چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ , 01 December 2021
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۹۵
ساعت انتشار : ۲:۲۸ ب.ظ
چاپ مطلب
فرمانده قرارگاه قدس ثارالله در یادواره شهدای ماسال:

دغدغه هایمان عوض شده که نگران کم شدن حقوقهای نجومی هستیم / در ۹۰ درصد از وصیت نامه های شهدا بر حمایت از ولی فقیه تاکید شده است

فرمانده قرارگاه ثارالله قدس گفت: امروز جامعه ما نیاز به ایثار دارد چه در عرصه های اقتصادی و چه در سایر عرصه ها. اما متاسفانه می بینیم که گاها دغدغه ها عوض شده و برخی نگرانند که حقوق نجومی شان کمتر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال؛ سردار حسن حسن زاده سخنران یادواره شهدای ماسال شب گذشته در مسجد جامع ماسال با اشاره به دوران با شکوه دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ملت ایران و بلکه تاریخ اسلام محسوب می شود.

فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه قدس شرایط فعلی ایران در جهان را نتیجه ایثار شهدا دانست و تاکید کرد: شهیدان ستارگان هدایتی هستند که راه را به ما نشان داده اند و به ما مرگ عزتمندانه را یاد داده اند.

وی افزود: چندین سال قبل بنیاد شهید تحقیقی در خصوص وصیت نامه های شهدا انجام داد. بر اساس نتایج این تحقیق در بالغ بر ۹۰ درصد از وصیت نامه های شهدا بر حمایت و پیشتبانی از ولی فقیه تاکید شده است.

حسن زاده فرهنگ مقاومت را مهمترین دستاورد شهدا بیان کرد و اظهار داشت: شهدای عزیز ما با اهدای خونشان فرمان تشکیل بسیج جهانی مسلمین که حضرت امام (ره) فرموده بودند را تحقق بخشیدند. امروز می بینیم که رزمندگان جهان اسلام در قالب لشکر های فاطمیون، زینبیون، حیدریون و … ادامه دهنده راه مقاومت هستند.

سخنران ویژه یادواره ۱۳۷ شهید ماسال با اشاره به هراس دشمن از تفکر انقلاب اسلامی گفت: امروز هراس دنیای استکبار از انرژی هسته ای نیست بلکه این فرهنگ مقاومت و انقلاب ماست که هرجا آنان تحرک داشتند، مانع اجرای نقشه هایشان شد.

وی با اشاره به روحیه اخلاص و ایثار در شهدای دفاع مقدس خاظر نشان کرد: امروز هم جامعه ما نیاز به ایثار دارد چه در عرصه های اقتصادی و چه در سایر عرصه ها. اما متاسفانه می بینیم که گاها دغدغه ها عوض شده و برخی نگرانند که حقوق نجومی شان کمتر شود.

سردار حسن زاده دغدغه مند بودن را دیگر ویژگی مهم شهدا بیان کرد و گفت: بزرگواری در ایام فاطمیه می‌گفت که حضرت زهرا سلام الله علیها در آخرین روزهای زندگی شان دغدغه این را داشتند که آیا علی علیه الاسلام به عنوان ولی زمان از او رضایت دارند یا نه.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس بعد از یک عملیات برای عیادت از جانبازان به بیمارستان رفته بودیم. یکی از همراهان ما از جانباز عزیزی پرسید که در آن شرایط جنگی در حالی که چانه ات بر اثر ترکش در حال جدا شدن از صورت بود تلاش میکردی که به من حرفی را بفهمانی. آن جانباز عزیز گفت قبل از عملیات به ما می گفتید که امام نگاهش به این عملیات است و ما باید در حد توان به تکلیفمان عمل کنیم. من در آن حال که فکم آویزان بود میخواستم بپرسم اگر به پشت خط برگردم امام از من راضی هست یا نه؟

سردار حسن زاده خاظر نشان کرد: شهدا این قدر دغدغه مند بودند. من متعجبم از مدیری که میگوید ما باید مدیر از خارج از کشور وارد کنیم. این بی‌توجهی به سابقه درخشان ملت در انقلاب و دفاع مقدس است.

سخنران یادواره شهدای ماسال با اشاره به سخنرانی سردار سلیمانی در سال ۹۲ گفت:  سردار سلیمانی گفتند اگر ما در سوریه تنها یک همت و خرازی و باکری و زین الدین داشتیم موضوع سوریه حل بود. اما اگر این یک نفر از خودشان بود.

انتهای پیام /


تست
تست