یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ , 16 June 2024

تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۹:۰۸ ق.ظ
چاپ مطلب
آقای خاص به گیلان آمد؛

سفر هوشنگ امیراحمدی رییس شورای ایران – آمریکا به ماسال

هوشنگ امیراحمدی رئیس شورای ایران – آمریکا طی روزهای اخیر جهت گذراندن تعطیلات تابستانی به روستای زادگاه خود در دهستان شیخ نشین شاندرمن سفر کرده است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از  ۸دی، هوشنگ امیراحمدی رئیس شورای ایران – آمریکا طی روزهای اخیر جهت گذراندن تعطیلات تابستانی به روستای زادگاه خود در دهستان شیخ نشین شاندرمن در شهرستان ماسال استان گیلان سفر کرده است.

وی از سال ۱۹۷۵ میلادی (۱۳۵۳ شمسی) در آمریکا اقامت دارد. امیراحمدی استاد دانشگاه راتگرز (دانشگاه ایالتی نیوجرسی) و مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه این دانشگاه است. وی بنیانگذار و رئیس شورای آمریکا-ایران نیز هست. به گفته‌ی امیراحمدی این شورا مرکزی برای پژوهش و سیاست‌گذاری است و تلاش دارد ادراک متقابل مردم ایران و ایالات متحده‌ی آمریکا را نسبت به یکدیگر بهبود بخشد.

حضور امیراحمدی فرصتی بود تا پیرامون مسائل ایران و آمریکا و توافق برجام با وی گفتگویی داشته باشیم. با هماهنگی های به عمل آمده، شب ۲۴ ام مرداد ماه تیمی از پایگاه خبری ۸دی با حضور در روستای شیخ نشین با وی دیدار کردند. با توجه به مصاحبه‌های قبلی این شهروند آمریکا با مدیر مسئول ۸دی، وی انجام یک مصاحبه‌ی تفضیلی با این پایگاه خبری را پذیرفت.

طبق قرار، تیم ۸دی ساعت ۲۱:۳۰ روز دوشنبه ۲۴ مرداد در منزل پدری امیراحمدی حاضر شد اما به دلیل عدم سرو شام مصاحبه به ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه موکول شد. تیم جهت انجام مصاحبه به یکی از اتاق‌های اندرونی منزل امیراحمدی هدایت شد.

وی ابتدا نحوه‌ی انتشار مصاحبه‌های قبلی در ماسال نیوز و رسانه‌های کشور را خوب توصیف کرد و از بکار بردن برخی الفاظ در رابطه با خود در این مصاحبه‌ها گلایه کرد. مصاحبه هر چند پیوسته نبود اما بسیار طولانی شد و در ساعت ۳ بامداد به پایان رسید.

امیراحمدی درباره‌ی این مصاحبه گفت: این طولانی‌ترین مصاحبه من بود و قبل از این تنها با روزنامه‌ی کیهان چنین مصاحبه‌ی طولانی‌ای داشته‌ام.

مصاحبه‌ی اختصاصی هوشنگ امیراحمدی به زودی طی چند مرحله در همین پایگاه خبری منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/


8 ديدگاه

 1. askari گفت:

  ایشون احیانا همون شخصی نیستند که زمان دکتر احمدی نژاد یار گرمابه و گلستان احمدی نژاد و مشایی بودند و برچسب جاسوسی به ایشون بارها از سوی رسانه های اصولگرا زده شده؟

 2. اصولگرا گفت:

  این اقای امیراحمدی همان کسی نیستند روزنامه کیهان از گذشته دور مرتب ایشون را با الفاظی ماننددلال یا جاسوس سیاوالقاب رکیک دیگر نوازش میداد حالا شده رفیق گرمابه وگلستان ماسال نیوز؟ جالبه!!!!!!!!!!

 3. شاندرمن شهرزیبایهای طبعیت گفت:

  درودبرپورفسورهوشنگ امیراحمدی شاندرمنی

 4. شاندرمن گفت:

  ماکه شک نداریم ماسال نیوز مشکوک میزنه!!!

 5. ماسالی گفت:

  همه اینهای خارج از ایران دارای پست و مقام هستن جاسوس و وطن فروشن بجز ما ها که بنده مقرب خداوند هستیم دوستان فرهیخته بهتر نیست عینک بدبینی را برداریم یک ایرانی هر جای دنیا باشه ایرانیه دقیقا مثل من و شما

 6. حمزه طاها یاسین گفت:

  شما که هرکی حرف حق می زنه به مذاقتون خوش نیومد می چسبونید به احمدی نژاد نمی دونم کجای صحبتهای امیراحمدی ناحق بود که اینقدر موضع گرفتید فهمیدن این موضوع که مادرمذاکرات شکست خوردیم خیلی سخت نیست وازپیامدهای آن مشخصه واینکه فقط آقایان کلی امتیاز به آمریکا دادند ووضع مملکت بدتر شدنتیجه ای نداشت وواقعا” انهایی که فکرمی کنند آمریکا قابل اعتماده خیلی ساده لوح هستند.مادرطول ۳۷سال انقلاب کم ضربه ازآمریکا نخوردیم وفقط به خاطر اینکه باج ندادیم ومی خواستیم آقای خودمان باشیم ونوکر خودمان ما دراین راه کم شهید ندادیم همین شهدای هسته ای یادتان رفته ما هرگز تن به ذلت نمی دهیم امثال آقایان به اصطلاح روشن فکر وغرب زده اگرمی خواهندباآمریکا دست بدهند ورفیق شوند وبله قربان گوباشند وقدرت هسته ای ونظامی این کشور رانابود کنند مانمی گذاریم وتاآخرین قطره خون خود پای عزت .غرور .مردانگی واستقلال این آب وخاک ایستاده ایم زنده اباد ایران وپاینده باد راه همه شهیدان میهن.

 7. بيسواد گفت:

  از مراجعه کنندگان محترم ماسال نيوز خواش ميشه روي لينک ذيل کليک کنند و با حوصله اين سخنان را بشنوند:
  http://www.rajanews.com/news/252145/

ویژه ها