جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ , 28 February 2020
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۹ ق.ظ
چاپ مطلب
حامد آقایاری عضو شورای روستای اسطلخ زیر:

برای ایجاد فضای ورزشی جوانان تلاش خواهیم کرد / با اعضای شورای چهارم ائتلاف کرده ام / حل مشکلات سند روستایی در مراحل پایانی است

حامد آقایاری نامزد احتمالی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستای اسطلخ زیر گفت: مشکلات سند زمین های روستایی از جمله مسایلی بود که در دوره چهارم به جد پیگیری کردیم و بزودی در سال 96 در روستا اجرا و همه مردم سند دار خواهند شد.

پایگاه خبری تحلیلی ماسال، قصد دارد تا فرا رسیدن ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، با فعالین سیاسی شهرستان مصاحبه هایی تدارک ببیند تا ضمن معرفی این فعالین، نظرات آنان درخصوص موضوعات مختلف با مردم در میان گذاشته شود.

این مصاحبه، سومین سری از مصاحبه های انتخاباتی ماسال است که با حامد آقایاری عضو شورای اسلامی دوره چهارم روستای اسطلخ زیر، تدارک دیده شده است.

فعالین سیاسی علاقه مند به به طرح دیدگاه های خود از طریق این پایگاه خبری می توانند از طریق شماره ۰۹۲۱۱۷۲۶۹۳۷ با خبرنگار انتخاباتی ماسال نیوز ارتباط برقرار کنند.

***

ماسال نیوز: مختصرا خودتان را معرفی کنید و اشاره ای هم به سوابق تحصیلی و اجرایی خودتان داشته باشید.

حامد آقایاری هستم متولد سال ۱۳۶۲ ، از روستای  اسطلخ زیر یکی از روستاهای  توابع بخش شاندرمن، شهرستان ماسال.

دوران ابتدایی در مدرسه فجر اسطلخ زیر و دوران راهنمایی و دبیرستان را نیز در مدارس امیر کبیر و شهدای اولم سپری کردم. در مدارج بالاتر هم موفق به ادامه تحصیل در رشته علوم سیاسی و کسب مدرک کارشناسی در این رشته شدم.

در رابطه با سوابق اجرایی  اینکه اول افتخار این را دارم ۱۱ سال در مقام خدمتگزاری عضو هیئت امنایی مسجد و بقعه متبرکه آقا سید جلیل الدین معروف به جیرسرای اسطلخ زیر تا کنون باشم و همچنین به مدت ۲ سال فرمانده پایگاه بسیج روستای خودم باشم و اینکه هم اکنون هم بعنوان عضو شورای چهارم در روستای اسطلخ زیر در حال فعالیت می باشم.

 

ماسال نیوز:تحلیل شما از وضعیت کنونی کشور چگونه است؟

با هدایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) که تاکید بر اقتصاد مقاومتی دارند ایران فعالیت ها و برنامه های خود را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق داده است و سعی کرده که روی پای خود بایستد و تولید داخلی را در اولویت کاری خود قرار داده است. در بعد سیاسی روابط خوبی با کشورهای منطقه و اروپا برقرار کرده است که اثرات را در آینده مردم خواهند دید.

 

ماسال نیوز:تحلیل شما از وضعیت استان و شهرستان چگونه است؟

بحمدالله استان گیلان با توجه به اینکه جاذبه های گردشگری را در خود دارد پیشرفت خوبی داشته است همچنین در شهرستان نیز ما شاهد این قضیه هستیم که سال به سال به تعداد مسافران افزوده شده است و این نشانگر این است که هم در استان و هم در شهرستان کارهای خوبی انجام گرفته است و توجه ویژه ای به قطب گردشگری استان و شهرستان شده است.

 

ماسال نیوز: شما بعنوان نامزد احتمالی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستای اسطلخ زیر مطرح هستید. با توجه به اینکه در دوره چهارم عضو شورا می باشید  اشاره ای به عملکردها و کارهای خودتان در این دوره داشته باشید.

در مورد عملکرد باید عرض کنم بنده و همکارانم و دهیار روستا سعی کردیم برخی مشکلات را که مردم سال‌ها با این مشکلات درگیر بودند را ریشه ای حل کنیم. از جمله این کارها سند روستایی بود که با کمک مسئولین بخصوص فرماندار شهرستان و بخشدار پر تلاش شاندرمن و همچنین نماینده بزرگوار توانستیم مجوز این کار را بگیریم و ان شاءالله بزودی در سال ۹۶ در روستا اجرا خواهد شد و همه مردم سند دار خواهند شد. شاید کمی زمان ببرد اما مردم یقین داشته باشند اجرا خواهد شد. در بخش عمرانی نیز حدود دو کیلومتر و نیم در روستا آسفالت داشتیم که در این مورد نماینده شهرستان به ما خیلی کمک و مساعدت کردند.

