یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ , 24 October 2021
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۲:۵۷ ب.ظ
چاپ مطلب
فرزند شهید خیرخواه و داماد خانواده شهید قویدل؛

شهید قویدل همیشه بشاش و خستگی‌ناپذیر بود / ماجرای معرفی محرومین به بیمارستان / پدرم و شهید قویدل، هردو قربانی جنایت های آمریکا هستند

مهندس خوانساری به عنوان مدیر عامل پروژه می گفت پروژه ای که 12 ماهه باید انجام می شد را ظرف 7 ماه با کیفیتی بالاتر از استانداردهای جهانی تحویل می داد. خستگی ناپذیر بود.

ناصر خیرخواه داماد خانواده شهید قاسم قویدل و فرزند بخشدار شهید ماسال در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز با اشاره به انتقال پیکر مطهر این شهید به کشور گفت: ما الان داخل معراج الشهدای تهران هستیم. از مسئولین استان دارند می‌آیند به اینجا. خانواده شهید را آورده ایم جهت شستشو و مدارک لازمه هم تایید شده است. هم وزارت امور خارجه و هم بنیاد شهید تایید کردند. دوستان سپاه قدس گیلان و سپاه ماسال و بنیاد شهید و امثالهم همگی هماهنگ شده اند که انشا الله تا ساعاتی دیگر بتوانیم شهید را به طرف رشت انتقال بدهیم.

وی زمان مراسم تشیع و تدفین را فردا اعلام و اظهار داشت: ۴ تا ۵ ساعت مسیر تهران رشت طول می‌کشد. بعد در رشت در سردخانه معراج الشهدای گیلان مقداری نگهداری می شود تا فردا صبح از رشت پیکر را به ماسال منتقل کنیم. حالا چقدر در رشت مکث شود و فردا صبح از چه ساعتی از رشت حرکت صورت گیرد معلوم نیست و باید مسئولین مربوطه دقیقا تعیین کنند.

 

خیرخواه با اشاره به روحیات اخلاقی شهید قاسم قویدل گفت:  قاسم را به عنوان یک دلاور به تمام معنا که در برابر داعش ایستادگی کرده می توانم معرفی کنم. اگر شرایطی مهیا شود و مسئولین اجازه بدهند من می توانم خاطراتی از این شهید و دلاور مردی‌های این مرد برای مردم ماسال بگویم.

وی افزود: بیش از ۱۵۰ تا ۱۶۰ نفر از کارگران و پرسنل در کانکس خوابیده بودند که نیروهای داعش حمله ور شدند. بزرگوارانی که به عنوان مدافعان حرم و چه شهدای اقتصادی و موارد دیگر می روند و جهاد می‌کنند، همه به تعبیر رهبر معظم انقلاب مسئولیت پذیرند و مسئولیت پذیری عامل شهادتشان است.

 

خیرخواه شهید قویدل را انسانی جسور، نترس و متعصب دانست و گفت: او همیشه سعی می کرد از اهداف و اصول خودش حمایت و تبعیت کند. آخرین عکس‌هایی که از ایشان داریم در میان نخل های عراق با چهره سیاه شده و زحمتکش هستند که نشان دهنده اوج آرامش اوست. قاسم به عنوان مدیر پروژه و نفر اول پروژه نیروگاه در کرکوک، با کارگران و مهندسین رفتار متفاوت و بسیار متواضعانه ای داشت.

 

فرزند بخشدار انقلابی ماسال توانایی علمی و تجربی شهید قویدل را ستود و اظهار داشت: مدیر عامل این شرکت می گفت ۲۰ سال است که با قاسم کار می‌کنیم. در سمینارها و برنامه ها همیشه قاسم هر چه بگوید همان درست است. او پسر من است و من به قاسم ایمان دارم.

