دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ , 24 February 2020
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۶:۱۶ ب.ظ
چاپ مطلب
جوابیه دهیار لیپا به بخشدار ماسال؛

چگونه دهیار نمونه تقدیر شده از سوی استانداری و فرمانداری را ضعیف ترین دهیار می خوانید؟ / «پرسه زن» نسبت ناروایی است که به من زده اید + ۱۱ سند برای نقض ادعاهای بخشدار

دهیار لیپا نوشت: مگر خود شما بنده را به عنوان دهیار زن نمونه ماسال به استان معرفی نکردید؟ چگونه حال بنده را ضعیف ترین می دانید؟

به گزارش ماسال نیوز؛ به دنبال درج مطلبی تجت عنوان «ماجرای درخواست غیر قانونی بخشدار ماسال چیست؟»، بخشدار ماسال ضمن جوابیه ای، به مطلب این پایگاه خبری واکنش نشان داد.

در پی انتشار جوابیه بخشدار ماسال، صغری اسماعلی دهیار لیپا جوابیه ای به این پایگاه خبری ارسال کرد.

متن کامل این جوابیه به همراه اسناد ارسالی عینا منتشر می شود:

 

” به نام پروردگار

مدیریت محترم سایت خبری تحلیلی ماسال نیوز

 

سلام علیکم احتراما پیرو درج مطلبی با عنوان «جوابیه بخشدار ماسال» در مورخه ۲۳ خرداد ۹۶ در آن سایت، و با توجه به اتهامات و شبهاتی که توسط آقای بخشدار درباره شخص دهیار لیپا، در متن مذکور مطرح گردیده، خواهشمند است جوابیه ذیل را در پاسخ به آن، در همان جایگاه و وسعت رسانه ای درج نمایید. با تشکر

صغری اسماعیلی (دهیار روستای لیپا)

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله وقولوا قولا سدیدا (سوره مبارکه احزاب آیه ۷۰)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوای الهی پیشه کنید و سخن حق بگویید…

 

رهبر معظم انقلاب:  اسم قانون و قانون‌طلبی را آوردن، اما در عمل پایبند به قانون نبودن، از جمله خصوصیّات بسیار بد و یکی از مصداقهای بارز و خطرناکِ بی نظمی است.

 

رئیس محترم جمهور (دکتر روحانی): کار خلاف قانون را ملت، دولت و نظام ما نمی پذیرد.

 

پیرو درج مطلبی با عنوان «جوابیه بخشدار ماسال» در مورخه ۲۳ خرداد ۹۶ در سایت خبری تحلیلی ماسال نیوز، و با توجه به اتهامات و شبهاتی که در این جوابیه توسط آقای بخشدار درباره شخص بنده، مطرح گردیده است علیرغم میل باطنی خود و علیرغم نپذیرفتن اصرارهای چندباره مدیر سایت ماسال نیوز برای انجام مصاحبه، اکنون ناچار به توضیح و رفع اتهام و روشنگری درباره آن اتهامات ناروا گردیده ام. امیدوارم متن زیر موجب سلب اعتماد عمومی نسبت به عموم مدیران قانونمند و متعهد دولت تدبیر و امید نگردد.

 

 

چگونه «بانوی برگزیده دهیاریهای استان» را ضعیفترین دهیار می خوانید؟؟ مدیران استانداری را به سخره گرفته اید یا تشخیص و تقدیر دوباره فرماندار محترم از بنده را؟؟

۱. بخشدار محترم در جوابیه خود اینجانب را ضعیف ترین دهیار ماسال نام نهاده اند. سوال این است که مگر خود شما بنده را به عنوان دهیار زن نمونه ماسال به استان معرفی نکردید؟ چگونه حال بنده را ضعیف ترین می دانید؟! یا قبلا به خطا می رفتید یا اکنون.

 

چگونه کسی که از سوی استانداری «بانوی برگزیده دهیاریهای استان» شده است میتواند ضعیف ترین دهیار ماسال باشد؟ آیا معیارهای ارزیابی توسط مدیران استانداری را به سخره گرفته اید؟(سند شماره ۱)

سند شماره ۱

 

چگونه کسی که در سال ۹۵ دو لوح تقدیر جداگانه (در بحث پیگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی مطلوب دولت تدبیر و امید در روستا و تلاش در جهت افزایش مشارکت مردمی در سرشماری اینترنتی سال ۹۵) از فرماندار محترم شهرستان دریافت کرده است میتواند ضعیف ترین دهیار ماسال باشد؟؟(سندهای شماره ۲ و شماره ۳)

 

 

 

سند شماره ۲

سند شماره ۳

آیا تشخیص و تقدیر فرماندار محترم را زیر سوال برده اید؟

حتما مطلعید که بنده از شبکه دامپزشکی شهرستان نیز بخاطر همکاری صادقانه در زمینه امور مربوط به دامداران در روستا، مفتخر به دریافت لوح تقدیر گردیده ام. علاوه بر این، عملکرد روشن و مثبت اینجانب در طول مدت تصدی مسوولیت گویای بسیاری از حقایق است که در انتهای مطلب بصورت خلاصه اشاره ای به آنها خواهد شد.

 

درخواست عجیب و غیرقانونی بخشدار! / دستور کتبی برای عزل بنده به عنوان دهیار!  /  نسبت ناروا حتی به کارشناس کمیسیون استانداری!

