پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۳۷ ب.ظ
چاپ مطلب
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال:

نمایشگاه صنایع دستی در غیاب هنرمندان ماسالی و بدون هماهنگی با میراث فرهنگی یک توهین است

رئیس اداره میراث فرهنگی ماسال گفت: چگونه نمایشگاهی در شهرستان ماسال برگزار شود اما هنرمندان نام آور ماسال و شاندرمن از آن بی خبر باشند و شرکت نکرده باشند؟ اینها به دلیل خودسری متصدیان نمایشگاه است.

مجید کوهی رئیس اداره میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال در گفتگو با ماسال نیوز با اشار ه به برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان «صنایع دستی، سوغات و هدایای سراسر کشور» در پارک ساحلی گفت: این نمایشگاه توسط فردی از بخش خصوصی برگزار شده اما هیچگونه هماهنگی و اخذ مجوز از این اداره به عنوان متولی اصلی حوزه صنایع دستی صورت نگرفته است.

کوهی با اشاره به نامه نگاری با اداره اماکن در این خصوص اظهار داشت: در این نمایشگاه در حق هنرمندان شهرستان اجحاف شده است. چگونه نمایشگاهی در شهرستان ماسال برگزار شود اما هنرمندان نام آور ماسال و شاندرمن از آن بی خبر باشند و شرکت نکرده باشند؟ اینها به دلیل خودسری متصدیان نمایشگاه است.

وی افزود: اداره میراث فرهنگی گیلان هم از این موضوع بی خبر بوده و گلایه خود را اعلام کرده است. حتی خبرهایی پشت دست شنیده می شود که برخی محصولات عرضه شده اساسا وارداتی است و به نام صنایع دستی در حال عرضه در این نمایشگاه می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی ماسال با انتقاد از ادارات دخیل در برپایی نمایشگاه گفت: برگزار کنندگان با اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن هماهنگی کرده اند. انتظار می رفت این ادارات با میراث فرهنگی تعامل و هماهنگی داشته باشند نه آنکه ما از کوچه پس کوچه بشنویم که نمایشگاهی در حوزه صنایع دستی در ماسال در حال برپایی است.
وی در پایان با اشاره به توانایی این اداره برای افزایش راندمان چنین فعالیت هایی گفت: این کار یک توهین بزرگ به این اداره و هنرمندان صنایع دستی شهرستان بود و برگزارکنندگان باید عذرخواهی کنند.

 

انتهای پیام/


2 ديدگاه

  1. م.احمدی گفت:

    متاسفانه بعضی از این آقایان فقط به دنبال منافع شخصی و تبلیغاتی برای خودشون هستند‌ . آقای دکتر کوهی شما خودتو زیاد ناراحت نکن وقتی مدیری درست سر جایش ننشسته باشه از این بهتر هم نمیشه

  2. […] ماسال در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز در واکنش به مباحث مطرح شده در خصوص نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در پارک ماسال گفت: […]

ویژه ها