دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۹۱
ساعت انتشار : ۸:۴۵ ب.ظ
چاپ مطلب

شكري: ۶۴ درصد فارغ‌التحصیلان کشاورزی گیلان بیکار هستند

نماینده ی مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس نهم گفت: 64 درصد فارغ‌التحصیلان کشاورزی گیلان بیکار هستند و این امر یک بحران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از فارس، محمود شکری ظهر امروز در مجمع سالانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با اشاره به اینکه حدود ۷ هزار و ۸۰۰ نفر فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی در استان هستند، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ نفر کارشناس ارشد و ۴۴ نفر دکترای کشاورزی در گیلان هستند که باید انقلابی در بخش کشاورزی ایجاد شود.

وی، با بیان اینکه ۶۴ درصد فارغ‌التحصیلان کشاورزی استان بیکار هستند، افزود: این امر یک بحران است و دانشگاه‌ها باید برای فارغ‌التحصیلان برنامه‌ریزی داشته باشند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با تصریح بر اینکه دانشگاه‌ها تنها آموزش می‌دهند و برای خروج دانشگاه‌ها برنامه‌ای نداریم، ابراز کرد: باید برای دانشگاه‌ها فکر اساسی کرد و اساتید و مسئولان دانشگاه‌ها در این زمینه تلاش خود را مضاعف کنند.

وی، گیلان را قطب اقتصاد کشور دانست و اذعان کرد: باید مشخص شود که در چه زمینه‌هایی باید فعالیت شود ضمن اینکه تحصیل یک سرمایه است و هزینه نیست.

شکری، خواستار تخصیص اعتبار به تعاونی‌های بخش کشاورزی شد و خاطرنشان کرد: بخش خصوصی باید تقویت شود و با توجه به کشاورزی بودن گیلان، این رشته بهترین کمک برای قطب اقتصادی استان است.


ویژه ها