 

۲. در رابطه با پرونده ای که ماسال نیوز در مورخه ۲۲خرداد ۹۶ افشا نمود در جوابیه خود، مطالبی علیه بنده عنوان نموده اید. درباره این پرونده تخلف ساختمانی که متعلق به آقای «ر» می باشد لازم به توضیح است که دهیاری لیپا، کاملا براساس قانون با این تخلف برخورد نموده است. این شما هستید که بارها و به انحای مختلف، برخلاف قانون اصرار بر عدم ارسال پرونده مذکور به کمیسیون ماده ۹۹ را داشتید. و به همین منظور ابتدا از بنده درخواست کردید که از ارسال آن صرفنظر کنم اما وقتی نتیجه نگرفتید به فشار بر شورای اسلامی محترم روستا متوسل شدید و در اقدامی نادر و عجیب،  نامه ای به شورا نوشتید که در آن بنده را بخاطر عدم پذیرش خواسته غیرقانونی خود، به سهل انگاری در انجام وظایف متهم نموده و به شورا دستور دادید که پرونده مذکور را هرچه زودتر به بخشداری تحویل دهند! تا جلوی فرآیند قانونی آنرا گرفته باشید. (سند شماره ۴)

سند شماره ۴

 

اینجانب در جواب نامه فوق، نامه ای صریح و روشن به شورای محترم نوشته و به فشارهای وارده به بنده از سوی شما پرده برداشته و از خود دفاع نمودم.

اما عجیب تر اینکه وقتی رونوشت نامه بنده به شما رسید، زیر آن پاراف نمودید: «آقای …. پرونده جهت ارجاع به مراحل بعدی و مراحل … به جهت عزل دهیار لیپا»  (سند شماره ۵)

سند شماره ۵

 

از چرایی این دستور به عزل که واضح است بگذریم، اما اینکه آقای بخشدار خود را مسوول عزل و نصب دهیار بداند و برخلاف قانون این حق را برای خود قائل باشد توهینی بزرگ به شورای اسلامی محترم روستاست که منتخب مردم شریف روستا در انتخابات هستند.

آقای بخشدار شما دقیقا می دانید که چه شخصی به بنده پیشنهاد داد که در صورت پس گرفتن پرونده از کمیسیون مربوطه، برای استخدام بنده به عنوان دهیار، تلاش خواهد کرد! که صدالبته این پیشنهاد با پاسخ منفی بنده مواجه شد! چه دستهایی پشت این پرونده هستند که اینگونه با آبروی دهیار بازی می کنند؟

تا اینجای کار بنظرم  پاسخ این سوال که چگونه ناگهان دهیار نمونه استان و ماسال تبدیل به ضعیف ترین دهیار و مستحق عزلِ دستوری می شود روشن گردیده است. مردم قاضی خوبی هستند.

 

خلاصه این که درباره این پرونده طبق قانون ابتدا اخطار کتبی صادر و سپس به دلیل عدم اعتنا مالک ساختمان به اخطار فوق، پرونده به کمیسیون ماده ۹۹ ارسال و طبق قانون در کمیسیون، حکم صادر گردیده و‌هیچگونه تخلفی رخ نداده است. علت درج تاریخ مرداد ۹۵ برای دریافت پرونده توسط کمیسیون هم این بوده است که چون یکبار پرونده را به طور ناقص در مرداد ۹۵ به کمیسیون برده بودم نامه مربوط به دریافت پرونده از سوی دبیرخانه، همان مرداد ۹۵ ثبت شده است درحالیکه مرداد ماه پرونده به علت نقص مدارک برگردانده شد و مجددا در اواخر اسفند ۹۵ به کمیسیون تحویل شد و درنهایت حکم جریمه ایشان در تاریخ ۲۵/۰۲/۱۳۹۶ صادر گردید.  (سندهای شماره  ۶ و ۷)

 

سند شماره ۶

سند شماره ۷

 

با این حال شما در جوابیه خود، به گونه ای سخن رانده اید که انگار اعضا و کارشناسان کمیسیون ماده ۹۹ را متهم به تخلف و اعمال خلاف قانون نموده اید. بنظر میرسد فقط شما قانون میدانید و بقیه هیچ.

 

 

تهمتهای عجیب و زشت آقای بخشدار به بنده!

درباره اتهاماتی که به بنده در رابطه با پرونده تخلفات ساختمانی عموی بنده، پسردایی بنده و آقای «ب.ر» مطرح گردیده لازم به توضیح است که:

۱. پرونده عموی بنده قبل از مسوولیت بنده توسط دهیار قبلی به کمیسیون ارسال شده بود و جریمه اش هم صادر گردیده است اما مبلغ جریمه در زمان بنده از ایشان وصول و به حساب دهیاری واریز گردیده است و کاملا براساس قانون عمل شده است. (سندهای شماره ۸ و ۹)

سند شماره ۸

سند شماره ۹

 

درباره پرونده پسردایی بنده، اینجانب کتبا به وی اخطار نموده و اکنون پرونده ایشان در حال پیگیری است و قطعا براساس قانون با ایشان رفتار خواهد شد. (سند شماره ۱۰)

سند شماره ۱۰

 

در رابطه با جریمه مربوط به تخلف ساختمانی آقای «ب.ر» لازم به توضیح است که برای پرونده ابشان نیز سالها پیش، قبل از مسوولیت بنده حکم صادر شده و جریمه شده بودند اما تا قبل از زمان مسوولیت بنده بخش اندکی از مبلغ جریمه، توسط ایشان پرداخت شده بود که با پیگیریهای بنده، بخش عمده ای از جریمه فوق به حساب دهیاری واریز شده است. برای پرداخت باقیمانده جریمه صادره، ایشان یک فقره چک بانک ملت به مبلغ ۵۲۰۵۰۰۰ تومان به تاریخ سررسید ۱۵/۳/۱۳۹۶ در وجه دهیاری لیپا صادر و به یکی از همکاران آقای بخشدار تحویل نمودند که به دهیار لیپا برساند اما آقای بخشدار این چک را از همکار خود گرفته و تاکنون حاضر نشده اند که به دهیاری لیپا تحویل دهند. در این باره نیز بخشدار محترم باید پاسخگو باشند. ضمنا پرونده ایشان و اسناد مربوطه در بخشداری موجود است.

