چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , 19 January 2022
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۱۸ ق.ظ
چاپ مطلب
پایگاه اینترنتی شاندرمن 20 برگزار می‌کند؛

نظرسنجی اینترنتی درباره‌ی تندیس مرد تالشی در شاندرمن

تندیس مرد تالشی در شاندرمن از همان ابتدای نصب، محل بحث بسیاری از تالش زبانان بود. هر کدام از مردم به سلیقه ی خود این نماد مردمان تالش را بگونه ای توصیف می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، تندیس مرد تالشی در شاندرمن از همان ابتدای نصب، محل بحث بسیاری از تالش زبانان بود. هر کدام از مردم به سلیقه ی خود این نماد مردمان تالش را بگونه ای توصیف می کند.

تندیس-مرد-تالشی

پایگاه اینترنتی شاندرمن ۲۰ ، به عنوان یکی از فعال ترین پایگاه های اینترنتی تالش زبانان، این تندیس را به عنوان موضوع نظر سنجی جدید خود انتخاب کرده است.

علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی shanderman20.ir ضمن شرکت در نظر سنجی، از نتایج اولیه آن با خبر شوند.

تندیس-مرد-تالشی-شاندرمن

در حال حاضر بر اساس نتایج اولیه‌ی این نظر سنجی با شرکت ۷۲ نفر ، لدو، «ضعیف» توصیف شده است.

انتهای پیام /


5 ديدگاه

 1. تالشي گفت:

  اينجانب به عنوان يک شهروند تالشي که اطلاع دقيق دارم دست کم تا ده پشت من تمام ابا و اجدادم همه از تالشان اصيل بوده‌اند و از معمرين فاميل و غيره آنچه در مورد قهرمان و پهلوان اسطوره‌اي ديار شاندرمن تالش شنيده‌ام اثري در اين تنديس مشاهده نمي‌شود. علاوه بر اين طبق تعريف و شناختي که از يک ليدر و رهبر و پهلوان اسطوره‌اي متصور است هيچ اثري در اين تنديس ديده نمي‌شود. با توجه به اين توضيح مختصر اين تنديس دست کم از دو جهت قابل نقد مي‌باشد: اولا در نگاهي خوش‌بينانه بايد گفت ممکن است مسئولاني که اين تنديس را طراحي کرده و نصب و راه‌اندازي نمودند شناختي از شخصيت‌هاي اسطوره‌اي، خصوصا از پهلوان افسانه‌اي تالشان ندارند، ثانيا اگر با نگاهي منفي به مسأله بنگريم شايد هدفي غير از آنچه در فرهنگ اصيل تالشان است شايد مد نظر باشد. اميدم به جهت اول يعني نگاه خوش‌بينانه بيشتر است به جهت اينکه کمتر پيش مي‌آيد يک مسئول براي استعلاي ديارش تلاشي دلسوزانه و فرهنگي نداشته باشد.

 2. MAKAN گفت:

  بیشتر شبیه سرباز هخامنشی هست تایه مرد تالش

 3. شاندرمن آبي گفت:

  يه تيكه سنگه كه دوتا خراش بهش دادن فقط همين

 4. lk گفت:

  خیلی کوتاه قدم هست

 5. مسعودنوروزی گفت:

  تندیس انامقلی ماسالی وقسمت خانی توشهرخالیه

تست
تست