شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ , 01 April 2023

تاریخ انتشار : ۰۹ فروردین ۹۶
ساعت انتشار : ۷:۰۸ ب.ظ
چاپ مطلب
تأملی بر آتش سوزی امروز شفت؛

مرگ کودک ۵ ساله شفتی عبرت نشد

در حالی که آتش سوزیهای مکرر شهرک امام زاده ابراهیم شفت شهره عام و خاص شده اما گویا برای مسئولان این شهرستان درس نشده است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ۸دی، آتش سوزی صبح دوشنبه در روستای طالقان بخش چوپر شفت در حالی منجر به مرگ یک کودک ۵ ساله و مصدومیت شدید سه عضو دیگر این خانواده شد که آتش نشانی شهرک امام زاده ابراهیم (ع) شفت در ۴ کیلومتری محل حادثه فاقد یک دستگاه آماده به کار بود.

و حالا دو روز بعد و ظهر چهارشنبه حادثه ای دیگر در امام زاده ابراهیم (ع) رخ داد.

سوختن چند واحد مسکونی و تجاری بار دیگر ثابت کرد که این شهرستان مسئولانی مدبر را در رأی امور خود ندارد به نحوی که فرماندار این شهرستان در اظهاراتی جالب در گقتگو با خبرنگار ۸دی اظهار داشت: طبق گزارش های موجود، پس از آتش سوزی چهار سال قبل، یک خودروی آتش نشانی در اختیار شهرک قرار گرفت که از آن نگهداری درست و صحیح نشده است.

وی افزود: خودوری مذکور باید تعمیر می شد و درست از آن نگه داری می کردند و طبق گزارش های موجود خودروی آتش نشانی در زمان تحویل روشن می شده و قابل استفاده نیز بود.

این در حالی است که رئیس شورای شهرک امام زاده ابراهیم در زمان مشکلات آتش نشانی این محل به خبرنگار ۸دی گفت: تاکنون دو ماشین آتش نشانی در اختیار شهرک قرار گرفته اما کاملا مستهلک هستند و آماده بکار نمی باشند.

محمدی ادامه داد: خودروهای آتش نشانی در سازمان همیاری شهرداری ها وجود دارد و در حال خاک خوردن هستند اما تاکنون حتی یک عدد از آن خودروها را در اختیار ما قرار نداده اند.

وی افزود: ماشینی که قبلا به ما تحویل داده شده است دو سال پیش طی نامه هایی اعلام کرده ایم که توانایی حتی روشن شدن و حرکت کردن را هم ندارند اما همیشه با بی توجهی مسئولان همراه بوده است.

موارد ذکر شده در بالا نشان می دهد که آنچه در امام زاده ابراهیم(ع) شفت رخ می دهد و بر درد و آلام مردم می افزاید بی دبیری است و بی تدبیری!


    همچنین بخوانید :