 

 

تمسخر سیاستهای اقتصاد مقاومتی دولت یا تمسخر تقدیر فرماندار محترم؟؟ /  اهانت به یک زن روستایی یا تمسخر مهارتهای زنان توانمند روستاها؟؟

در جوابیه آقای بخشدار آمده است که : «ایشان فقط به امور گلدوزی و صنایع دستی و شیرینی­پزی علاقه داشته و یا اینکه از صبح در برخی ادارات پرسه می­زدند! »

آقای بخشدار! درک این موضوع مشکل نیست که شکوفایی اقتصاد روستایی در گرو حمایت از تولیدات خانگی روستاییان و صنایع دستی آنها و بازاریابی برای این محصولات و استفاده از پتانسیل بالقوه گردشگری در ماسال است. اما با عرض تأسف شما اینگونه فعالیتهای دهیاری را بی ارزش میدانید در حالیکه فرمانداری محترم شهرستان در جهت تقدیر از اینگونه فعالیتهای دهیار لیپا و تجلیل از شرکت در نمایشگاه کشوری توانمندیهای روستاییان (در تهران)، به بنده لوح تقدیر اهدا نموده اند!

 

بنده معتقدم دهیار نه تنها باید امور اداری و عمرانی و مشکلات روستا را به جد پیگیری و انجام دهد بلکه باید فراتر از وظایف خود نسبت به مسایل اقتصادی روستا، پیگیری بحث اقتصاد مقاومتی در روستا،  پیگیری فعالیتهای فرهنگی و آموزشی در روستا حساس بوده و این امور را در حیطه کاری خود بداند.  این افتخاریست برای بنده که در عین حالی که به عنوان دهیار کارنامه موفقی داشته ام در فراگیری و ترویج مهارتهای مربوط به یک بانوی ایرانی و روستایی نیز موفق بوده ام.

جای بسی تأسف است که ماسال با قریب به ۴۰ روستا، بخشداری به خود می بیند که به جای حمایت از توانمندیهای اقتصادی روستائیان، در تضاد با سیاستهای دولت تدبیر و امید، سیاستهای اقتصاد روستایی و مهارتهای روستاییان را به سخره می گیرد.

در حالیکه رئیس جمهور عزیز کشورمان، چنین نظری دارند:

باید به صنایع دستی روستائیان کمک کرد تا در بازار عرضه شود و در این زمینه باید به طرح های مختلف اندیشید. (۱۵ مهر ۱۳۹۳)

 

 

عملکرد روشن و قابل دفاع بنده  در زمینه روشنایی چراغهای معابر روستا، جمع آوری زباله ها و پیگیری مقدمات ۵۰۰ متر آسفالت راه روستایی /  آقای بخشدار توضیح دهند که در زمینه معضل زباله ها چه اقدامی برای روستاها انجام داده اند؟

در رابطه با خاموشی چراغ برخی تیربرقهای جاده اصلی عبوری از روستا، ظاهرا آقای بخشدار به قانون واقف نیستند که روشنایی جاده اصلی عبوری از روستا در حیطه وظایف اداره محترم برق می باشد و ابن مشکل به آن اداره محترم اطلاع داده شده و پیگیریهای لازم انجام شده است و آن اداره خود پاسخگوی عملکرد خود خواهد بود اما دهیاری وظیفه تامین روشنایی کوچه ها را به عهده دارد که اتفاقا در این زمینه مشکلی در حال حاضر در روستا وجود ندارد.

اما موضوع زباله ها؛ بحث زباله ها هم از سوی دهیاری پیگیری شده است و در فواصل زمانی معقول زباله های روستا توسط ماشین تعاونی دهیاری حمل و منتقل به مکان مخصوص می شود اگرچه اخیرا این ماشین با نقص فنی مواجه شد و این کار به تعویق افتاد.

بعلاوه این که معضل زباله ها یک معضل فراگیر در اکثر روستاهای شهرستان است که نیازمند همکاری و مشارکت همه دهیاران و مسوولین مربوطه است که دهیاران محترم برای تهیه ماشین مخصوص حمل زباله جهت جمع آوری و حمل زباله ها ( هر ماه ۸ بار) متحمل هزینه سنگین حدود ۵۶۰هزار تومان ( هر بار ۷۰هزارتومان) برای هر روستا نگردند. چرا که دهیاریها از پرداخت چنین هزینه ای عاجزند.تنها بعد از حل این مشکل، میتوان نصب سطلهای فلزی فنسی را ثمربخش خواند.

آقای بخشدار باید پاسخ دهند که در زمینه حل این معضل فراگیر در روستاهای ماسال چه اقدامی انجام داده اند.

درباره آسفالت کوچه های روستا نیز دهیاری لیپا مقدمات کار را پیگیری کرده و آزمایش تست تراکم نیز صورت گرفته است و تشخیص کارشناسان براساس آزمایش فوق، عدم نیاز کوچه های روستا به زیرسازی قبل از آسفالت می باشد. فلذا در این مورد هم از سوی دهیاری کوتاهی صورت نگرفته است و انشاالله بزودی بحث آسفالت هم به نتیجه خواهد رسید.

