دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ , 23 May 2022

تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۱۲:۴۷ ق.ظ
چاپ مطلب
پاسخ های ماسال نیوز به جوابیه بخشداری شاندرمن؛

لرزیدن مردم روستایی در سرما، سیاه نمایی است نه انعکاس مشکلات / آنچه اکاذیب خواندید درد و دل اهالی بود/ آماده انتشار گزارشات مسئولین از عملکردشان هستیم

در جوابیه مذکور آمده بود «سايت ماسال نيوز بر مبناي كدامين اطلاعات و بدون بررسي صحت آن، اقدام به درج اين مطلب كذب نموده است؟» پاسخ واضح است. بر مبنای گفتگو با مردم کوچه و بازار شیخ نشین.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، بخشداری شاندرمن با انتشار جوابیه خود به برخی سوالات در خصوص سهمیه نفت روستاهای در شرف گازرسانی پاسخ گفت اما در این میان چند نکته مهم قابل ذکراست:

۱- نهضت گازرسانی به روستاهای شهرستان اقدامی قابل تحسین است که در همین پایگاه خبری و حتی در مطلب انتقادی نخست در خصوص نفت روستائیان، به آن اذعان و اشاره شده است.

۲- مشکل قطع سهمیه نفت یک مشکل واقعی و رخ داده شده است و گزارشات ماسال نیوز بر مبنای حضور در محل و گفتگو با ساکنین بی طرف بوده است. در جوابیه مذکور آمده بود «سايت ماسال نيوز بر مبناي كدامين اطلاعات و بدون بررسي صحت آن، اقدام به درج اين مطلب كذب نموده است؟»

پاسخ واضح است. بر مبنای گفتگو با مردم کوچه و بازار شیخ نشین. خوب است مسئولین دخیل در امر هم لحظاتی در روستا حاضر شده و پای درددل اهالی بنشینند. تا برچسب هایی همچون «انتشار اکاذیب» را متوجه رسانه ها نکنند. هر چند رسانه ها مدتی است با این «ادبیات» خو گرفته اند.

۳- لحظاتی پس از ارسال جوابیه بخشداری، با چند تن از اهالی روستای شیخ نشین تماس گرفتیم. از دریافت یک بشکه نفت اظهار بی خبری کردند. پس از تماس با عوامل توزیع در روستا، گفتند که نفت مورد نظر دریافت شده و تقریبا دیگر توزیع آغاز می شود. این در حالی است که در جوابیه بخشداری آمده است؛ « جهت رفع مشكل ضروري آنان، از طريق عامل توزيع كننده ي نفت به هر خانواده يك بشكه نفت تحويل گرديد ».

۴- امیدواریم مشکل کالابرگ نفت هر چه زودتر حل شد چرا که یک بشکه با حجم تقریبی ۲۰۰ لیتر حد اکثر مصرف یک تا دو هفته یک خانوار است. این را اهالی همان منطقه در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز بیان کردند. اما اتمام گازرسانی برخی مناطق بنا بر همین جوابیه، تا دهه فجر به طول خواهد انجامید.

۵- در جوابیه مذکور از عدم بیان اقدامات شایسته دولت سخن آمده و تاکید شده است: « مبادا ناخواسته با سياهنمايي اقدامات دولت و نظام سبب ترويج بي اعتمادي عمومي به مسئولان و يا خداي ناكرده القاي ناكارآمدي نظام مقدس جمهوري اسلامي و به تبع آن ايجاد فضاي ياس و نااميدي در جامعه را موجب شويم.»

در مورد انعکاس اقدامات تحسین برانگیز دولت و نظام، پایگاه خبری تحلیلی ماسال، آمادگی خود را اعلام کرده و می کند. هر کدام از مسئولین ادارات می توانند با ارسال گزارشات عملکردی خود، سهمی از اخبار این پایگاه خبری داشته باشند. کما آنکه در حال حاضر مجموعه هایی همچون شهرداری ها چنین می‌کنند. اما در خصوص القای نامیدی و سیاهنمایی توسط رسانه ها باید گفت؛ لرزیدن پیرمرد ها و پیرزن های روستایی بواسطه بی تدبیری، اتفاقی است که ایجاد یاس می کند نه تذکرات ناصحانه رسانه ها که نادیده گرفته شده و کار را به جاهای باریک می کشاند. ماسال نیوز نخست گزارشی اولیه از وضعیت مناطق منتشر و ضمن تحسین مسئولین به واسطه سرعت عمل در گازرسانی، در خواست اقدامات سریع کرد اما پس از ۱۰ روز سرما، مردم همچنان گلایه داشتند و مطلب دوم منتشر شد. خوشحالیم که اینک در سایه اعتماد مردم به رسانه، مشکل تا حد قابل قبولی در حال برطرف شدن است.

۶- رسانه های بی جیره و مواجب انتظار تقدیر ندارند اما آنجا که از حقوق مردم سخن می‌گویند، چسباندن صفاتی همچون انتشار اکاذیب به آنان، کار شایسته ای نیست. همینطور شکایات قضایی و هزاران راه و روش ناگفتنی دیگر.

همینطور ببنید :

مشکلات قطع سهمیه‌ی نفت برخی روستائیان / فرماندار ماسال: خانواده‌هایی که مشکل دارند به بخشداری و فرمانداری مراجعه کنند

 

روستایی که گازدار نشده، سهمیه نفتش قطع شد / مردم همچنان با پتو خودشان را گرم می‌کنند/ آیا حل مشکل برای استاندار سخت است؟

 

جوابیه بخشداری شاندرمن به خبر قطع سهمیه نفت برخی روستاها

 

انتهای پیام /

 


4 ديدگاه

 1. شاندرمني گفت:

  بخشدار از وقتي كه اومدي پروژه ي آسفالت شدن ييلاقات و آويشو تعطيل شد انصافا اگه بري بالا مي بيني كه تا حاجي بجار با چه هزينه اي و با چند تا پل آسفالت كردن بعدا تو جاده ي راستا نمي توني آسفالت كني بعدا تو ميگي پول نداريم خوب عزيز من پس چطوري تو ماسال تا خلخال و رشت دارن جاده را آسفالت ميكنن

 2. یک شیخ نشینی گفت:

  بخشدار جان دوست دارم بیای کوچه های شیخ نشین رو نگاه کنی ما از شما مسئولین می خوام یه سر به شهرستان صومعه سرا بزنید وببینید که چکونه کوچه های یک متری شون اسفالت شده ولی شما پول ندارید پس سیاه نمایی از جانب شماست نه رسانه ای که داره اطلاع رسانی می کنه پول هست ولی شما لیاقت وکفایت لازم رو ندارید

  • شاندرمنی گفت:

   چرا صومعه سرا همین طااهرگوراب تمام کوچهاش آسفالت شده لیاقت میخواد بخشدار بودن واقعا که…..

  • کوره جان گفت:

   از کی تابحال گفتن حقیقت سیاه بازی شده آفرین ماسال نیوز،که واقعيتا رو ميگين البته گذشت اون زمانها الان مردم به همه چی آگاهی کامل دارن فک نکن آقای بخشدار  که ماها از چيزي خبر نداریم