در بخش ضعف برق که مردم سال ها با آن در گیر بودند توانستیم ۳ عدد ترانس تقویت برق برای روستا بگیریم که دو عدد نصب شده و آخری هم به پیمانکار واگذار شده است که ان شاءالله بزودی نصب خواهد شد. در تمامی خیابان ها و کوچه ها، معابر روشنایی نصب کرده ایم.

دیگر مشکل روستا بحث بازنگری طرح هادی است که ان شاء الله در سال ۹۶ با پیگیری اعضای محترم شورا و دهیار محترم انجام خواهد شد.

شن ریزی کوچه ها را در مراحل مختلف داشتیم. مشکل آب آشامیدنی مربوط به پایین دست روستا که یکی از معضلات آن قسمت است بزودی برطرف خواهد شد (در قالب اصلاح شبکه آب رسانی که در این طرح لوله گذاری انجام گرفته است).

 

ماسال نیوز: جهت پیشرفت  با چه موانعی در دوره چهارم روبرو بودید؟

از همه مهمتر بحث سند روستایی بود که فکر میکنم یک نوع ناهماهنگی بین ادارات مربوطه بوده که کار به کندی صورت گرفته دومین بحث کمبود اعتبارات بوده.

ماسال نیوز: چقدر از عملکرد آقای شکری راضی هستید؟

بنده و همکارانم و دهیار روستا در همان ابتدا و شروع کار آقای شکری با ایشان تعامل و ارتباط خوبی برقرار کردیم. آقای شکری انسان سالم و بدون حاشیه ای هستند و بنده به جرات می گویم که ما هر وقت از ایشان کاری خواسته ایم برایمان به جد پیگیری و حل کرده اند و جا دارد در همین جا مراتب کمال تشکر و قدر دانی را از ایشان بعمل آورم.

 

ماسال نیوز: چه حمایت هایی انجام دادند اگر امکانش وجود دارد به چند مورد اشاره کنید.

در اموراتی مانند ترانس تقویت برق فشار قوی روستا، کمک ایشان در بحث آسفالت روستایی و سند های روستایی از موارد مهمی است که می توانم نام ببرم.

 

ماسال نیوز: لطفا ضمن معرفی سایر اعضای شورا و دهیار روستا بگویید که آیا از عملکردشان در دوره چهارم راضی بوده اید؟

همکارانم در شورای اسلامی آقایان شهریار آقایی و علی رحیمی و دهیار روستا آقای سیاوش گرامی هستند.

باید خدمت شما عرض کنم که خوشبختانه در این دوره تعامل خوبی بین اعضای شورا و دهیار روستا وجود داشت که بنده خیلی خوشحالم که سر بلند بوده ایم. در رابطه با دهیار روستا باید عرض کنم که ایشان فردی پر تلاش و پیگیر مصوبات شورا بوده و هیچ کاری را نادیده نگرفته است و بنده به نمایندگی از طرف همکارانم از ایشان تشکر و قدر دانی می‌کنم.

 

ماسال نیوز : با چه هدفی قصد کاندیداتوری در دوره پنجم را دارید؟

همانطور که مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) فرموده اند هیج عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست اینجانب خدمت به مردم روستای خودم را دوست دارم و باید بگویم که یکسری از کارها نیمه تمام مانده که نیاز به پیگیری دارد و اگر مردم بار دیگر به اینجانب اعتماد کردند ان شاءالله به کمک همکارانم اجرایی کنیم.

 

ماسال نیوز: آیا با شخص خاصی ائتلاف کرده اید؟

بله بنده با به همراه همکاران فعلی خودم در شورای چهارم در انتخابات پنجم با ائتلافی مشترک مجدد پا به عرصه انتخابات خواهیم گذاشت.

 

ماسال نیوز: فکر می‌کنید دوباره مورد اعتماد مردم قرار بگیرید ؟

بنده با توکل به خدا آماده خدمت به مردمم هستم و این نظر مردم روستا خواهد بود و هر چه آنها تصمیم بگیرند برایم محترم است.

 

ماسال نیوز: مهمترین برنامه ای که در آینده برای روستا در نظر دارید را توضیح دهید ؟

یکی از مهمترین برنامه ها ایجاد یک فضای ورزشی برای جوانان عزیز روستا خواهد بود و برنامه بعدی ایجاد پارک جنگلی در روستا با توجه به اینکه اسطلخ زیر در دل جنگل قرار دارد می توان حرکت هایی در این زمینه انجام داد.