 

 

این عملکرد بنده است، قضاوت با وجدانهای بیدار

بنده به عنوان دهیار لیپا با کمک شورای اسلامی محترم روستا، در مدت ۲۰ ماه مسئولیت خود فعالیتهای گوناگون و گسترده ای انجام داده ام که بصورت تیتروار به چند نمونه اشاره می شود:

 1. بهبود تراز مثبت مالی دهیاری ( افزایش ۵ برابری) نسبت به ابتدای قبول مسئولیت
 2. انجام منظم و قانونمند پرونده های مربوط به امور عمرانی در روستا
 3. شرکت در نمایشگاه کشوری توانمندیهای روستائیان( در تهران) و عرضه تولیدات روستائیان لیپا در نمایشگاه
 4. احیاء سالن آمفی تئاتر کتابخانه لیپا با همکاری اداره محترم ارشاد و بسیج هنرمندان و…
 5. مشارکت در تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری و عضویت در هیأت مدیره صندوق
 6. همکاری مستمر و صادقانه با شبکه دامپزشکی در زمینه مسایل مربوط به دامداران روستا (که موجب دریاقت لوح تقدیر شد – سند شماره ۱۱)
 7. پیگیری مشکلات افت جریان برق در روستا که به زودی به نتیجه خواهد رسید
 8. پیگیری مشکلات مربوط به فرسودگی لوله های آب آشامیدنی روستا که این هم تا تابستان به نتیجه خواهد رسید انشاالله
 9. پیگیری سند روستایی و مشکلات مربوطه روستا در تعامل با ریاست محترم بیناد مسکن
 10. حضور فعال در همایش اقتصاد مقاومتی (برگزار شده در تالار پاتریس)
 11. تشکیل غرفه صنایع دستی و محصولات زنان عشایر در ورودی شهر
 12. برگزاری دروه های آموزشی گوناگون از قبیل پرورش قارچ و روش هرس درختان و گلها
 13. استفاده از ظرفیت گردشگری ماسال جهت عرضه و فروش محصولات خانگی و صنایع دستی روستائیان
 14. احیای زمینی بایر به سایت سبزیکاری به کمک تنی چند از بانوان روستا
 15. شرکت فعال و هدفمند در همایش راهنمایان گردشگری کل کشور و ارائه محصولات روستائیان(در تالار پاتریس)

…..

سند شماره ۱۱

آقای بخشدار حالا شاید متوجه شده باشید که بنده در این اداره و آن اداره دنبال چه اموراتی برای روستای خود بوده ام (و به قول شما در ادارات پرسه میزنم)!

 

 

صداقت بنده در کسوت دهیاری و حسن نیتی که برچسب سهل انگاری و کم کاری خورد!

آقای بخشدار، با توجه به این که بنده از رفتار و گفتار شما متوجه شدم که خوش ندارید اخبار روستا را از طریق سایت ماسال نیوز به گوش مردم برسانم اندکی بعد از حضور شما در کسوت بخشدار ماسال، به منظور اثبات حسن نیت خود و در جهت همکاری صادقانه با جنابعالی برای خدمت به مردم، با ماسال نیوز قطع همکاری نموده و تاکنون از انعکاس اخبار روستا و فعالیتهای فراوان دهیاری روستا از طریق این سایت خبری، امتناع ورزیده و خود را از آگاهی مردم نسبت به فعالیتهای مثبت دهیاری، محروم ساخته ام اما انگار این نیز دستاویزی شده است برای زیر سوال بردن خدمات این دهیاری! و متهم کردن دهیار به کم کاری و سهل انگاری در انجام وظایف!

فی الجمله این را هم بگویم که حق شکایت از آقای بخشدار را به دلیل اتهامات ناروایی که به بنده نسبت داده اند برای خود محفوظ می دانم.

 

برچسب پشیمانی و فرستادن میانجی!

ایشان میگویند که بنده واسطه فرستاده ام تا بخشدار محترم از خطاهای بنده چشم پوشی کند!

اولا کدام خطاها؟ منظورتان از خطا، عمل به مُرّ قانون است؟ یا منظور پیگیری امور روستا فراتر از وظایف دهیاری؟ لطفا واضح بگویید که کدام واسطه؟؟ منظورتان را دقیقتر بفرمایید تا مشخص شود ریگ به کفش چه کسیست؟

 

در پایان اعلام می کنم که اینجانب هیچ دلبستگی ای به صندلی دهیاری ندارم اما تا وقتی شورای اسلامی محترم روستا تشخیص دهند در مسیر خدمت به مردم شریف روستای لیپا، از طعنه ها و سنگ اندازیها نهراسیده و به کار خود ادامه خواهم داد انشاالله چرا که  مسئولیت دهیاری را وسیله ای برای خدمت به مردم و تقرب به خدا میدانم نه نردبان رسیدن به مطامع دنیوی خود.

و کفی بالله وکیلا

خدمتگزار کوچک مردم شریف روستای لیپا

صغری اسماعیلی”

 

 

انتهای پیام /


55 ديدگاه

 1. تلاش گفت:

  با سلام
  آقای بخشدار شما که باتجربه بودید اون از جوابیه تان(جوابیه که نه دفاعیه)
  اینم از جوابیه دهیار بی تجربه

  • مسعودي گفت:

   جواب تلاش
   به تو چي ميرسه اين وسط كه از شروع اين بيانيه تا به حال در حال حرص خوردني ؟!؟
   از سهم دهيار چقدر تو جيب تو ميره ؟!؟
   بشين تا يك دهيار لايق هم براي تو و روستاي تو بفرستيم

 2. تلاش گفت:

  اهالی و شورای روستای لیپا باید افتخار کنن به این دهیار
  ای کاش روستای ماهم چنین دهیاری داشت

  • واقعیت گفت:

   خواهشن افرادی که تخصص و حرفه مربوطه در زمینه عمرانی و وزارت کشور را ندارن سکوت کنن و حرفی به زبان نیارن
   بخشداری هجده سال سابقه در استانداری و فرمانداری رشت را داشته و منتخب استاندار محترم هست باید دست و پای بخشدار رو طلا گرفت
   دهیاری که کمبود داره و دلخوش چند برگ کاغذ کرده این برای مردم ساده روستا نان و آب نمیشود باید کار کرد باید عمل کرد .

