شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , 02 December 2023

تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۹۵
ساعت انتشار : ۱۱:۳۰ ق.ظ
چاپ مطلب
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ماسال:

ادارات محیط زیست و منابع طبیعی با صدور مجوز معدن در امامزاده شفیع موافقت کرده اند / حجم برداشت ۶۲۰۰۰ متر مکعب است

علی حسینی در خصوص دغدغه های زیست محیطی مردم گفت: تمامی مجوز های صادره با استعلام از سازمان های محیط زیست و منابع طبیعی صورت می گیرد و اگر اعتراضاتی در این خصوص وجود دارد باید به آن ادارات مراجعه شود.

علی حسینی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ماسال در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز با اشاره به طی روال قانونی جهت برداشت از معدن شن امامزاده شفیع گفت: هر شرکتی بخواهد چنین فعالیت هایی داشته باشد و حتی هر سازمان و ارگانی، باید مجوزهای لازمه را از قبل دریافت کند.

حسینی با اشاره به روال ثبت مجوز توسط این اداره برای شرکت های خصوصی اظهار داشت: ما از سازمان های مربوطه همچون محیط زیست، منابع طبیعی، آب منطقه ای استعلام گرفته ایم و پس از موافقت دستگاه های دخیل در امر، مجوز برداشت برای شرکت خصوصی صادر شده است.

مجوز برداشت از امامزاده شفیع ۶۲۰۰۰ متر مکعب است

وی با اشاره به جزئیات قرار داد ثبت شده و تعهدات دقیق بخش خصوصی در پروژه های این چنینی گفت: در حال حاضر در اطراف گنذر هم شاهد برداشت شن هستیم که کلیه این موارد با جزئیاتی همچون زمان دقیق برداشت، میزان برداشت، نحوه حمل و نقل و… در تعهد نامه مشخص شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ماسال افزود: حجم برداشت در مجوز برای منطقه گنذر ۷۷۰ متر مکعب و برای امامزاده شفیع ۶۲۰۰۰ متر مکعب است.

پروژه تعریف شده، حذف پیچ و تعریض راه است

حسینی هدف از پروژه امامزاده شفیع را «حذف پیچ و تعریض راه و تامین مصالح جهت دانه بندی» اعلام و اظهار داشت: نقشه حذف پیچ و تعریض راه مورد تایید اداره راه و شهرسازی است و در این خصوص کلیه سازمان های دخیل همچون محیط زسیت، منابع طبیعی و آب منطقه ای موافقت های قانونی و اداری را صادر کرده اند.

وی برداشت شن از معادن شهرستان را برای تامین نیاز جهت اجرای پروژه های عمرانی عام المنفعه دانسته و تصریح کرد: برخی ازروستائیان و اهالی بومی منطقه طبیعتا ممکن است اعتراضاتی داشته باشند. به هر حال گاها خود آن مناطق آسفالت و راه روستایی مناسب ندارند. این دغدغه ها باید رسیدگی شود اما باید دقت داشت که بسیاری از پروژه ها بصورت ملی، استانی یا شهرستانی، عام المنفعه هستند و همه اهالی شهرستان و گاها استان از آن بهره مند می شوند.

 

نظارت دقیقی بر پیمانکار خواهد شد / توسعه و عمران شهری نیاز به تامین مواد اولیه دارد

این مقام مسئول در خصوص دغدغه های زیست محیطی مردم گفت: تمامی مجوز های صادره از سوی اداره صنعت و معدن با استعلام های دقیق از سازمان هایی همچون محیط زیست و منابع طبیعی صورت می گیرد و اگر اعتراضاتی در این خصوص وجود دارد باید به آن ادارات مراجعه شود.

حسینی نظارت بر برداشت شن را دقیق دانسته و گفت: شرکت خصوصی حق برداشت در ساعات و روزهای خاصی را دارد مثلا روزهای تعطیل اجازه برداشت ندارند چرا که بازرسان و ناظران ما در روزهای تعطیل حضور ندارند. هم از سوی ما و هم از طریق ادارات محیط زیست و منابع طبیعی نظارت دقیق بر برداشت مواد معدنی صورت می گیرد.

