شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ , 01 April 2023

تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۴۴ ب.ظ
چاپ مطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی

اختصاص ۶ میلیارد تومان برای تصفیه‌خانه بیمارستان‌های شفت، ماسال و سیاهکل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۶ میلیارد تومان همزمان برای احداث تصفیه خانه‌های بیمارستان‌های شفت و ماسال و سیاهکل در نظر گرفته شده است، گفت: ما به بیمارستانی که وضعیت فاضلابش روشن نباشد اجازه افتتاح نمی‌دهیم.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از تسنیم، شاهرخ یوسف زاده چابک ظهر امروز در آیین شروع ساخت تصفیه خانه فاضلاب مراکز آموزشی درمانی پورسینا و ولایت و رازی در رشت اظهار داشت: یکی از معضلاتی که از گذشته دور دانشگاه علوم پزشکی گیلان با آن دست به گریبان است زباله‌های عفونی و تصفیه فاضلاب‌های بیمارستانی است که دانشگاه سعی بر برطرف کردن این معضل دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به برنامه‌های راهبردی و مدون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: برنامه‌های استراتژیک دانشگاه وارد فاز عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف برنامه‌های استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید بر حفظ محیط زیست است، افزود: حفظ محیط زیست تنها برعهده سازمان محیط زیست نیست و باید همه سازمان‌ها در کنار برنامه‌های عملیاتی خود به مقوله محیط زیست توجه ویژه داشته باشند.

یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه محیط زیست، میراث همه نسل‌ها است، بیان کرد: ما هر کدام به نوعی آلوده کننده محیط زیست هستیم و دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سمت کاهش این نقش آلوده کنندگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: 500 تن زباله در منطقه سراوان که از زباله‌های بیمارستانی انباشت شده بود جمع آوری و امحاء شد و از حالت عفونی خارج شده به زباله معمولی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه به زودی مکان این زباله‌ها پاکسازی و بهسازی می‌شود، گفت: در آینده نزدیک با کاشت نهال در این مکان سلامت آن تامین و تایید می‌شود.

یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه قدمت بیش از ۱۰۰ ساله بیمارستان‌های گیلان یک حسن محسوب می‌شود، گفت: در زمینه احداث تصفیه خانه فاضلاب ببمارستان‌های قدیمی اقدامات خوبی آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: افزون بر ۳ میلیارد تومان برای ساماندهی و راه‌اندازی تصفیه خانه فاضلاب‌های بیمارستان پورسینا و ولایت هزینه شد که در درجه نخست بیمارستان‌های پورسینا و ولایت و رازی در اولویت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مطالعات لازم انجام شد و پیمانکار هم برای این پروژه مشخص شد، افزود: کلنگ تصفیه‌خانه بیمارستان‌ها را امروز به زمین می‌زنیم تا گامی بلند در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی برداشته شود.

یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه بیش از ۶ میلیارد تومان همزمان برای احداث تصفیه خانه‌های بیمارستان‌های شفت و ماسال و سیاهکل در نظر گرفته شده است، گفت: ما به بیمارستانی که وضعیت فاضلابش روشن نباشد اجازه افتتاح نمی‌دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: زمان این پروژه ۱۰ ماهه در نظر گرفته شده است و یک میلیارد تومان از استانداری برای این امر اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه برای ما قابل تحمل نیست حتی یک روز بیشتر محیط زیست را آلوده سازیم، گفت: با اینکه هنوز تمام اعتبارات مورد نیاز این تصفیه خانه به‌طور کامل تامین نشده است ما ساخت تصفیه خانه را آغاز کردیم.

انتهای پیام/