 3. ايمان گفت:

  اينگونه جوابيه يادفاعيه وحل مشكلات يك دستگاه حاكميتي درسايتها بسياراشتباه است

 4. مرادی گفت:

  این جوابیه ها نشون‌میده جایگاهی که ابروفراخ اشغال کرده کمی برای ایشون زیادی هست
  و از اونطرف باید به مردم روستای لیپا بابت داشتن دهیار فعالی مثل این خانم تبریک بگم

  • اردلان گفت:

   تو كي هستي كه بخواي راجع به جايگاه اقاي ابروفراخ نظر بدي ؟!
   يكي از اون افراد نالايق و بي لياقت كه در ماسال وجود داره ، شخص خود تو هستي ( مرادي)
   انقدر شعور نداري كه راجع به منتخب استاندار در شهر ماسال درست صحبت كني
   فعلا در عقده خود بمان تا به وقتش

   • شهروند گفت:

    کاش بخشدار بجای گریه کردن و فرزند شهیدم گفتن میومد مستند حرف میزد
    جوابیه بخشدار بیشتر شبیه سناریو یه فیلم هندی هست
    توی جوابیه نوشتن هم نشون داد که اون تجربه کافی رو نداره
    راستی آقای ابرو فراخ قبلا کجا بخشدار بوده؟
    چرا باید ماسال تاوان پله ترقی بودن افراد کم تجربه باشه؟ چراااا

  • کارشناس گفت:

   بهتره شما به کار کشاورزی و دامپروری بپردازی و توی کارهای تخصصی و حرفه ای دخالت نکنی و بزارید بزرگترها و مسئولین محترم تدبیری بی اندیشند و مثل روز روشن هست که این دهیار خانم که ادعای توخالی دارد باید حذف شود و به بخشدار محترم تبریک گفت که واقعا آمده تا کار کند و در ماسال تحول ایجاد کند .

 5. ساکت گفت:

  پیشنهاد میشود این دعوا در جلسه بعدی سران قوا پیگیری شود تا حق به حقدار برسد

 6. سید گفت:

  احسن به چنین دهیاری.این دهیارحقش شورای شهر هستش

 7. دهیار همکار گفت:

  بخشدارجان یه زحمتی بکش شما هم توی روستاها پرسه بزن شاید اگر مشکلات رو‌از نزدیک ببینی چاره کنی

 8. حقیقت گفت:

  برای حفظ پست باید چاپلوس بود قانون کیلیویی چنده

  • shahed گفت:

   خدا همیشه شاهد و ناظر اعمال ما هست .
   آقای چابلوس ما شهید ندادیم که امثال افرادی که از کار در رو هستن و باعث فریب مردم ساده و زحمتکش بشوند .
   بخشدار محترم ما مردم شهید پرور ماسال از شما تقاضا داریم با این افراد برخورد کنید .

 9. چه پر توقع گفت:

  از دولت آقای روحانی توقع چنین بخشداری نیست
  با این وضعیتی که به بار آورده همین روزا باید منتظر عزل بخشدار باشیم

  • اردلان گفت:

   اقاي روحاني سربازاني چون جناب اقاي ابروفراخ در سرتاسر ايران منسوب كرده اند كه به همه مسائل ريز و درشت رسيدگي كنند
   شما نگران دولت نباشيد
   ما همه جا هستيم و حواسمان به همه چيز هست

   شما در همان قليان سراها شبتان را به روز و روزتان را به شب بگذرانيد و نگران نباشيد

  • پایدار گفت:

   خدا رو شکر که مملکت به دست امثال آدم هائی مثل شما نیفتاد
   چطور در مورد بخشدار محترم و با فرهنگ و عالم شهر خوب ما ماسال اینطور نظر و اضافه گوئی میکنید
   حالا بخشداری که برای شهر ما منتخب کردن که واقعا آمده تا حرکتی مناسب با فرهنگ و تمدن ما انجام دهد از این فرصت استفاده نکنیم
   باز هم بی خیال شویم
   باز هم کور و کر باشیم
   باید جلوی همه ی امثال این شخصیت این خانم دهیار ایستاد
   بخشدار ما حامیان شما ما شهروندان شهر ماسال حامیان شما هستیم .

 10. امینی گفت:

  بخشدار محترم اقای ابروفراخ ازرشما تقاضا دارم نسبت به عملکرد وناحقی های مسیولین بخشداری وتخلفات بارز انها هم کمی نظارت وبررسی داشته باشید

 11. امینی گفت:

  ی دهیار مگه چقدحقوق میگیره تواین مملکت که باید اینهمه جوابگوباشه تواین همه اختلاسها

  • اردلان گفت:

   در جواب اميني ….

   بله ، كاملا صحيح هست ..
   يك دهيار چون نميتواند زياد حقوق بگيرد بايد از اين و ان دزدي كند و جيب خود و اطرافيانش را پر كند
   به نكته بسيار خوبي اشاره كرديد

 12. سارا گفت:

  خجالت بكشيد ، افتخار شما ٤ تا تقديرنامه است ؟!
  از روي مردم روستا شرم نمكنيد كه اينگونه حق و ناحق ميكنيد ؟!
  حال كه همه چي برملا شده است ، خودتان را به مظلوميت ميزنيد
  چه جوري سر راحت روي بالشت ميگذاريد در حاليكه نان حرام سر سفره ميبريد ؟؟
  شما را واگذار ميكنيم به همان خدايي كه در اين ماه مهمانش هستيم

  • شهروند گفت:

   اتهام حرامخواری از سوی شما به اتهامات و برچسبهای دهیار اضافه شد!!!
   میشه بگید کدوم حرامخواریشو منظورتونه؟ نکنه جریمه هایی که به حساب دهیاری میره رو حرام اعلام کردن!!! مفتی سعودی فتوا صادر کرد

  • شهروند گفت:

   فقط فحش و تهمت……………… چرا مستند حرف نمی زنید؟

 13. ا.ح گفت:

  درود بر جواب دندان شکنی که با سند و مدرک ارائه شد.بسی مایه تاسف و شرم است که بخشدار شهرستانی لقب پرسه زن را به یک بانوی فداکار روستای نسبت میدهد.کارشان کمی از کار بخشدار قبلی نداشت.ندانسته و با بازیچه دست اطرافیانش خویش را منفور کرد و تحمت ناروا به یک بانوی با شخصیت زد.