وی با اشاره به وابستگی عمران و توسعه شهری به تامین مصالح اولیه، گفت: پروژه های سنگینی همچون سد لاستیکی ماسال و آسفالت معابر نیاز به تامین مصالح دارد که شرکت های خصوصی با استخراج سنگ، مواد مصرفی همچون شن، ماسه و سنگ های دانه بندی را جهت ادامه پروژه های عمرانی ارائه می کنند.

انتهای پیام /


13 ديدگاه

 1. شاندرمن آبي گفت:

  استااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد
  مارو چي فرض كردي چنين بهانه هايي پذيرفتني نيست
  حرف آيت ا… خامنه اي را نمي توانيد زير پا بگذاريد

 2. باقر گفت:

  آقای رئیس اداره صنعت ومعدن تجارت شما دیگه چرا این چه حرفیه کدام پیچ راههای کوهستانی که همش پیچ وخم دارن مگه طبیعت بکر وزیبای ما که در دنیا بی نظیر و تنها گونه های نادر به جای مانده از عصر یخبندان می باشد که در این مناطق بجای مانده باید صرف کارهای عمرانی کنیم ؟ واقعا جای تاسف داره این کارها. خدایا مرا به راه راست هدایت فرما تا جوابگوی خوبی برای آیندگان باشیم.

 3. منوچ گفت:

  به نظر شما نبايد مسئولايي را كه به سخنان امام خامنه اي گوش فرا نميدهند عزل كرد با كلي دليل ميتوان اثبات كرد كه شما ضد سخنان امام عمل مي كنيد

 4. شاندرمن و شاندرمنيا گفت:

  مثل موضوع پارك جنگلي اين موضوع را هم بايد به ۲۰:۳۰ برسانيم شما بريد جاده هاي حاجي بجار وكل ييلاقات شاندرمنا ببينيد بعدا متوجه ميشيد كه مشكل ييلاقات شاندرمن يك پيچ نيست اساتيددددددددددددد ما شاندرمنيا رو چي فرض كرديد

 5. شاندرمن عروس سرزمينهاي شمالي گفت:

  داداچ ما اونقدددددددددددددددددددددددددددددددددددددر راجع به مشكلات راه هاي ييلاقي شاندرمن نظر گذاشتيم شما ميگيد پيچ تو رو خدا طالب دره را رد كنيد بعدا ميفهميد كه اين راه پيچ دار خيلي بهتر از راه هاي بالا دستسي است

 6. مردم شاندرمن گفت:

  نتيجه ي سخنان شما:
  جنگل هاي هيركاني شاندرمن را نابود مي كنيم تا با برداشت شن آن شن لازم براي توسعه ي ماسال تامين گردد و شاندرمن هم طبق معمول به همين صورت رها مي شود

 7. همشهري گفت:

  پيچ خوري هم شروع شدددددددد

 8. ملت متحده ي شاندرمن گفت:

  آقا تا حالاشده بالا تر از حاجي بجار بري ببيني كه چي سر جلوبندي ماشينت مياد يعني شما اونقدر به فكر جاده هاي شاندرمنيد كه نمي خوايد يه پيچ داشته باشه چه بهونه اي

 9. شاندرمني اصيل گفت:

  خدا لعنت كنه مردماني را كه آقا حسين پيروي را كشتند

 10. چیکاه گفت:

  جناب اقای ریس چرا نمیگید ان منطقه بالا امام زاده شفعی عمران آبادی کنیم یا جاده ان درست کنیم ووووووووو
  خدای برید یک کم فکر کنید

 11. کوروش گفت:

  شن وماسه سد لاستیکی ماسال را به انزلی فرستادند آنگاه می خواهند از شاندرمن ببرند ماسال سد درست کنند ؟! عجب دنیای وارونه ای ؟

 12. سجاد گفت:

  استاااااااااددددددد آخه داری بچه گول میزنی؟
  میخوای خراب کنی چرا بهونه های خنده دار میگیری

  گردنه به اون قشنگی کجا خطرناکه؟!؟!اتفاقا خیلی هم قشنگه

 13. پرهام گفت:

  شمایی که جرات گذاشتن نظرات و دیدگاه های واقعی رو ندارین دیگه این بساط رو جمع کنید بهتره