یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ , 24 October 2021
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۱۲:۰۵ ق.ظ
چاپ مطلب
در مسجد جامع تالش؛

سی و چهارمین سالگرد درگذشت نماینده اسبق تالش بزرگ برگزار شد / تجلیل از حجت الاسلام صفوی امام جمعه فومن

حجت الاسلام جمال یاری صداقت و نوعدوستی را از ویژگی‌های دیگر مرحوم عرفانی عنوان کرد و متذکر شد: با گذشت 34 سال از درگذشت مرحوم عرفانی، هنوز خاطرات وی در ذهن مردم تالش زنده است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام جمال یاری عصر امروز در سی و چهارمین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام حاج سید یونس عرفانی نماینده اسبق تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله عرفانی از روحانیون شاخص، مبارز و پیرو خط امام(ره) بود.

وی افزود: مرحوم عرفانی در سال‌های آغاز مبارزه حضرت امام(ره) و حتی زمان تبعید امام راحل در کنار ایشان قرار داشت و همواره در این راه ثابت‌قدم بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب مرحوم عرفانی به عنوان یک سرباز پیشگام در خدمت انقلاب بود، گفت: مرحوم عرفانی در منطقه تالش کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی بود و با رأی مردم وارد مجلس شد.

به گفته وی، مرحوم سید یونس عرفانی به عنوان عضو شورای مرکز جامعه روحانیت مبارز تهران قبل از انقلاب اسلامی بارها به ساواک احضار شد و مورد بازجویی و آزار و اذیت قرار گرفت.

یاری تصریح کرد: این مرحوم با دعوت از علما و شخصیت‌هایی که در مبارزه بودند برای سخنرانی در مسجد به تقویت عناصر انقلابی می‌پرداخت.

وی با اشاره به اینکه مرحوم عرفانی مسؤول کمیته منطقه ۸ بود، گفت: این مرحوم در مدت تصدی خود به بهترین نحو خدمات‌رسانی کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مرحوم عرفانی خدمات ارزنده‌ای به مردم قدرشناس و وفادار تالش ارائه کرد، یادآور شد: مرحوم عرفانی در مدت ۴۸ سال عمر خود توانست تمام وظایفش را به نحو مطلوب به پایان برساند.

وی صداقت و نوعدوستی را از ویژگی‌های دیگر مرحوم عرفانی عنوان کرد و متذکر شد: با گذشت ۳۴ سال از درگذشت مرحوم عرفانی، هنوز خاطرات وی در ذهن مردم تالش زنده است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سید یونس عرفانی در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی در شیرآباد تالش متولد شد و پس از گذراندن مقدمات تحصیل در مکتب خانه‌های قدیم در سال ۱۳۲۷ شمسی در سن ۱۴ سالگی برای تحصیلات طلبگی زادگاه خود را به قصد اردبیل ترک کرد.

مرحوم عرفانی در شهر اردبیل در رشته ادبیات به تحصیل پرداخت و برای تحصیلات تکمیلی به شهر قم مهاجرت کرد و نزد بزرگانی مانند آیت‌الله بروجردی، امام خمینی(ره) و آیت‌الله مشکینی به شاگردی پرداخت.

در پایان مراسم مذکور از تلاش‌های حجت‌الاسلام نظام‌الدین وحدانی یکی از اساتید سابق حوزه علمیه و حجت‌الاسلام  سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن تجلیل شد.

انتهای پیام/۲۳۰۰/ر۳۰/

 


تست
تست