 14. عصيانگر گفت:

  خانم دهيار
  ابن ملجم مرادي هم يكي از ياران وفادار امام علي (ع) بودن و كارنامه هاي درخشاني در جنگ هاي مختلف در كنار حضرت داشتند
  اما اخرش چه شد؟؟؟
  ايا شما از ابن ملجم ملعون مسلمان تريد؟!؟!
  هيچ انساني بي خطا و گناه نيس
  براي اينكه خود را بيگناه جلوه بدهيد
  ديگران را به خاك نكشانيد

  من براي شما ارزوي موفقيت دارم
  اما
  به عدالت خداوند ايمان دارم

 15. امینی گفت:

  درجواب اردلان،،الان دقیقا میشه روشن کنیددهیار چه دزدی کرده،باتوجه به شواهدموجود ایشان دنبال انجام قانون بودن که مورد مواخذه قرار گرفتن،حتی خودمتخلف مگه فامیل دهیاربود،اگه دنبال دزدی بود چرا موضوع علنی کردن

 16. هواداران گفت:

  بخشدار
  بخشدار
  بخشدار
  بخشدار
  بخشدار
  هورااااااااااااااااااااااااااا
  بخشدار قهرمان میشه
  خدا می دونه که حقته…
  لا لا لا لا لا……

 17. ا.ج گفت:

  نکند اردلان خود ابروفراغ باشد

 18. شهروند ماسال گفت:

  با سلام
  آقای بخشدار بجای حمایت از دهیار ، ارباب رعیتی برخورد کرده . ایشان باید بدانند طبق قانون واز زمانیکه مهندسین فنی برای دهیاریها جذب شدند مرجع صدور پروانه ی ساختمانی و نظارت بر ساخت و سازهای روستادر روستاهای دارای طرح هادی دهیار بوده وخود نیز باید به مراجع نظارتی پاسخگو باشد . همچنین درخصوص پارافشان برای عزل دهیار این نهایت ناشیگری ایشان و افرادیکه آنان را انتخاب میکنند میباشد چون انتخاب دهیار با شورا و موارد عزل آن در قانون پیش بینی شده و دست بخشدار نیست این علاوه بر توهین به شورا عصبانیت بخشدار جوان را میرساند . شاید این آقایان نگاه محقرانه به ماسال دارند بخشدار قبلی هم با کتک از ماسالیها استقبال کرد .

 19. ایمان گفت:

  هر چی آدم بی سواد هست شده برای ما کارشناس
  دم از عزل و… میزنن
  بخشداری که یک عمر در استانداری و فرمانداری کلانشهر رشت خدمت کرده برای امثال شما زیادی هست
  برای افرادی که دم از مسائلی میزنن که هیچ ارتباطی به آنها پیدا نمیکنه
  گران تمام میشه و جای تاسف هست
  به گوش باشید دولت روحانی با افراد از کار در رو با جدیت برخورد میکند
  انتخاب استاندار محترم جناب آقای مهندس محمد ابروفراخ برای مردم شریف ماسال ارزشی و قابل احترام هست
  مردم محترم ماسال هوشیار باشید بخشدار محترم و محبوب ما آمده تا شهر ما را از آدم های امثال این خانم دهیار که فکر میکند همه کور و کر هستن و با چند برگ لوح تاریخ گذشته مردم ساده و مومن رو بازیچه قرار داده، جمع کند .

  • چه پر توقع گفت:

   در جواب آقای ایمان:

   اولا جای تاسفه که شما چنین بخشداری رو از سر مردم شریف ماسال زیاد می دونید!!!

   دوما منظورتون از لوح تقدیرهای از تاریخ گذشته همون لوحهای فرمانداری در آذر و دیماه ۹۵ هست؟؟؟

   سوما شما سند مربوط به درخواست غیرقانونی بخشداری رو انکار میکنید؟؟

   آقای بخشدار هم بیان با سند و مدرک بگن که کی راست میگه کی دروغ.

   اینقدر خودفروخته نباشیم، ماسال به اندازه کافی نیروی توانمند برای بخشداری داره که نیازی به امثال برخی از غربومی ها نداره
   دولت آقای روحانی قطعا با همچین بخشداری برخورد خواهد کرد من مطمئنم

 20. تلاش گفت:

  با سلام
  جواب مسعودی
  قبل از هر چیز باید عنوان شود اگر تاکنون پیامی گذاشته ام سعی شده است از چارچوب ادب خارج نشود ولی متاسفانه در جواب با بی مهری روبرو شده ایم که مجبور به تغییر الفاظ شدیم.
  از سهم دهیار:
  قانون برای ما ملاک است
  وجدان و ایمان و خدا و خون شهدا
  پایبندی به آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی
  و ….
  حرص شهر من ماسال، با مردمان نجبیب و اصیلش
  حرص نترسیدن امثال جنابعالی از خدای خویش
  حرص اینکه چرا ماسال شده است محل حکمرانی بر افراد نجیب ماسال و …..
  اما تعیین دهیار:
  انکه خود را متخصص، کارشناس، استاد و … خطاب میکند باید بداند که اول باید قانون را حداقل یک بار مطالعه کند و آنرا درک، تا بداند شخص جنابعالی محق انتخاب دهیار نیستی ولو در هر جایگاه
  این مانند آنست که خیال شود کنار دکه روزنامه فروشی است که هر کس در مقام هر صنف و سمت و … می باشد که اظهار نظر و کارشناسی کند.
  صرفا بخاطر تعیین دهیار موفق است که در دوره پیش رو وارد عرصه مقدس شورای اسلامی شدیم که با توکل بر خدای سبحان و در راستای پاسداشت خون شهدا و اجرای منویات رهبری و عمل به قانون در کنار همکاران دیگر شاهد ان نباشیم که بخشدار برای شورا تکلیف معین کند.
  تکلیف را قانون مشخص کرده نه بخشدار و از طرفی بخشدار فردی منتصب شده است در حالی که شورا افرادی منتخب ملت.
  انشالله عاقبت همه ما ختم بخیر شود

