چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۹۱
ساعت انتشار : ۳:۱۸ ب.ظ
چاپ مطلب

حواشي معارفه استاندار جديد/ بيت المال قرباني معارفه استاندار جديد گيلان

ماسال نيوز:‌با معرفی استاندار جدید گیلان بنرهای تبلیغاتی و تبریک بسیار زیادی به صورت گسترده در شهر رشت نصب شده است كه به نوعي قرباني كردن بيت المال در مقابل استاندار جديد است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، مراسم معارفه کیهان هاشم‌نیا به عنوان استاندار جدید گیلان امروز با حضور مصطفی محمد نجار وزیر کشور در استانداری گیلان برگزار می‌شود.

*قرار بود هواپیمای حامل وزیر صبح زود بر فرودگاه سردار جنگل رشت فرود آید اما به دلیل بارندگی هوا این پرواز با تاخیر انجام می‌شود.

*گروه‌های مختلفی از مسئولان و نیز خبرنگاران برای استقبال از وزیر کشور در فرودگاه سردار جنگل رشت مستقر هستند و همه چشم به آسمان دوخته‌اند که چه وقت آرام می‌گیرد تا وزیر بتواند به راحتی به گیلان سفر کند.

*گروه موزیک نیز برای استقبال از وزیر کشور در فرودگاه سردار جنگل رشت مستقر شده است و انتظار در چهره تمام استقبال کنندگان به خوبی نمایان است.

*سرانجام انتظار به سر آمد و دقایقی قبل هواپیمای حامل وزیر در فرودگاه رشت بر زمین نشست.

*در سطح شهر رشت بنرهای تبلیغاتی بسیار زیادی برای تبریک به استاندار جدید گیلان نصب شده که در پای بیشتر این بنرها نام یکی از اعضای شورای شهر رشت به چشم می‌خورد.

*این بنرها در بیشتر نقاط سطح شهر دیده می‌شود و همچنین در مقابل استانداری گیلان نیز بنرهای بزرگ تبریک به هاشم‌نیا و قدردانی از تلاش‌های مهدی سعادتی استاندار قبلی استان نصب شده است.

*آنچه که موجب حیرت مردم شده است هزینه‌های گزاف این بنرهاست.

معارفه استاندار جديد

کیهان هاشم‌نیا عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان با قدردانی از آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: تلاش می‌کنم در پست استانداری من بودن را بروز ندهم.

هاشم‌نیا نفس را به اسبی تشبیه کرد که در جهت مخالف سوار آن شده است و گفت: اسطوره عدالت را مستقیم سوار می‌شوم و این دو جاذبه و دافعه دارند.

استاندار گیلان با تاکید براینکه اسب عدالت را باید مستقیم سوار شد، خاطرنشان کرد: سوار شدن مستقیم بر اسب عدالت انسان را به مقصد می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنم به صورتی عمل کنم تا مایه روسفیدی موافقان و مخالفان خود شوم، ابراز کرد: تعهد می‌کنم تا پای جان در راه خدمت به مردم و جامعه تلاش کنم و اگر غیر از این باشد، فروع را انجام داده‌ام.

استاندار سابق گیلان نیز در مراسم مذکور مسئولیت‌ها در جمهوری اسلامی ایران را برای رضای خداوند متعال و ائمه (ع) عنوان کرد و گفت: با اتحاد، انسجام و بهره‌برداری از تمام ظرفیت‌های استان، کشور و بین‌المللی در توسعه استان تلاش کردم.

مهدی سعادتی جمهوری اسلامی ایران را تاثیرگذارترین نظام در دنیا خواند و ابراز کرد: برگزاری اجلاس سران غیر متعهد در تهران شلیک تیر خلاص به دشمن بود.

وی برگزاری اجلاس نم در تهران را بزرگ‌ترین اتفاق سیاسی دنیا در مقطع کنونی دانست و بیان کرد: نام پر آوازه ایران از تهدیدها گذر کرده و ریاست کشورهای غیر متعهد به مدت ۳ سال به ایران سپرده شده است.

سعادتی تلاش‌های انجام شده در گیلان را طبق برنامه افق چشم‌انداز ۲۰ ساله و برنامه توسعه ۵ ساله کشور ذکر کرد و یادآور شد: توسعه فرهنگی، کشاورزی، صنعتی و گردشگری در استان آغاز شده است.

استاندار سابق گیلان استفاده از ظرفیت‌های استان را سبب تحولات اساسی در گیلان نامید و اذعان کرد: ستاد تسهیل صنعت به صورت استانی و شهرستانی در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به استمهال ۱۸۰ میلیارد تومان بدهی ۱۴۰ واحد صنعتی در گیلان،اظهار کرد: توسعه ۳۲۷ واحد صنعتی استان در حال انجام است.

سعادتی از ساماندهی کارگروه کشاورزی در گیلان خبر داد و تصریح کرد: امسال ۱۸۰ میلیارد تومان به کشاورزی استان اختصاص یافته است.

استاندار سابق گیلان به انجام ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار شبکه زهکشی آبیاری در استان اشاره کرد و گفت: سند خودکفایی برنج تهیه شده و به‌زودی توسط رئیس جمهور رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) به‌زودی در رشت افتتاح می‌شود، بیان کرد: واحدهای اقامتی و گردشگری گیلان به یک‌هزار و ۶۶ واحد افزایش یافته است.

سعادتی اجرای سایت پشتیبانی نفت و گاز سردار جنگل در رودسر را مهم توصیف کرد و افزود: توسعه میدان مذکور دستاوردهای بسیاری برای گیلان دارد و در سال جاری برای آن ردیف بودجه تعیین شده است.

استاندار سابق گیلان با اشاره به ایجاد ستاد معین در وزارتخانه‌ها، خاطرنشان کرد: سال گذشته گیلان رتبه نخست اشتغال خانگی در کشور را کسب کرده است.

وی برگزاری همایش سرمایه‌گذاری بین‌المللی در ۲۰ و ۲۱ آبان ماه سال جاری در گیلان را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: ستاد پروژه‌های مهر ماندگار دولت با اجرای ۳۸ طرح و اختصاص ۱۷ هزار میلیارد تومان در گیلان در حال انجام است.

سعادتی از پیشرفت فیزیکی ۷۴ درصدی پروژه راه‌‌آهن رشت ـ قزوین خبر داد و ابراز کرد: کارخانه نیروگاه زباله‌سوز سراوان فردا با حضور معاون رئیس جمهور کلنگ‌زنی می‌شود.

منبع:‌خبرگزاري فارس


    همچنین بخوانید :