جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ , 28 February 2020
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۹۵
ساعت انتشار : ۷:۲۸ ب.ظ
چاپ مطلب
در جلسه ستاد تسهیلات سفر تابستانی؛

فرماندار ماسال از بسیج تمام امکانات برای پذیرایی از مسافران تابستانی خبر داد

فرماندار ماسال از آمادگی این شهرستان برای میزبانی از مسافران خبر داد و گفت: تمام امکانات برای پذیرایی از مسافران تابستانی در ماسال بسیج شده است.

به گزارشماسال نیوز ، به نقل از فارس، محمود قاسم‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر تابستانی این شهرستان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای پذیرایی از مسافران، اظهار کرد: برای پذیرایی از مهمانان تابستانی به ماسال امادگی لازم وجود دارد.

وی ماسال را دارای جاذبه‌های گردشگری و بکر دانست و تصریح کرد: برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران تمام امکانات در ماسال بسیج شده است.

فرماندار ماسال با بیان اینکه مسؤولان گردشگری باید روند اجاره خانه‌های ییلاقی به گردشگران را ساماندهی کنند، افزود: باید از بروز تخلف و ناامنی در سطح ییلاقات جلوگیری شود.

وی نظارت دقیق بر قیمت و کیفیت هتل و مهمانپذیرهای شهرستان را امری ضروری خواند و خاطرنشان کرد: امروزه پدیده خانه مسافر به عنوان رویکرد جدیدی در صنعت گردشگری جهان در حال گسترش است.

‌قاسم‌نژاد اضافه کرد: در پدیده خانه‌مسافر افراد با اجاره خانه در کنار صاحبخانه از نزدیک فعالیت یک خانواده روستایی را مشاهده می‌کند و از فرآورده‌های غذایی سالم روستائیان نیز به صورت مستقیم بهره‌مند می‌شود.

وی نظام‌مند کردن پدیده خانه‌مسافر در ماسال را امری مهم خواند و خاطرنشان کرد: باید در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم شهرستان امکان استفاده از خانه‌مسافر در ماسال فراهم شود.

رئیس ستاد خدمات سفر ماسال، بهبود وضعیت سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی و ضرورت تجهیز امکانات پارک‌ها برای پذیرایی از مسافران را مورد تأکید قرار داد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به راه‌اندازی نمازخانه‌ها و باز بودن مساجد بین‌راهی برای اقامه نماز مسافران اقدام کنند، یادآور شد: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران تابستانی، کمیته‌هایی در شهرستان تشکیل می‌شود.

قاسم‌نژاد حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی، امنیتی و ترافیک، اسکان و رفاه، سلامت و محیط زیست و اصناف و نظارت را از کمیته‌هایی عنوان کرد که قرار است در ماسال تشکیل شود.

وی توجه به محیط زیست را با اهمیت خواند و متذکر شد: آلودگی محیط زیست از پیامدهای منفی گردشگری بوده و آموزش و اطلاع‌رسانی به گردشگران و مدیریت جمع‌آوری پسماند و زباله از طرف  شهرداری‌ و بخشداری‌ها به ویژه در مناطق ییلاقی در جلوگیری از آلودگی محیط زیست تاثیرگذار است.

فرماندار ماسال با اشاره به اینکه عملیات روکش آسفالت مسیر ییلاقی «مرکیه به شالما» تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد، یادآور شد: امیدواریم تا پایان سال جاری آسفالت تمام مسیر جاده ییلاقات ماسال تکمیل شود تا گردشگران بتوانند به راحتی به همه نقاط ییلاقی و مشهد میرزا کوچک‌خان دسترسی داشته باشند.

وی نظارت بهداشتی، حفظ حجاب و عفاف و کرامت و احترام انسان‌ها در حوزه گردشگری را مهم دانست و متذکر شد: باید با برنامه‌ریزی درست و استفاده از نقاط مثبت گردشگری از بروز پیامدهای منفی و سوء‌فرهنگی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

 


3 ديدگاه

  1. ندارم گفت:

    سلام فرماندار مهربان لطفا” مقداری در فکر مردم ماسال باش از دست روزه خواران عاصی شدیم وای از دست مسئولین بیکفایت …؟

  2. همشهری گفت:

    ببخشیداولاهیچ نشانه ای ازفعالیت نهادهادرماسال مشاهد نشده است .ثانیاروکش اسفالت کجاشروع شده تایک هفته ای تمام شود.

  3. ندارم گفت:

    سلام جناب آقای فرماندار مثل اینکه در ماسال تشریف نداری ؟ روکش آسفالت قرار بود در سال نودوچهارتمام شود هنوز دستگاهها را نبرده اند سرکار شما میگوئی یک هفته ای تمام میشود کجای کاری ؟؟؟ خدا ما را بیامرزد انشاءا.. دراین ماه مبارک رمضان پیش شهید انصاری شرمنده نشویم که سالگرد شهادت آن بزرگمرد گیلان میباشد روحش شاد

تست
تست