پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۹۵
ساعت انتشار : ۱۰:۱۸ ق.ظ
چاپ مطلب
مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه ماسال خبر داد؛

«روز ملی ماسال» ثبت شد

مسئول فرهنگی سپاه ماسال با بیان اینکه هفتم آذر به مناسبت شهادت شهید نادر خیرخواه و 6 تن از شهدای ترور شهرستان به عنوان «روز ملی ماسال» نامیده شده است، گفت: این مراسم امسال استثنائا در 14 بهمن برگزار می‌شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ محسن پیشخانی، مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه ماسال در گفت‌وگو با شبستان با بیان اینکه هفتم آذر به عنوان «روز ملی ماسال» نامیده شده است، اظهار داشت: این نامگذاری برای نخستین بار توسط سپاه قدس گیلان انجام شده است.

وی با بیان اینکه هفتم آذر امسال گذشت و این روز بعد از آن ثبت شد، افزود: به همین دلیل مراسم «روز ملی ماسال» استثنائا روز(۱۴بهمن) همزمان با دهه مبارک فجر در این شهرستان به صورت باشکوهی برگزار می‌شود.

%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%84-1

مسئول فرهنگی اجتماعی ناحیه ماسال با اشاره به دلیل نامگذاری این روز در هفتم آذر، گفت: هفتم آذر شهید خیرخواه و پنج تن از دیگر شهدای ماسال در عملیات تروریستی به شهادت رسیدند و در همان روز در منطقه پیرمحله هم یک نفر دیگر ترور شد و شهرستان ماسال در ۷ آذر هفت شهید ترور دارد.

پیشخانی با بیان اینکه در آن زمان مردم بیدار شدند و در شهر جرقه‌ای زده شد و همه به صورت یک اجتماع در خیابان به راهپیمایی پرداختند، تصریح کرد: «روز ملی ماسال» به صورت یادواره برای ۷ شهید ترور ماسال برگزار می‌شود.

%d8%b4%d9%87%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%b1

وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌ها و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه و به خصوص نسل سوم و چهارم می‌شود.

مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه ماسال اظهار داشت: سپاه ناحیه ماسال همزمان با دهه مبارک فجر، برنامه‌ها و مراسمات متنوعی را برگزار خواهد کرد.

پایان پیام/


ویژه ها