پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۹۵
ساعت انتشار : ۹:۲۲ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال خبر داد:

اجرای طرح خادم هلال احمر در شهرستان ماسال

فرماندار شهرستان ماسال گفت: در راستای آمادگی بیشتر جهت مقابله با حوادث غیر مترقبه، طرح خادم جمعیت هلال احمر در بین جمعیت شهری و روستایی شهرستان اجرایی خواهد شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمود قاسم نژاد در نشست صمیمانه با رئیس  و کارکنان جمعیت هلال احمر این شهرستان، گفت: سازمان هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم نهاد بسیار بزرگ در سطح کشور و بین المللی به نیازمندان و آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه ی طبیعی و غیر طبیعی خدمات رسانی  می کند و زحمات اعضای جمعیت  هلال احمردر حوادث و بلایای مختلف طبیعی ستودنی است.

قاسم نژاد در ادامه با ابراز تاسف از حادثه پلاسکو که تعداد زیادی از آتش نشانان فداکار زیر آوار به شهادت رسیدند بر لزوم اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی های لازم جهت آمادگی در مقابل بحران های طبیعی و غیر طبیعی تاکید کرد.

 وی ارتقای مشارکت مردمی در هنگام بحران های طبیعی و غیر طبیعی جهت کاهش صدمات و خسارات را از وظایف مهم  جمعیت هلال احمر برشمرد و خاطر نشان کرد: هر چند نقش مسئولین دربرنامه ریزی جهت پیشگیری و مقابله با حوادث بسیار حائز اهمیت است اما توانمندسازی مردم و استفاده از ظرفیت های مردم نقش مهم تری در کنترل و مدیریت حوادث غیرمترقبه ایفا می کند.

فرماندار ماسال اجرایی شدن طرح خادم در سطح جمعیت هلال احمر را در همین راستا ارزیابی کرد و  اظهار داشت: طرح خادم در راستای آماده سازی افراد جامعه در  جهت مقابله با خطرات و حوادث اجرایی می شود  و ۴۰۰ خانوار جامعه شهری و روستایی با همکاری بخشداری های و دهیاری ها در این طرح مشارکت خواهد کرد.

قاسم نژاد با تاکید بر لزوم ارتقای امکانات زیرساختی جهت مواقع بحران،‌افزود: درهمین راستا ۲ خانه هلال احمر در سال جاری در سطح شهرستان افتتاح گردیده و امیدواریم امکانات امداد رسانی شهرستان در راستای مقابله با حوادث و سوانح را همچنان بهبود بخشیم.


يک ديدگاه

  1. آشنا گفت:

    جاداره ازکارمندان خدوم جمعیت هلال احمرماسال تشکرکنم واقعازحمت میکشن

ویژه ها