شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , 02 December 2023

تاریخ انتشار : ۰۹ فروردین ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۴۰ ب.ظ
چاپ مطلب
عصر امروز رخ داد؛

آتش سوزی گسترده در امام زاده ابراهیم شفت

لحظاتی قبل آتش سوزی گسترده امامزاده ابراهیم شفت را فرا گرفت.

به گزارش ۸دی، لحظاتی قبل آتش سوزی گسترده امامزاده ابراهیم شفت را فرا گرفت.

به گفته منابع آگاه تا کنون ۷ خانه در آتش سوخته است.
تاکنون آتش نشانی ها در محل حاضر نشده اند

۱۴:۲۰ مأموران آتش نشانی از لحظاتی قبل وارد منطقه آتش سوزی شده اند و در حال اطفای حریق هستند.

۱۴:۵۰: چهار واحد مسکونی خاکستر شد

ارسلان محمدی رئیس شورای اسلامی شهرک امام زاده ابراهیم(ع) شفت در گفتگو با خبرنگار ۸دی از سوختگی کامل ۴ واحد مسکونی در شهرک امامزاده ابراهیم شفت در سانحه آتش سوزی دقایق پیش خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۴ منزل مسکونی در شهرک امامزاده ابراهیم شفت به صورت کامل سوخته است و چند واحد مسکونی و تجاری حاشیه آتش سوزی دچار سوختگی نسبتا کمی شده اند.

وی افزود: با توجه به اینکه ۴ سال گذشته نیز آتش سوزی مهیبی در این روستا صورت گرفت شلنگ های اطفای حریق در سراسر شهرک نصب شده بود که کمک بسیار زیادی در اطفای آتش سوی اخیر داشت.

رئیس شورای اسلامی شهرک امامزاده ابراهیم شفت گفت: حجم آتش بسیار زیاد بود اما با کمک و همت آتش نشانان محلی و دهستان چوبر آتش فعلا خاموش شده است اما همچنان آتنشانان در حال خاموش کردن زبانه های آتش هستند.

محمدی ادامه داد: ما بارها از طریق شورا و دهیاری با مدیران استانی صحبت کرده ایم و هشدار های لازم را داده ایم اما هیچ کمک و مساعدتی نسبت به تنها شهرک چوبی کشور از نظر تجهیزات ایمنی نشده است.

وی متذکر شد: بافت شهرک کاملا چوبی و فرسوده هستند و با کوچکترین آتش کاملا می سوزند.

رئیس شورای اسلامی امامزاده ابراهیم بیان کرد: تاکنون دو ماشین آتش نشانی در اختیار شهرک قرار گرفته اما کاملا مستعمل هستند و آماده بکار نمی باشند.

محمدی ادامه داد: خودروهای آتش نشانی در سازمان همیاری شهرداری ها وجود دارد و در حال خاک خوردن هستند اما تاکنون حتی یک عدد از آن خودروها را در اختیار ما قرار نداده اند.

وی افزود: ماشینی که قبلا به ما تحویل داده شده دو سال پیش طی نامه هایی اعلام کرده ایم که توانایی حتی روشن شدن و حرکت کردن را هم ندارند اما همیشه با بی توجهی مسئولان همراه بوده است.

رئیس شورای اسلامی امامزاده ابراهیم گفت: کسی که بر روی ماشین آتش نشانی سوار می شود بیمه نیست و کسی هم جرأت نمی کند سوار بر ماشین آتش نشانی شود و در مواقع بحرانی امداد رسانی کند.

محمدی ادامه داد: ماشین آتش نشانی مستهلک را می خواستند اسقاط کنند و به دور بیاندازند اما آن را تحویل ما داده اند تا بگویند یک خودروی آتش نشانی در اختیار ما گذاشته اند.

۱۵:۱۰

فرماندار شفت:

۶ منزل مسکنی در امامزاده ابراهیم طعمه حریق شد/ مسئولان محلی خودروی آتش نشانی را نگه داری نکردند

فرماندار شفت سهل انگاری مسئولان محلی در نگه داری ماشین آتش نشانی را دلیل بی ثمر بودن و ازکار افتادن خودروی مذکور اعلام کرد.

محمدرضا محسنی دقایقی پیش در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ۸دی در تشریح جزئیات آتش سوزی در شهرک چوبی امامزاده ابراهیم (ع) شفت اظهار داشت: اکنون در محل حادثه حضور داریم و مراحل اطفای حریق را دنبال می کنیم.

وی با اعلام اینکه اکنون آتش مهار شده است، افزود: تا کنون ۶ منزل مسکونی در جریان آتش سوزی طعمه حریق شده است.

فرماندار شفت در پاسخ به این سوال که به گفته مسئولان محلی خودروی آتش نشانی موجود در محل حادثه مستعمل است و توانایی اطفای حریق را ندارد، گفت: طبق گزارش های موجود پس از آتش سوزی چهار سال قبل، یک خودروی آتش نشانی در اختیار شهرک قرار گرفت که از آن نگهداری درست و صحیح نشده است.

محسنی با بیان اینکه خودروی آتش نشانی مذکور توانایی اطفای حریق را در زمانه تحویل داشت، اظهار کرد: خودوری مذکور باید تعمیر می شد و درست از آن نگه داری می کردند و طبق گزارش های موجود خودروی آتش نشانی در زمان تحویل روشن می شده و قابل استفاده نیز بود.

وی افزود: مجموعه و مسئولین محلی باید از خودروی آتش نشانی نگه داری می کردند اما متاسفانه شورا و دهیار این کار را انجام نداده اند.

فرماندار شفت با تاکید بر این نکته که باید خودرو آتش نشانی همیشه آماده به کار باشد، متذکر شد: دنبال این هستیم تا خودرو را تحویل بگیریم و تعمیر کنیم تا بتوان در مواقع اضطراری از ماشین آتش نشانی استفاده شود.

محسنی در پایان اظهار کرد: خودروی موجود مستعمل است و با هماهنگی های صورت گرفته در تلاشیم یک ماشین آتش نشانی جدید در اختیار این شهرک قرار بگیرد.

این خبر تکمیل می شود  …