون ریالی سیل به زیر ساخت های کشاورزی و راه های ارتباطی روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، محمود قاسم نژاد در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده شهرستان ماسال با اشاره به خسارات شدید سیل اخیر به بخش های مرکزی ماسال و شاندرمن، اظهار داشت: این سیل موجب انسداد  و تخریب راه روستایی و پل ارتباطی روستای طالب دره شاندرمن و از بین رفتن قسمتی از دیوار دبستان این روستا گردیده است.

وی تخریب مسیر های ارتباطی روستاهای سراکه، چسلی و سلیم آباد و مسیر ارتباطی جاده گیلوان را از جمله خسارات وارده سیل در بخش مرکزی ماسال عنوان کرد و افزود: این سیل همچنین تخریب اساسی  زیرساخت های کشاورزی و  سردهنه های آبیاری شهرستان را موجب گردیده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ماسال ادامه داد: تمامی ۱۷ سردهنه آبیاری کشاورزی رودخانه مرغک شاندرمن بر اثر سیل به صورت ۱۰۰ درصدی تخریب گشته و ۱۸ سردهنه آبیاری رودخانه خالکایی بخش مرکزی نیز از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است.

فرماندار ماسال با تاکید بر لزوم بازسازی نقاط سیل زده در کمترین زمان ممکن، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۸۵ درصد از مزارع و شالیزارهای شهرستان ماسال از طریق دو رودخانه مرغک و خالکایی آبیاری می شوند، بازسازی سریع آسیب های وارده به سردهنه های آب کشاورزی بسیار حیاتی است وعدم توجه به این موضوع می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بخش کشاوری و شالیزاران منطقه وارد نماید.

انتهای پیام /