پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ , 27 January 2022
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۱۱:۲۲ ق.ظ
چاپ مطلب
همزمان با سرمای زودرس و نهضت گازرسانی؛

مشکلات قطع سهمیه‌ی نفت برخی روستائیان / فرماندار ماسال: خانواده‌هایی که مشکل دارند به بخشداری و فرمانداری مراجعه کنند

کوپن نفت برخی روستاها در حالی باطل شده است که در حال تکمیل فرآیند گازرسانی هستند و در برخی هم که گاز دار شده اند، خانواده هایی هستند که به علل مختلف از جمله عدم توانایی مالی جهت دریافت کنتور فعلا از گاز بی بهره اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، همزمانی گازرسانی به برخی روستاهای شهرستان ماسال و بروز سرمای زودرس و قطع سهمیه نفت روستاهای در شرف گازدار شدن، مشکلات عدیده ای را برای روستائیان ایجاد کرده است.

برخی روستاها در حال تکمیل فرآیند گازرسانی هستند و در برخی هم که گاز دار شده اند، خانواده هایی هستند که به علل مختلف  از جمله عدم توانایی مالی جهت دریافت کنتور فعلا از گاز بی بهره اند. از طرفی بر اساس روال معمول، کوپن نفت اهالی روستاهای در حال گازرسانی ابطال شده است. برخی روستائیان با مراجعه به خبرنگاران این پایگاه خبری از گرم کردن خود با پتو خبر داده اند.

محمود قاسم نژاد 2

محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال در گفتگو با خبرنگارماسال نیوز در این خصوص گفت: روند کار به این صورت است که وقتی جایی گازرسانی صورت بگیرد کوپن‌ها باطل می شود و در پروسه دریافت کنتور گاز قرار می‌گیرند. در شرایطی که همزمان ۱۸ روستا گازدار بشوند و روال اداره گاز و بستن کنتورها و مسایل پیرامونی طبیعتا مقداری طول می‌کشد.

وی افزود: این حذف کوپن باید انجام شود تا اینها به رویه نصب کنتور وارد شوند. الان شرکت گاز کنتور ها را دریافت کرده و در حال انجام است. از آن طرف هم هوا زودتر سرد شده و مشکلات را افزوده است.

قاسم نژاد با اشاره به برخی مراجعات در این خصوص به فرماندار گفت: ما هم اعلام کردیم که مشکل داریم، همینطور استاندار به شرکت نفت و شرکت گاز اعلام کرده است. داریم تلاش می‌کنیم و پیگیر هستیم در خصوص گاز تا سریعا بتوانیم مشکل را رفع کنیم.

فرماندار ماسال در پاسخ به این سوال که افراد ناتوان مالی در زمینه دریافت کنتور و لوله کشی وضعیت سوختشان چه خواهد شد، گفت:  آنها اوضاعشان فرق می‌کند. فردی که گازکشی می‌کند و گازش آماده دریافت است کوپنش قطع می شود. من یکشنبه گذشته با رئیس اداره گاز صحبت کردم گفتند دوشنبه یک سری کنتور خواهد آمد و الان دارند نصب می‌کنند. باید برسیم و ما هم این تاکید را داریم و پیگیر مستمر هستیم. اما افرادی که در زمینه نفت مشکل داشته باشند ما حمایت می‌کنیم.از شعبات نفت برایشان سهمیه می گیریم.

وی افزود: افرادی که گازشان وصل نشده و در زمینه نفت مشکل دارند به فرمانداری و بخشداری مراجعه کنند. بالاخره در زمینه تامین سوخت ما پیگیر خواهیم بود و مشکلشان را حل می‌کنیم.

***

%d9%85%d8%b8%d8%a7%d9%87%d8%b1-%d8%ad%d8%a8%db%8c%d8%a8-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b1%d8%a6%db%8c%d8%b3-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87-%da%af%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%84

مظاهر حبیب زاده رئیس اداره گاز ماسال هم در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گفت: همه افرادی که تا دهم ماه جاری به اداره گاز جهت دریافت کنتور مراجعه کردند، کنتور داده ایم. در مورد نفت هم خب کل ظرفیت نفت افراد که تمام نشده است. یک ماه یا بیست روز نفت دارند.

وی در خصوص ابطال کوپن نفت برخی روستاها و عدم دریافت گاز گفت: ما نگفتیم روستاهایی که گاز نیامده کوپن ها را باطل کنند. طالب دره که ما گاز نداریم که باطل کنیم. امکان ندارد روستایی گازرسانی صورت نگرفته باشد و کوپن قطع شود. تا زمانی که دهیارها لیست اهالی را  ندهند و لیست به شرکت گاز ارسال نشود بعید می دانم بدون اطلاع کوپن ها را باطل کنند.

حبیب زاده در پاسخ به سوال خبرنگار ماسال نیوز در خصوص خانواده های بی بضاعت که توان وصل کردن گاز را ندارند و سهمیه نفتشان هم قطع شده گفت:  روستاهایی که گاز دادیم اینها فرق می کند. اینها چند خانوارشان ممکن است نتوانند لوله کشی گاز کنند. اینها را گفتیم شورا و دهیار نامه بزند به بخشداری و  بخشداری  به شرکت نفت.  که سوختشان تامین شود.

وی افزود: هر کسی تا دیروز مراجعه کرده و مشترک شده کنتور ها را دادیم. اگر چهار پنج تا مانده باشد، به دهیارها و بخشدارها هم گفتیم؛ بیایند و مراجعه کنند تا ما کارشان را حل کنیم. ما هم تاییدیه میزنیم برایشان و بخشدار و فرمانداری مشکل را حل می کنند.

***

موضوع گازرسانی به روستاهای شهرستان ماسال در سال های اخیر با سرعت قابل تحسینی در حال انجام است . اما برخی تداخلات و عدم اطلاع رسانی دقیق و شفاف -به روستائیانی که برخی پیرزن و پیرمرد اند و سواد کافی جهت پیگیری کارها ندارند – موجب مشکلاتی از این دست شده است.

امیدواریم با «همت مسئولین»، «اطلاع رسانی دقیق تر دهیاری ها» و «مراجعه افراد فاقد سوخت» به بخشداری و فرمانداری مشکل عدم تامین سوخت گرمایشی هر چه سریع تر حل شود.

در هفته آتی گزارشی جدید از سرانجام وضعیت مشکل سوخت و گازرسانی به روستاهای ماسال ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 


4 ديدگاه

  1. ناامید گفت:

    سلام
    آقای فرماندار کدوم بخشدار!!!!!!!!!!!!!!! مطمئن هستید بخشدار دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هیچ از اوضاع سیاسی و وضعیت ماسال باخبرید؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

  2. […] اخرین مطلبی که تحت عنوان «مشکلات قطع سهمیه نفت برخی روستائیان» در این پایگاه خبری به موضوع همزمانی گازرسانی به […]

  3. […] اخرین مطلبی که تحت عنوان «مشکلات قطع سهمیه نفت برخی روستائیان» در این پایگاه خبری به موضوع همزمانی گازرسانی به […]

  4. […] شده و کار را به جاهای باریک می کشاند. ماسال نیوز نخست گزارشی اولیه از وضعیت مناطق منتشر و ضمن تحسین مسئولین به واسطه سرعت […]

تست
تست