شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ , 13 August 2022

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۹۳
ساعت انتشار : ۴:۳۶ ق.ظ
چاپ مطلب

گزارش اداره گاز درباره گازرسانی به هفت روستای ماسال

رئیس اداره گاز شهرستان ماسال گزارشی در خصوص وضعیت طرح گازرسانی به هفت روستای طاسکوه، لیپا، گامیشبان، لیر، سراکه، سیاهدول و طبق سر که در شهریور ماه سال 92 افتتاح شده بودند ارائه داد.

 
ماسال نیوز اداره گاز ماسال

مهریار موسی نژاد عصر روز گذشته در مصاحبه با ماسال نیوز افتتاح طرح ها را منوط به ورود گاز به شبکه عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه گاز وارد شبکه این هفت روستا شده بود طرح گازرسانی به این روستاها در شهریورماه ۹۲ افتتاح شد.

 وی افزود: طرح گازرسانی به روستای گامیشبان به اتمام رسیده است و تمام خانوارهای که درخواست انشعاب داشته اند از نعمت گاز نیز بهره مند شده اند.

وی درباره روستای لیپا نیز گفت: در روستای لیپا شبکه گازرسانی تکمیل شده است و۴۰ خانوار نیز از نعمت گاز بهره مند شده اند و سایر خانوارها نیز می توانند درخواست دریافت انشعاب داشته باشند.

رئیس اداره گاز شهرستان ماسال ادامه داد: یکی از مراحل گازرسانی به خانوارها این است که کوپن های نفت خانوارها جمع آوری شود که این مراحل برای روستاهای لیپا و گامیشبان انجام شده بود اما برای روستاهای طاسکوه و سیاهدول از دهیارها درخواست شده است که کوپن ها جمع آوری شود.

وی طرح گازرسانی به لیر را جزء طرح طاسکوه دانست و گفت: این روستا بصورت همزمان با طاسکوه گاز دار می شود.

موسی نژاد افزود: یکی از شرایط برای درخواست جمع آوری کوپن نفت، رسیدن تعداد اشتراک ها به ۳۰ خانوار عنوان کرد و گفت اگر در روستاهای طبق سر و سراکه که اشتراک پذیری شروع شده است تعداد خانوارها به حد نصاب رسید کوپن های نفت جمع آوری خواهد شد و سپس نصب کنتورهای گاز نیز آغاز می شود.

رئیس اداره گاز در خصوص ساخت مانع و حصار در برابر علمک های نصب شده گاز نیز به مشترکان هشدار داد و  گفت: تمام خانه های گازدار در خصوص انفجار گاز بیمه هستند و اگر در مقابل علمک مانعی ساخته شود بیمه به این خانه ها تعلق نخواهد گرفت و اگر اشخاصی مانعی در برابر علمک ها ساخته اند این موانع برطرف نمایند.

وی درباره خانوارهایی که گاز ندارند ولی علمک نصب شده است و در برابر علمک مانعی درست کرده اند نیز گفت: اداره گاز بر اساس قانون نمی تواند گاز به این خانوارها بدهد مگر این که این موانع را تخریب نمایند.