 

خیرخواه، مهربانی، رافت، مهمان نوازی و چهره همیشه خندان  شهید را از برجستگی های وی دانست و تاکید کرد: مهندس خوانساری به عنوان مدیر عامل پروژه می‌گفت ساعت ۱۲ شب کارگران من خسته می شدند شیفتشان تمام می شد این می آمد سوار بولدوزر می‌شد بیل بر می‌داشت  و فعالیت های تاسیسات را پیش می برد.  پروژه ۱۲ ماهه را تحویل می‌دادند، با کیفیت بالاتر از استاندارد جهانی، ۷ ماهه تحویل می‌داد. این نشان از مسئولیت پذیری و تعهد قاسم دارد.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ماسال نیوز در خصوص خاطراتی که از این شهید ماسالی دارید، گفت: تمام زندگی ما با ایشان خاطره بود. پاک باختگی، از خود گذشتگی از ویژگی ها و دغدغه اشتغال جوانان برایش خیلی مهم بود. خانم من و خانم مهندس خوانساری در بیمارستان شاغل هستند. آقای خوانساری می گفت امکان نداشت که ماهانه چند بیمار برای هرکدام روانه نکند. نه اینکه بیمارانی از معاونین و رده های بالا. کارگران ضعیف با دفترچه های ضعیف یا بدون دفترچه های بیمه و با شرایط اقتصادی ضعیف . هر سری چند نفر را می‌فرستاد برای جذب این طرف و آن طرف. تعداد زیادی از بچه های ماسال و تالش را برد برای کار. انسان متعصبی بود. یک ناسیونالیست به تمام معنا.

 

خیرخواه با اشاره به شهادت پدرشان شهید نادر خیرخواه گفت: خیلی برای من جالب است که در زمان شهادت پدرم من ۱۴ سال داشتم حالا هم فرزند شهید قویدل ۱۴ ساله است. پدر من در ماه محرم توسط منافقین ترور شد و شهید قویدل هم در ماه محرم به شهادت رسیدند. قاسم مهر ماه به دنیا آمد و در مهر ماه شهید شد. برایم جالب است که از این به بعد باید در زمانی مشترک برای «شهدای محرم»، پدرم و قاسم یادبود بگیریم.

وی افزود: دختر شهید قویدل قهرمان قایقرانی تیم ملی کشور در رشته کایاک هستند. این شهید ۴ خواهر و سه برادر دارند که یکی از سه برادر فوت کرده است.

 

داماد خانواده شهید قویدل با اشاره به مراسم تشیع شهید خیرخواه در ماسال گفت: در زمان تشیع پیکر پدرم، آیت الله احسانبخش از من خواستند که خاطراتی از پدر را برای مردم تعریف کنم اما شرایط روحی ام به گونه ای نبود که بتوانم. حالا اگر مسئولین برنامه ریزی ای داشته باشند خیلی دوست دارم برای مردم از خاطرات و نجوه شهادت قاسم در مراسم تشیع سخن بگویم.

وی در پایان با اشاره به حمایت های استکبار و در راس آنان آمریکا از گروهک های تروریستی گفت: این ها قلب های پاک باخته ای داشتند که تبدیل به فرشتگانی روی  زمین شده بودند. قلب های پاک و ایمانشان اینها را به شهادت رساند. هم شهید خیرخواه و هم شهید قویدل قربانی جنایت های استکبار جهانی هستند. داعش دست پرورده آمریکا و منافقین هم مسلح شده به دست آمریکا هستند. هر دو، شهدای این راه عزیز و قربانی استکبار جهانی هستند.

گفتنی است شهید نادر خیرخواه بخشدار انقلابی ماسال در سال ۱۳۶۰ بدست گروهک ملعون منافقین خلق به شهادت رسید. فرزند شهید خیرخواه داماد خانواده قویدل است. همچنین پسر عموی همسر شهید قویدل در راه دفاع انقلاب اسلامی و میهن به شهادت رسیده است.

