چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , 08 December 2021
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۹۵
ساعت انتشار : ۹:۳۵ ب.ظ
چاپ مطلب
فرمانده انتظامی ماسال خبر داد:

کاهش ۶۰ درصدی استعمال مواد محترقه خطرناک در ماسال

فرمانده انتظامی ماسال در همایش مبارزه با اعتیاد گفت: امسال ما نسبت به پارسال حدود 60 درصد کاهش حوادث و استفاده از مواد محترقه خطرناک داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، سرهنگ وحید اصلانی فرمانده انتظامی شهرستان ماسال صبح امروز در همایش پیشگیری از اعتیاد با اشاره به خسارات وارده به جامعه از سوی اعتیاد گفت: همه ما باید در کنار هم و با همکاری یکدیگر در برابر این مشکل بزرگ مبارزه گنیم.

اصلانی شیوع مصرف مواد مخدر را یکی از حربه های دشمنان برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: متاسفانه اعتیاد محدود یه قشر خاصی نیست و از فرزندان وزرا تا لایه های پایین دستی جامعه میتواند درگیر این معضل باشد.

فرمانده انتظامی ماسال معتادان را بیمار معرفی کرد و اظهار داشت: جا دارد از آقای شادپور مسئول محترم کمپ ترک اعتیاد شهرستان تشکر کنم. در حال حاضر این گمپ پذیرای هشتاد نود نفر از افراد معتادان جامعه است.

وی افزود: خانواده ها باید حرکات مشکوک فرزندانشان را کنترل کنند. اولین گام امر به معروف و نهی از منکر استو گاهی یک تذکر ساده میتواند از اتفاقات ناگوار پیشگیری کند.

اصلانی نقش رسانه ها در حل معضلات اجتماعی همچون اعتیاد را جدی دانست و گفت: دیدیم که در جریان همین چهارشنبه سوری رسانه ملی و سایر رسانه ها پای کار آمدند و امسال ما نسبت به پارسال حدود ۶۰ درصد کاهش حوادث و استفاده از مواد محترقه خطرناک داشتیم.

 

عظیم نوروزی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ماسال هم در این نشست با اشاره به حضور گسترده مددجویان کمیته در برنامه گفت: هدف ما آموزش و بالابردن سطح آگاهی خانواده ها در مسیر مبارزه با مواد مخدر است.

نورورزی بنامه های آموزشی کمیته امداد در طول سال را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: امسال حدود ۲۰۰۰ نفر را در کلاس های آموزشی با مباحثی همچون مبارزه با مواد مخدر، انتخاب همسر، تربیت فرزند و سبک زندکی اسلامی آموزش داده ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: اعتیاد معضل بزرگی در جامعه ماست که برای حلش همراهی همه مردم و مسئولین را می طلبد.

 

گفتنی است همایش مبارزه به اعتیاد به همت فرماندهی انتظامی ماسال و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) صبح امروز با حضور کارشناسان و مربیان مجرب ناجا در مسجد جامع ماسال برگزار شد.

انتهای پیام /


تست
تست