یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۹۵
ساعت انتشار : ۱۲:۵۰ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در گردهمایی گردشگران؛

توسعه گردشگری در اقتصاد منطقه تاثیرگذار است

فرماندار ماسال صنعت گردشگری را صنعت نخست دنیا در آینده پیش بینی کرد و گفت: باید از پتانسیل های طبیعی، محیطی، مذهبی و تاریخی برای بهبود شرایط اقتصادی مردم استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال در دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران که در تالار پاتریس ماسال برگزار می‌شد گفت: ضمن خیر مقدم به همه میهمانان عزیز از اداره کل میراث فرهنگی استان و آقایان میرجنی، احمدی، ریماز و جمعی از دوستان دیگر که برای برگزاری این همایش زحمات زیادی متقبل شده اند تقدیر و تشکر می‌کنم.

فرماندار ماسال ضمن ابراز امیدواری نسبت به ارتقای صنعت توریسم در ماسال اظهار داشت: ما در زمینه گردشگری و پتانسل های آن جز ۱۰ کشور جهان هستیم و شهرستان ما هم توانایی های زیادی در این عرصه دارد. امروز ما شاهدیم که صنعت توریسم جز ۳ صنعت پردرآمد جهانی است.

وی افزود: کشور ما به واسطه ارزش ها و قوانین خود شاید نتواند آن چنان که باید از ظرفیت های توریسم بهره مند شود اما باز هم این میزان از بهره وری فعلی راضی کننده نیست.

قاسم نژاد رسالت راهنمایان گردشگری را مهم ارزیابی و خاظر نشان کرد: ما به لحاط تاریخی، مذهبی و طبیعی سرآمد کشورهای جهان هستیم. اقلیم و تنوع آب و هوایی ای که داریم کمک می‌کند تا در تمام طول سال پتانسیل جذب گردشگر داشته باشیم. این رسالت را شما بر دوش می کشید.

فرماندار ماسال در خصوص گردش مالی صنعت توریسم در دنیا اظهار داشت: طبق تحقیقات از سال ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۵ سود این صنعت از ۲٫۱ میلیارد دلار به ۶۲۲ میلیارد دلار در سال رسیده که رقم قابل توجهی است. قطعا در سال جاری اگر این رقم محاسبه شود معلوم نیست چه سود سرشاری را نصیب کشورها می کند.

قاسم نژاد صنعت گردشگری را صنعت نخست دنیا در آینده پیش بینی کرد و گفت: باید از پتانسیل های طبیعی، محیطی، مذهبی و تاریخی برای مردممان استفاده کنیم. تبادلات فرهنگی بین اقوام هم بسیار مهم است. تصور من به عنوان نماینده دولت در ماسال این است که توسعه گردشگری میتواند در روند مطالبات  مردم تاثیر گذار باشد.

فرماندار ماسال با برشمردن زیبایی های طبیعی شهرستان ماسال تصریح کرد: ای کاش عصر میهمان شما بودیم تا جاذبه های گردشری ماسال را می دیدید.  این کار می‌توانست کمک بیشتری کند به اینکه این راهنمایان پس از بازگشت به استان هایشان، مجموعه ای از گردشگران را به سمت ماسال دعوت کنند.

وی افزود:  ماسال به عنوان سومین شهرستان دامداری گیلان است. زمانی که دمای شهر به ۴۵ درجه می رسد در ییلاقات ما تجربه دمای ۱۰ درجه ای را داریم. گله‌داری و دامداری در ییلاقات یکی از دیدنی ترین جاذبه های آنجاست. همانطور که امروزه در دنیا استفاده از مواد غذایی طبیعی مرسوم شده است در ییلاقات استفاده از شیر و پنیر تازه می‌تواند جاذبه های خوبی برای گردشگران باشد.

وی در پایان گفت: ما از راهنمایان انتظار داریم ماسال را که به عنوان نگین شهرهای گیلان است به عنوان مقصد تورهای گردشگری خود مورد توجه قرار دهند تا بتوانیم از این طریق در اقتصاد مردم منطقه تاثیر گذار باشیم.

گفتنی است مجموعه ای از راهنمایان گردشگری ایران روزهای گذشته در گیلان همایش گیلان شناسی داشتند که شب گذشته نیز در ادامه این گیلان گردی میهمان ماسال بودند.

انتهای پیام /


ویژه ها