انتهای پیام /

 


2 ديدگاه

  1. آصف جبارزاده گفت:

    <> فردا محله سنگ بست شاهد تشییع پیکر شهیدی خواهدبود که قربانی جنایت کور داعشیان کور دل شده است. این محله با خیابان ومیدان مشهور خود با نام پرآوازه شهدای عزیزی عجین شده است که هر کدامشان در عرصه جهاد و شهادت سربازگونه جنگیده اند و سردارگونه بشهادت رسیده اند شهیدکارساز و شهید خلبان فرزانه و اینک شهید قویدل که بواقع همه آنان نه کشته که مصداق عند ربهم یرزقون شده اند.. اینجانب وقتی فهمیدم فرزند بخشدار شهید ترور ایران اسلامی داماد خانواده شهید قویدل است بر خود فرض دیدم برای پاسداشت و عظمت مقام شهید و شهادت چند کلمه ای من باب درد دلی با شهدای عزیز بنویسم و از جناب آقای ناصر خیرخواه بخواهم که همچنانکه خودت فرمودی چنانچه فرصتی دست داد که شما خاطرات و خصوصیات اخلاقی شهید قویدل را بیان کنید اگر مورد خاصی نیز مد نظرتان بود بدون هیچ ملاحظه ای ذکر نماییدو از قول خیل دوستان فرهنگی شهید بفرمایید که همگی متفق القول به اخلاق نیکو و خوشرو بودن این شهید والامقام اذعان دارند. و اگر صلاح دانستید از قول حقیر به مسءولین ذیربط بگویید که آیا از نامگذاری یک خیابان یا یک محله به نام یک شهید عزیز و بزرگوار که از جهاتی جزو اولین ها در کشور محسوب میشود جه نوع بهره برداری سیاسی میشود کرد که شماها با وجود پیگیریها ی مکرر و نامه نگاری ها و استشهاد های متعدد از انجام آن سر باز زدید- یکی گفت شهید خیرخواه شهید حوزه ماسال نیست- یکی گفت باید رضایت خانواده اش را گرفت- یکی گفت اهالی طاهر گوراب معترض میشوند- یکی گفت این مساله مربوط به دهیاری و شورای محل میشود- یکی گفت نیاز به مصوبه شورا دارد- یکی گفت باید از طریق بنیاد شهید پیگیری کنی-یکی که معلوم بود هدفش چیست گفت عکسش را برای ما تهیه نما و دیگر حل میشود……… اما هیچکس نگفت شهید خیرخواه سالهای طلایی جو.انی اش را در این محل زندگی کرده- هیچکس نگفت جای جای این محل بوی شهید خیرخواه را میدهد- هیچکس نگفت که خانواده پدری شهید خیرخواه سالها در این محل با رنج بسیار کشاورزی کرده اند وحتی بقول اهالی محل خانواده زحمتکش شهید خیرخواه حتی اقلام بومی کشاورزی صومعه سرا را در شهرستان ماسال کشت مینمودند و از این جهت خود الگویی برای دیگران بوده اند-آخر هیچکس مثل اهالی کوچه ولیعصر گیله سرا با اخلاق نیکو و منش پهلوانی شهید خیرخواه ]شنا نبوده و نیستند هیچکس نمیداند که بنده باآقای محسن خیرخواه دوستی دیرینه داشته و هم پیش او و هم آقای نبی فتحی دامادشان شرمنده هستم و از آخرین بار هماهنگی با آقای فتحی که در ساختمان استانداری صورت گرفت ۶ ماهی میگذرد.و اما من مانده ام و خاطرات بسیار کمرنگ شب ترور- شبی که یک منافق کسی را فقط و فقط بخاطر هم عقیده نبودن ترور میکند-شبی که شهید بزرگوار به منزلمان آمد تا باتفاق پدرم بمسجد مهدیخانمحله بروند- و اما همانقدر که خاطره دیدن ماشین سوراخ سوراخ شده از تیر کین دشمن غدار برایم تلخ و ناگوار است بی توجهی برخی از…..بسی دردناکتر است.آری یقین داشته باشیم همانطور که <> هستیم این مسولیت در برابر خون بناحق ریخته شده شهید ترور بیشتر خواهد بود و یقینا روزی از شهید خیرخواه -شهید شیرزاد- شهید اسدی- شهید اصغری و شهید ثانی و دیگر شهدای ترور سوال خواهد شد که: بای ذنب قتلت؟ والسلام علیکم و رحمه الله.

  2. شاندرمن آبي گفت:

    لعنت خدا بر كساني كه ايشان و آقاي ناصر پيروي را كشتند

تست
تست