 21. شهروند گفت:

  واقعا به کجا داریم می ریم
  این از اون بخشدار که آوازه شهرمان را به کل ایران رسوند و اینم از این بخشدار فرزند شهید!!! واقعا چرا
  جای هیچ گونه توضیحی نیست فقط باید گفت شهرم متاسفم
  ممنون از سایت ماسال نیوز بابت شفاف سازی

 22. ماسالی گفت:

  ایمان عزیزشما که مستندومدرک راقبول نداریدپس حرف ازچی میزنیداقای بخشدارچه افتخاراتی داشته ودارن اگرازافتخارفرزندشهیدبودن که مایه افتخارهمه ماست بگذریم هرگزاین افرادنمی توانندماسال رابسازن چون قویترازایشان امدندورفتن ولی ماسال عقب مانده ترشد
  بخشدارقبلی راکه یادتان نرفته برخی هامیگفتندماسال مثل ایشان مسوول ندیده که کارهایش الان یکی یکی برملامیشوند
  ببینیدیک بخشداردرمتن خودادب واحترام رارعایت نکرده
  العاقبه للمتقین

 23. شهروند ماسال گفت:

  ایمان عزیز سلام
  آنچه که در بالا درمورد حدود اختیارات بخشدار و شورا و دهیار گفته شد بی سوادی نبود اتفاقا عین قانون بود(کتاب ده و دهیاری مولف آقای عبدالهی. مدیر کل روستا و عشایر وزارت کشور)شما هم شتابزده حرف نزنید و ماسالیها را دست کم نگیرید.آقای بخشدار چون مهمان ماسال هستند و فرزند شهید، برای ماسالیها قابل احترامند ولی برای ماسال زیادی نیستند شهرستان ماسال علاوه بر مردان بزرگی که در طول جنگ تقدیم انقلاب کرده جندسال پیش ، چهار فرماندار (رشت آقای عظمتی- لنگرود آقای دکتر کاظمی- رضوانشهر آقای بامداد -انزلی آقایداوودی)و تعدادی معاون فرماندار و بخشدار از ماسال بودند . ما به جایگاه افراد کار نداریم همه باید به قانون عمل کنند

 24. یه روستایی گفت:

  احسنت به این شیر زن لیپایی

 25. ماسال گفت:

  همه بی سواد نیستند
  برگ لوح تاریخ گذشته را دقت داشته باش ببین چه کسانی اهدا نمودند
  بعد مشخص میشه بی سواد کیه

  • هم وطن گفت:

   تاریخ گذشته لوح تقدیر این چه دلیلی است

   آیا این فرد تقدیر شده ؟
   لوح تقدیر برای این دهیار هست ؟
   تاریخ معنی نمیده

 26. شهروند l گفت:

  احسنت به دهیار فعال لیپا
  شورای اسلامی روستا ومردم باید قدردان
  چنین دهیاری باشند

 27. هم وطن گفت:

  من اگه جای مسئولین بودم دهیار روستا را به جهت
  رعایت حقوق مردم تشویق

  بخشداررا عزل می کردم

  تا عبرتی باشد برای مسئولی که قانون را رعایت نمی کنن
  وضابطه را فدای رابطه نکنن

 28. ماسالی گفت:

  اون عزیزی که گفتند افتخارماساله به اندازه ذهن وتوان وفکرخودگفته وبیشترهم ازایشون نبایدانتظارداشت حتما این فردماسالی نیست وکمترین فردماسال مدیریت یک شهرستان واستان راداردوتواناترین ماکه کشوروجهان رااداره میکنه

 29. ماسال من شهر من گفت:

  سلام
  دوستان عجولانه برخورد نکنید
  آقای بخشدار اگر حق میگه با مستند حرف بزنه مثل خانم دهیار که به استناد مدارک جوابیه داد نه بر اساس احساس

 30. ساکت گفت:

  سر یه دهیارو این همه جنگ و نفرت پراکنی……….واقعا ظرفیتو لیاقت مردم ما همینه

 31. زينب گفت:

  خانم دهيار ، اين درست نيست كه شما با عنواين مختلف در اينجا كامنت بزاري و بر عليه بخشدار پرتلاش و جوان سخنراني كني
  اين و ميگم به همه اونايي كه در پست هاي دولتي نيستن و هيچ خبري از قانون ها و بخشنامه ها ندارن

  طبق بخشنامه رسمي از بالا خيلي از سازمان هاي مختلف نبايد روئساي بومي داشته باشند
  به خاطر همين دزدي ها و باندبازي ها و فاميل بودن و …

  به جاي معترض بودن بايد خوشحال باشيم كه يك بخشدار تحصيلكرده و مومن و شيرپاك خورده از شهر شهيدپرور ماسال دفاع ميكنه

  نگران اين بحراني هم كه به وجود اومده نباشيد
  به زودي همه چيز مث روز روشن ميشه

 32. زينب گفت:

  اين متن هم ميزارم براي همه دوستان عزيزي كه اينجا قصد متشنج كردن داستان و دارند

  لطفا اين و بحث پايان بديد
  روئسا خودشون موضوع رو بررسي ميكنن
  نيازي به اين نيس كه ما به جون هم بيافتيم و براي هم شاخ و شونه بكشيم

  منتظر بمانيم تا ببينيم اخر داستان چه ميشود

  يا حق

 33. ماسالی گفت:

