جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ , 01 December 2023

تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۹۵
ساعت انتشار : ۶:۰۰ ق.ظ
چاپ مطلب
دهیار میرمحله در گفتگو با ماسال نیوز:

بخشداری شاندرمن بدون مصوبه قانونی امورات دهیاری را به فردی دیگر محول کرده است / دوران برخوردهای حذفی و سلیقه ای گذشته است

دهیار میر محله با اشاره به ورود بخشداری در واسپاری امور روستا به فردی دیگر بدون مصوبه قانونی برای برکناری وی گفت: هم اكنون موضوع در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است و واسپاری امور به فردی دیگر قابلیت پیگرد قانونی دارد. مگر بخشداری می‌تواند راسا در همه امور روستاها و شوراهای روستا و بخش دخالت کند؟

مرتضي حاجي آقا پور دهیار روستای میرمحله شاندرمن در گفتگو با ماسال نیوز گفت: در حالی که برکناری بنده از سمت دهیاری این روستا به صورت قانونی صورت نگرفته است، بخشداری شاندرمن اقدام به انتصاب دهیار جدید کرده است.

وی افزود: از اواخر بهمن ماه سال٩٣  با تعیین دهیار جدید از سوی بخشداری بدون حکم قانونی، عملا بخشداری مسئولیت های دهیاری را به فرد جدید واگذار کرده در حالی که من هنوز طبق هیچ قانونی از این سمت برکنار نشده ام.

دهیار میر محله خاطر نشان کرد: از آنجایی که شورای روستای میرمحله در دور گذشته به حد نصاب نرسید، تعیین دهیار توسط شورای بخش صورت می گیرد. من هم بر اساس همین روال به عنوان دهیار روستا مشغول به فعالیت بودم که بر اثر اختلافاتی که با من به وجود آمد  بدون مصوبه و روال قانونی مانع از ادامه همكارى من شدند.  این در حالی است که تا به امروز هیچ مصوبه اي

مبنی براستيضاح و عزل من ابلاغ نشده است.

دهیار میرمحله با اشاره به پیگیری موضوع در محاکم قضایی گفت: هم اكنون موضوع در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است و واسپاری امور به فردی دیگر قابل پیگرد قانونی است. مگر بخشداری می‌تواند راسا در همه امور روستاها و شوراهای روستا و بخش دخالت کند؟

حاجي آقا پور با اشاره به اينكه پرونده در ديوان عدالت ادارى در حال بررسی است گفت: امیدوارم موضوع به صورت دقیقی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با انتقاد از روند اجرای امور روستا اظهار داشت: مواردی از تخلف همچون فاکتورسازی برای شن ریزی خیالی در روستا به من گزارش شده که این موارد را در مراجع ذی صلاح در حال پیگیری هستم.

حاجي آقا پور ضمن انتقاد از رفتار سلیقه ای بخشدار شاندرمن در موضوعات و معضلات روستاها تاکید کرد: قانون باید فصل الخطاب همه باشد و در این مسیر بخشدار و فرماندار و رئیس جمهور تفاوتی ندارند. دوران برخورد حذفی و غیر قانونی با کسانی که با شما هم سلیقه نیستند گذشته است.

انتهای پیام /