چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ , 25 May 2022

تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۹۱
ساعت انتشار : ۱:۵۱ ق.ظ
چاپ مطلب

سيدهادي موسوي: از امروز براي نماز ظهر عاشورا برنامه ريزي كنيم

ماسال نيوز:‌ امام جمعه ماسال گفت در محرم امسال دسته جات مذهبي بايد به نماز ظهر عاشورا اهميت بيشتري داده و از امروز براي نماز ظهر عاشورا برنامه ريزي كنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، متن تخلیص شده‌ی خطبه های امروز نماز جمعه ماسال که به امام حجت الاسلام سید هادی موسوی امام جمعه این شهر برگزار شد به شرح زیر است:

خطبه اول:

خطيب جمعه ماسال پس از دعوت مومنان به تقواي الهي به بيان حديثي از امام صادق (ع) پرداخت. وي گفت اگر شما يقين داريد كه خداوند ارزاق را بين مردم توزيع كرده است پس افتادن به پستي براي چيست؟ چرا اموال را از راه حرام جمع مي كنيد در حالي كه مي دانيد همه اموال حساب و كتاب مي شود. بررسي مي شود كه ثروتي كه جمع كرده ايد در راه ظالمين، شرابخواران و كارهاي حرام خرج شده است و با براي انسان هاي مومن. اگر مي دانيد خداوند اموال انفاق شده را جايگزين مي كند پس چرا در انفاق كردن بخل مي ورزيد. اگر يقين داريد كه بايد از پل صراط عبور كنيد پس به چه چيزي تكبر مي ورزيد؟

حجت الاسلام سيدهادي موسوي گفت: اگر ما به ابتداي پيدايش خود و انتهاي زندگي خود بنگريم و تفكر كنيم هيچ وقت دچار تكبر نمي شويم. اگر دنيا، دنياي فاني است پس دل بستن به دنياي فاني به چه دليل است؟ اين دنيا كه در مزمّت آن صحبت مي شود در واقع دنيايي است كه انسان با آن آخرت خود را از دست مي دهد. حضرت آدم (ع) در وصيت خود به فرزندش گفت من به بهشت ابدي دل بستم و نتوانستم در آنجا بمانم چگونه شما به دنياي فاني دل مي بنديد؟

خطبه دوم:

نماينده ولي فقيه در هلال اهمر استان گيلان ضمن تبريك هفته تعاون به اهميت امر تعاون پرداخت.

ايشان ضمن اشاره به مناسبت شهادت امام صادق (ع) گفت امام صادق (ع) به دليل قرار گرفتن در شرايط انتقال حاكميت از بني اميه به بني العباس در شرايط خوبي براي ترويج مكتب تشيع قرار گرفت و توانست دانشگاه خود را تأسيس كند.

امام جمعه ماسال با بيان اهميت نماز گفت در محرم امسال دسته جات مذهبي بايد به نماز ظهر عاشورا اهميت بيشتري داده و از امروز براي نماز ظهر عاشورا برنامه ريزي كنند تا در عاشوراي امسال شاهد عزاداري در حين نماز ظهر عاشورا نباشيم.

از حاشيه هاي جالب نماز جمعه اين هفته ماسال حضور حجت الاسلام سيد باقر صفوي امام جمعه شهرستان فومن و حاج رضا حق جو كانديداي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در صفوف نماز جمعه بود.