  مشکل جامعه ما این است که هر فردی دریک جایگاهی دریک مقطع باعث تشویش اذهان عمومی میشود مثل قضیه شهردار شاندرمن ویاهمین قضیه دهیار وبخشدار …. اماپس از مدتی بدون اینکه معلوم شود که چه کسی مقصروباعث به بازی گرفتن وسلب اعتمادمردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی شده به پایان میرسد خدابه دادمردم محروم برسد

  • حزب الله گفت:

   ارسال ديدگاهي در پاسخ به ماسالي :
   (خدا به داد مردم محروم برسد)
   شما كه از طبقه بالا و بي نياز هستيد
   چطور دم از حس دلسوزي و همدردي و…….مردم ساده و زحمتكش شهر شهيد پرور ماسال ميزنيد
   شما در جايگاه قضاوت و……نيستيد
   چه كسي شما را كارشناس معرفي كرده
   سعي كنيد كمتر رويا پردازي كنيد
   مردم شهر ماسال با فرهنگ و با علم هستن
   و به چنين بخشداري افتخار ميكنند و ايمان دارند
   ما مردم شريف ماسال از بخشدار پيگير و زحمتكش كمال تشكر را داريم و تا اخرين لحظه حمايتش ميكنيم .

 34. یک کارآفرین ماسالی گفت:

  با سلام خدمت تمامی دوستان و بزگواران
  ابتدا درخواست دارم نوع ادبیات و گفتار در شان مردم شریف و بزرگوار ماسال باشد
  دوما شانیت و جایگاه شهر ماسال و مردم فهیم ماسال در حذی است که هر مقام و هر شخصیتی فقط در مقام خدمتگذار میتواند باشد و هیچ مقام مدیریتی با هر درجه و مقام حتی ده ها رده بالاتر از اقای ابرو فراخ عزیز اجازه گفتن جمله از سر مردم ماسال زیاد است را ندارد و این جمله بسیار جمله زشت و ناپسند و پستی میباشد.
  انشالله حقایق بزودی روشن میشود

 35. يه روستايي گفت:

  ماده ۴۹ :
  شورا موظف است ظرف مدت ۱۵ روز پس از آغاز دوره فعالیت قانونی با توجه به مفاد ماده ۵۱ این آيين‌نامه، فردي را به عنوان دهيار انتخاب و به منظور صدور حکم و کارت دهياري به بخشداري محل معرفي نمايد.
  ماده ۵۵ :
  چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورا نسبت به عملکرد دهيار يا عمليات دهياري اعتراض و يا ايرادي داشته باشند، ابتدا توسط رئيس شورا، موارد را به صورت واضح به دهيار تذکر كتبي خواهند داد. در صورت عدم رعايت مفاد مورد تذكر، موضوع به صورت سئوال مطرح خواهد شد كه در اين صورت رئيس شورا سئوال را كتباً به دهيار ابلاغ خواهد كرد و حداكثر ظرف ده روز پس از ابلاغ، دهيار موظف به حضور در جلسه عادي يا فوق‌العاده شورا و پاسخ به سئوال مي‌باشد. چنانچه دهيار از حضور استنكاف ورزيده و يا پاسخ، قانع‌كننده تشخيص داده نشود، طي جلسة ديگري موضوع مورد بررسي قرار مي‌گيرد و شورا مي‌تواند با رأي اكثريت مطلق اعضا، دهيار را بركنار كند و فرد جديدي را انتخاب نمايد.
  حالا به بخشدار چه ربطي دارد كه بخواهد دهيار را عزل كنه ، آقاي بخشدار به وضع شهر برس

  • رمضان گفت:

   بله درسته آقای بخشدار واقعآ سرشون شلوغ هست و پیگیر کسائل مهم شهر ماسال
   لزومی نداره با این دهیار خانم بحث کند
   بخشدار نباید خودش رو را درگیر این مسائلی که اصلآ مهم نیست و ارزشی ندارد پیچیده کند
   بخشدار یک نامه محرمانه به شورا میزد و دهیار را به علت کم کاری عزل می کرد
   چرا آقای بخشدار به یک دهیار چنین اجازه ای می دهد که این مسائل را در رسانه بازگو کند
   به نظر من این افراد بجای اینکه در عمل خودشان را اثبات کنند دست به چه مسائلی میزنن که باعث این اخلال در نظم میشوند
   آقای بخشدار مسائل این چنینی را خیلی به صورت محرمانه حل و فصل کنید
   به نظر من یک دهیار ارزش انقدر شلوغ کردن رو نداشت
   خیل راحت با یک تماس تلفنی به شورای محترم جهت دعوت دهیار و پاسخگوی سوالات و نهایتا عزل
   والسلام .

   • ا.م گفت:

    مشکل همینجاست که شما قانون رو بلد نیستید و یا اصرار دارید خلاف قانون عمل کنید
    عزل دهیار با بخشدار نیست . شما و بخشدار جانتان باید قانون رو مطالعه کنند

 36. ماسال2 گفت:

  عزل دهیار توسط بخشدار نمیتواند انجام شود.
  ماده ۶۸ آیین نامه داخلی شوراهای اسلامی
  بند ۴ ماده ۵۴ آیین نامه ی اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه ی انتخاب دهیار و همچنین ماده ۵۵

 37. ماسالی گفت:

  درپاسخ به حزب الله : اولا که منظور از ماسالی یعنی اهل ماسال دوم اینکه بنده طرف هیچ شخصی را نگرفتم فقط گفتم که اصل وحق این جریانها وقضایا هرچه هست پس مشخص شدن به اطلاع عموم برسه سوما شما فکر میکنید یه فرد بی نیاز وطبقه بالا (بقول شما) نمیتواند از خدا بخواهد به داد مردم محروم برسد یا نه شما نماینده وسخنگوی نعوذبالله خدایید!؟ چهارم شمایکبار دیگر متن رابخونید وبفرمایید کجاش قضاوته. ودرپایان وای بحال بخشدار که مدافعینی مثل شما دارد

تست
تست