پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ , 27 January 2022
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۹۵
ساعت انتشار : ۲:۴۲ ب.ظ
چاپ مطلب
سخنران مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی در مسجد جامع ماسال؛

آیت الله هاشمی در عمرش کوچکترین کلامی علیه رهبرانقلاب نگفت / راستگوتر از هاشمی وجود نداشت

حجت الاسلام گلرو صبح امروز در مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی گفت: هاشمی از آنجا که پرونده اش پاک بود از مشیت و تقدیر الهی استقبال کرد و مرگ را به آسانی پذیرفت. او پاک بود و راستگو تر از هاشمی وجود نداشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، حجت الاسلام محمد کاظم گلرو سخنران ویژه‌ی مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در مسجد جامع ماسال با اشاره به تدین مردم ماسال گفت: خوشحالم که در میان مردم ماسال، این شهر مقدس و متدین حضور دارم.

دبیر جامعه مبلغین تهران با اشاره به آیه پانزدهم سوره حجرات گفت: قرآن می فرماید «انما المومنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا و جاهدوا به اموالهم و انفسهم». یعنی کسانی که ایمان آوردند و پس از آن شک نکردند و باز نگشتند. این آیه می فرماید که اینطور نیست که شما ایمان بیاورید و امتحان نشوید. امتحان های متعدد می شوید تا ببیند آیا واقعا شیعه هستید؟

وی افزود: هاشمی رفسنجانی چنین انسانی بود. او زیر شکنجه های دژخیمان طاغوت هم سخن حقش را منکر نشد . وقتی از اتاق شکنجه بیرون می آمد لبخند زیبایی بر لبانش بود که به همه ما روحیه می داد. هاشمی در این سال‌ها کوچکترین انحرافی از مسیرش نداشت. کوچکترین حرفی علیه انقلاب نزد.

حجت الاسلام گلرو با اشاره به فراز و نشیب ها و اتفاقات انقلاب اسلامی در این سالها اظهار داشت: در این سالها مسایل مختلفی رخ داد اما ایشان زیر فشارها کوچکترین کلامی علیه رهبرش نگفت. او همانطور که ایمان آورد و استقامت کرد، اموالش را هم در راه اسلام مجاهدانه صرف کرد.

این مبارز انقلاب اسلامی و هم بند مرحوم هاشمی در زندان های رژیم شاهنشاهی همراهی و ایستادگی در کنار رهبر انقلاب را مهم دانست و تاکید کرد: وقتی دانشجویان چندین سال پیش از آن مرحوم در مورد رابطه شان با رهبری پرسیدند گفت من عاشق رهبر انقلاب هستم.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: هاشمی از آنجا که پرونده اش پاک بود از مشیت و تقدیر الهی استقبال کرد و مرگ را  به آسانی پذیرفت. او پاک بود و راستگو تر از هاشمی وجود نداشت.

انتهای پیام /

 


تست
تست