 

ماسال نیوز: آیا پیام خاصی برای مسئولین استانی و شهرستانی دارید که از این تریبون به گوش آنها برسد؟

ضمن خسته نباشید خدمت همه مسئولین استانی خواهشی که از آنها دارم این است که توجه ویژهای به بحث اشتغال داشته باشند. با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نام گذاری کرده اند انتظار از مسئولین این است که توجه به جوانان داشته باشند.

در راستای ساخت مسجدی که در محل ما در حال تکمیل شدن است از فرماندار ماسال و امام جمعه محترم تقاضا دارم که دست مردم و هیئت امنای مسجد انصارالحسین اسطلخ زیر را بگیرند تا بتوانیم مسجد را به اتمام برسانیم.

 

ماسال نیوز: نظر شما در رابطه با نامگذاری سال ۹۶ توسط مقام معظم رهبری چیست؟

مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به تولید داخلی و اشتغال جوانان دارند و انتظار از مسئولین این است که در سال ۹۶ فعالیت خود را بیشتر کنند و با ایجاد شهرک ها و کارخانجات، هم تولید داخلی داشته باشیم هم اشتغال در جامعه ایجاد کنیم.

 

ماسال نیوز: فکر میکنید بعنوان شورا در راستای اقتصاد مقاومتی چه کمک هایی می توانید انجام دهید؟

می توانیم در روستا واحد های کوچک و بزرگ دامداری ایجاد کنیم، در زمینه زنبور داری، تولید عسل داشته باشیم و سایر کارهایی که می توان در روستا انجام داد.

 

ماسال نیوز: آیا در خریدهای خود سعی می‌کنید از کالای ایرانی استفاده کنید؟

بله صد در صد.

 

 

ماسال نیوز: فکر می‌کنید چه موانعی برای پیشرفت هرچه بهتر روستایتان وجود دارد؟

مهمتر از همه بحث بازنگری طرح هادی روستایی است که اگر اجرایی شود ساخت و ساز در روستا افزایش میابد و در حال حاضر هم چند فاز شهرک توسط فرد بومی محل آقای امیدی ایجاد شده است که از ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم که باعث شده است در امر گردشگری پیشرفت داشته باشیم.

مورد بعدی معضل اشتغال جوانان روستا می باشد که اگر مشکل اشتغال جوانان ما بر طرف شود مردم قدرت اقتصادی خوبی پیدا خواهند کرد و شاهد کارهای خوبی در روستا خواهیم بود.

 

ماسال نیوز: آیا از عملکرد فرماندار ماسال و بخشدار شاندرمن راضی هستید؟

خوب آقای دکتر قاسم نژاد یک فرد پر تلاش خستگی ناپذیر و با سابقه ای هستند که به منطقه ماسال و شاندرمن اشرافیت دارند و بنده به شخصه از ایشان راضی هستم.

آقای صفوی نیز پدر بزرگوار ایشان همیشه غمخوار مردم شهرستان حتی استان بودند و همیشه پیگیر مشکلات مردم و فرزند ایشان آقای سید رضا صفوی هم فردی پر تلاش و با برنامه ای هستند و سخت پیگیر مشکلات مردم می‌باشند و بنده معتقدم آقای صفوی ارتباط خوبی با مسئولین ادارات شهرستان دارند و این باعث پیشرفت بخش شاندرمن خواهد شد و ایشان همیشه از مسئولین کار و تلاش را خواستار بوده و از ایشان نیز بخاطر زحمات فراوان سپاسگزارم.

 

ماسال نیوز: چه فعالیت های فرهنگی در قالب شورا در پایگاه بسیج روستا داشته اید؟

در تمامی مناسبت ها با کمک فرمانده پایگاه برنامه داشته ایم.

 

ماسال نیوز: اگر پیام خاصی برای هم محلی های خود دارید و یا اگر هم وعده ای می‌خواهید از این طریق به آنها بدهید بفرمایید؟

مردم روستای اسطلخ زیر مطمئن باشند که اعضای شورا و دهیاری صادقانه پیگیر مشکلات روستا هستیم و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم  و همه را در یک سطح می‌بینیم و در کارها تبعیض جایگاهی ندارد و برخی از کارها که نیمه تمام مانده ان‌شاءالله در دوره پیش رو اجرایی خواهیم کرد.

در پایان از همه مردم روستای اسطلخ زیر که با ما همکاری کردند و همیشه به اعضای شورا و دهیاری لطف داشته اند تشکر و قدردانی می‌کنم امیدوارم همیشه سالم و پایدار باشند.

خدایا چنان کن سرانجام کار  تو خشنود باشی و ما رستگار

 

انتهای پیام /


تست
تست