شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۳۷ ب.ظ
چاپ مطلب
خطیب جمعه رشت:

هیئت نظارت به مفسدین جنسی صلاحیت ندهد

خطیب جمعه شهر رشت گفت: هیئت نظارت بر انتخابات مانند عیون مردم هستند و نباید به افرادی که سابقه ی خوبی ندارند رای بدهند.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ۸دی، احمد عبدالله زاده پاشاکی امام جمعه موقت شهر رشت در خطبه های این هفته نماز جمعه ی رشت پس از دعوت مردم به تقوای الهی اظهار داشت: بهترین کلام، کلام خداست که در آیه ۱۱۹ سوره توبه به مومنان می فرماید تقوا پیشه کنید و کونو مع الصادقین، لازمه ی داشتن تقوا همراهی با انسان های پاک و صادق است.

وی با بیان اینکه انسان مجرم در روز قیامت می گوید کاش پیامبر را دوست خود میدانستیم و با انسان های خوب هم نشین بودیم گفت: انسان با تقوا دنبال رو ائمه معصوم (ع) خواهد بود.

خطیب جمعه ی شهر رشت تأثیر گذاری کلام روی دیگران را بدون محبت غیرممکن دانست و افزود: پروردگار عالم مقام انسان را بالا برده است، و از او میخواهد تقوا پیشه کند و به هر کاری دست نزند.

عبدالله زاده ائمه(ع) را مصداق متقین دانست و اظهار کرد: اینکه قرآن می فرماید با صادقیان باشید یعنی با مولای متقیان همراه شوید، که هم طلوع و هم غروبش در مسجد بود، چرا که ائمه بزرگوار مجسمه‌ی خیر بودند.

امام جمعه ی موقت شهر رشت ضمن گریزی به زیارت جامعه ی کبیره گفت: علمایی مانند علامه امینی وقتی وارد حرم امام علی(ع) می شدند این زیارت را می خواندند.

وی ائمه(ع) را معدن خیر دانست و خاطر نشان کرد: نباید بیراهه برویم باید در تمام اعمال خود این اسوه ها را در نظر داشته و در کار خیر به پیامبر اکرم (س) اقتدا کنیم.

عبدالله زاده  ضمن اشاره به آیه ۱۹سوره احزاب یادآور شد: برخی از کار خیر دوری می کنند، حتی نماز که خدا آن را بهترین خیر می داند، برخی نماز می خوانند و بعد از آن می گویند آخی راحت شدم!

خطیب جمعه ی رشت، ماه رجب را رودخانه ای در بهشت دانست و گفت: کسانی از آب این رودخانه بهره مند خواهند شد که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه در آستانه ی خرداد بزرگ انتخابات هستیم گفت: این روزها خیلی از انتخابات صحبت می شود که نماد مردم سالاری دینی است.

عبدالله زاده ضمن اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب اظهار کرد: بزرگترین نماد آزادی و دموکراسی انتخابات است و باید قدر آن را بدانیم آنقدر این انتخابات مهم است که رهبری فرمودند در برابر کسانی که با رای مردم مخالفت کنند خواهند ایستاد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب خواسته اند رئیس جمهوری را برگزینید و در این انتخاب دو چیز مهم را سرلوحه قرار دهیم؛ اول اینکه حضور حداکثری داشته باشیم.

خطیب جمعه ی رشت هر رای را امیدی برای دوستان انقلاب و تیری به قلب دستمان دانست و افزود: دشمنان اسلام عمری است که می گویند جوانان از ارزشهای انقلاب فاصله گرفته اند.

وی دومین مورد مهم رهبر انقلاب را انتخابت اصلح دانست و گفت: رای ما سرنوشت ساز است باید یک حجتی داشته باشیم، باید با حضور خود در پای صندوق های رای مردم سالاری دینی را ثابت کنیم.

امام جمعه ی موقت رشت پایه ی نظام را انتخابات معرفی کرد و افزود: اینکه در طول ۳۰ سال، از نهیب ابر قدرت ها نترسیم ناشی از همین حکومت دینی است که مردم مسئولین را انتخاب می کنند.

وی دولتی را طراز انقلاب دانست که از شاخصه های انقلابیگری برخوردار باشد و گفت: این ایام به شاخصه هایی که رهبر انقلاب می فرماید گوش داده و عمل کنیم

عبدالله زاده ضمن بر شمردن شاخصه های انقلابیگری دولت ها گفت: دولتی که بر سر کار می آید باید پرچمدار گفتمان انقلاب و معتقد به ارزشهای انقلابی باشد.

وی افزود: دولت انقلابی باید عزتمند، کار آمد، دارای مدیریت جهادی و روحیه‌ی خدمت بی منت، پرکار، تحول آفرین و شایسته سالار باشد نه اینکه روابط را مقدم بر ضوابط کند.

خطیب جمعه ی رشت دولت انقلابی را دولتی مردمی و خدمت گذار معرفی کرد و یادآور شد: دولت باید قانون گرا بوده و در برابر دشمن مقاومت کند و ساده زیست باشد.

وی مشکل امروز کشور را نبود دولت توانا و انقلابی گر خواند و تصریح کرد: این مشکل موجب پدیدار شدن حقوق های نجومی شده است که اگر دولت انقلابی نباشد چنین مشکلاتی به وجود می آید.

عبدالله زاده دولت انقلابی را حافظ ارزشهای انقلاب اسلامی و ضد اشرافیگری و تجملگرایی دانست و افزود: متأسفانه حرف و عمل برخی ها جور در نمی آید، شعار اقتصاد مقاومتی می دهند اما کارخانه ها تعطیل می شود و تورم بالا می رود!

خطیب جمعه شهر رشت با بیان اینکه دولت نباید آلوده به مسائلی مانند فتنه ۸۸ باشد گفت: فتنه خط قرمز ماست و دولتی که در این فتنه نقش داشته باشد مورد قبول نیست.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه  هیئت نظارت بر انتخابات مانند عیون مردم هستند اظهار کرد: آیا این هیئت مشکل و فسادهای اخلاقی برخی نامزد ها حتی فساد جنسی آنها را ندیده است؟

وی با بیان اینکه اینها مسئول هستند و باید به این امر توجه ویژه کنند خاطر نشان کرد: کسی که در اخلاق و دین بی مبالات است به هیچ وجه به خدمت مردم نیز معتقد نیست، هرکسی را تایید نکنید چرا که فردای قیامت باید پاسخگو باشید.

انتهای پیام/