چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۶:۰۶ ب.ظ
چاپ مطلب
حجت الاسلام بابایی در مراسم هفتمین روز شهادت مهندس قویدل؛

شهید قویدل مایه‌ی عزت مردم ماسال است / اگر مدافعان حرم نبودند امروز داعش به ماسال هم رسیده بود

حجت الاسلام بابایی گفت:اگر مدافعان حرم نبودند داعش الان ماسال را هم گرفته بود اما شهدا و مبارزان ما خاکریزها را در آن سوی مرزها حفظ کرده اند و امنیت را برای مردم به ارمغان آورده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهادت مهندس کوروش (قاسم) قویدل در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) سنگ بست ماسال برگزار شد.

حجت الاسلام بابایی در این مراسم با اشاره به تلخی های مرگ گفت: مرگ به ذات دارای تلخی است اما برخی با مرگ عزت آمیز خود ماندنی خواهند شد.

وی مقام شهادت را غیر قابل توصیف دانست و اظهار داشت: مقام شهید به جایی می رسد که عابد زمان امام خمینی (ره) یک نوجوان ۱۳ ساله را رهبر و پیشوا امت اعلام می کند.

حجت الاسلام بابایی حسینی وار زیستن و حسینی وار مردن را عامل عزت مندی دانسته و گفت: اگر شهید قویدل به مرگ طبیعی مرده بود آیا این عزت و آبرویی که امروز در میان شما مردم ماسال و کشور دارد، وجود داشت؟

وی افزود: ماندنی شدن قیام امام حسین (ع) به واسطه سه عنصر دین باوری، قرآن محوری و خدا باوری بود. قرآن خواندن که هنر نیست. این همه قاریان مصری به بهترین نحو قرآن می خوانند اما آیا در مقام  عمل مصری ها از فلسطین دفاع می‌کنند؟

حجت الاسلام بابایی با تمجید از شهامت شهید قاسم قویدل گفت: به من اطلاع دادند که ایشان به محض اطلاع از ورود عناصر داعش ، اسلحه بدست گرفته و با آنان مقابله کردند. خانواده شهید قویدل به واسطه وجود چنین شهیدی به خود ببالند. این شهید مایه عزت ماسال در استان و کشور و بلکه سرتاسر جهان است.

وی افزود: عده ای علیه مدافعان حرم سخن می گویند. اگر اینها نبودند داعش الان ماسال را هم گرفته بود اما شهدا و مبارزان ما خاکریزها را در آن سوی مرزها حفظ کرده اند و امنیت را برای مردم به ارمغان آورده اند.

گفتنی است شهید کوروش (قاسم) قویدل از مهندسین ماسالی مشغول به فعالیت در نیروگاه کرکوک عراق بود که در پی حمله عوامل داعش به شهادت رسید.

انتهای پیام /