پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۹۵
ساعت انتشار : ۲:۴۹ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در خط مقدم میدان نبرد فرهنگی هستند

امام جمعه ماسال رسالت مسئولان فرهنگی و هنری مساجد را رسالتی سنگین و خطیر خواند و گفت: مسئولان کانون‌ها در خط مقدم میدان نبرد فرهنگی حضور دارند و باید این رسالت را به خوبی انجام دهند.

به گزارش ماسال نیوز حجت‌الاسلام سیدهادی موسوی، امام جمعه ماسال در گفت‌وگو با شبستان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله‌الحسین (علیه‌السلام) اظهار داشت: مساجد یکی از قوی‌ترین پایگاه‌های دینی، مذهبی و فرهنگی است که مراسمات مختلفی اعم از عزاداری‌ها و موالید اهل بیت عصمت و طهارت(علیه‌السلام) توسط آن انجام می‌شود.

 وی با بیان اینکه امروزه کارکردهای مساجد بیشتر از برگزاری مراسمات جشن و شهادت است، افزود: برگزاری حلقات صالحین که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مساجد تشکیل می‌شود و باید ختم به نماز جماعت شود، کلاس‌های عقیدتی، احکام و دیگر کلاس‌ها جز برنامه‌های مساجد است.

 امام جمعه ماسال با بیان اینکه کانون‌های مساجد اجرا کننده سیاست‌های کلان مساجد هستند، گفت: برنامه‌های متنوع مذهبی و فرهنگی در قالب کارهای فرهنگی توسط کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد انجام می‌شود.

 حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه یکی از راه‌های تقویت کانون‌های مساجد، دعوت از نخبه‌های علمی و جوانانی که صاحب و ایده و برنامه هستند، است تصریح کرد: فلسفه وجودی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بروز و ظهور استعدادهای جوانان در قالب یک تشکل مسجدی است.

 وی، رسالت مسئولان فرهنگی و هنری مساجد را رسالتی سنگین و خطیر خواند و خاطرنشان کرد: مسئولان کانون‌ها در خط مقدم میدان نبرد فرهنگی حضور دارند و باید این رسالت را به خوبی انجام دهند.

 امام جمعه ماسال مقابله با تهاجم فرهنگی را هدف اصلی تاسیس کانون های مساجد بیان کرد و گفت: اگر با برنامه‌های غنی جوانان را به سمت مساجد دعوت کنیم بی شک می‌توانیم تهاجم را خنثی کنیم.

پایان پیام/


يک ديدگاه

  1. شاندرمن آبي گفت:

    ماسال نيوز لطفا مانع پيام هاي مردم شاندرمن در اين خبر نشو

ویژه ها