دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۰۳ ق.ظ
چاپ مطلب
معاون زیر راه:

راه آهن تا پایان شهریور به رشت می رسد

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: : تلاش می کنیم قطار قزوین – رشت را تا پایان شهریور به رشت برسانیم.

به گزارش ماسال نیوز؛ خیراله خادمی عصر امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی با اشاره پروژه های عمرانی وزارت راه در استان گیلان اظهار داشت: در محورهای منتهی به شمال کشور و خصوصا استان اقدامات خوبی در بحث حمل و نقل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه راه آهن قزوین به رشت مراحل پایانی خود را می گذراند افزود: تلاش می‌کنیم حداکثر تا پایان شهریور قطار را به رشت برسانیم و این از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور است.

معاون وزیر راه با بیان اینکه این پروژه بسیار پیچیده و عظیم است ادامه داد: این پروژه ۵۸ دستگاه تونل و حدود ۵۰ دستگاه پل بزرگ دارد و مراحل زیرسازی آن بطور کامل به پایان رسیده است و مراحل روزسازی آن حدود ۷۰ درصد به انجام رسیده و حدود ۵۲ کیلومتر ریل گذاری باقی مانده است که امیداوریم تا شهریور انجام شود.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: یکی از پرژه های مهم فعال ما آزادراه قزوین به رشت است که بخش کوچکی از آن باقی مانده است. با عملیات خوبی در سال ۹۵ و ۹۴ به انجام رسید در حدود ۳ کیلومتر از این آزاد راه در محدوده منجیل به بهره‌برداری رسید و حدود ۸ کیلومتر باقی مانده است که در این بخش در مرحله مطالعات هستیم.

وی با بیان اینکه کنار گذر لنگرود هم یکی از مهم ترین پروژه های نوار ساحلی خزر است که یک باند آن در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است اظهار کرد: امیداوریم باند دوم این پروژه هم که روز گذشته به اتفاق نماینده لنگرود مورد بازدید قرار گرفت تا پایان آذر ماه به بهره برداری برسد.


    همچنین بخوانید :

ویژه ها