دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ , 29 November 2021
تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۲۲ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال در یادواره شهدای ترور شهرستان؛

امروز تضعیف دستگاه قضایی بر خلاف اخلاق و قانون است

امام جمعه ماسال صبح امروز در یادواره شهدای ترور شهرستان گفت: امروز تضعیف دستگاه قضایی به هر نحوی خلاف اخلاق و قانون و شرع است. باید احکام دستگاه قضایی واجب الاتباع باشد.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی صبح امروز در یادواره شهدای ترور شهرستان با اشاره به فرمایشات امیر المومنین (ع) در خصوص جایگاه قضاوت گفت: امام در یکی از نامه های خود جایگاه قاضی را جایگاهی عنوان می کنند که یا نبی و وصی نبی در آن می نشیند یا شقی. این یعنی اگر جز نمایندگان انبیا در آن بنشینند شقی خواهند بود.

امام جمعه ماسال یکی از فلسفه های اساسی ارسال رسل را تببین احکام دانست و تاکید کرد: یکی از شئونات خلافت انبیا صادر کردن حکم بر اساس حق است.

وی افزود: در اندیشه امیر المومنین کسانی که برای قضاوت انتخاب می شوند باید شاخصه های خاصی را داشته باشند. بنا بر منشور حاکمیتی امام علی (ع) با فضیلت ترین، متدین ترین و با تقواترین انسان ها باید در جایگاه قضاوت قرار  بگیرند.

حجت الاسلام موسوی دستگاه قضایی را دارای استقلال دانست و گفت: قاضی یکی از مصادیق خلیفه الهی بر روی زمین است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اظهارات برخی در خصوص نواقص دستگاه قضایی گفت: کدام دستگاه است که بی عیب باشد؟ همه عیب دارند اما این به این معنا نیست که دستگاه قضایی را تضعیف کنیم. امروز تضعیف دستگاه قضایی به هر نحوی خلاف اخلاق و قانون و شرع است. باید احکام دستگاه قضایی واجب الاتباع باشد.

امام جمعه ماسال در پایان گفت: اکثریت قضات ما انسان های پاکدست و متشرعی هستند و اگر گوشه و کنار موارد خلافی دیده می شود این نمی تواند خدشه ای به دستگاه قضایی پاکدست ما وارد کند.

در پایان این مراسم محسن حامدی از ذاکران اهل بیت مداحی کرد.

گفتنی است یادواره شهدای ترور شهرستان به مناسبت سالروز حادثه هفتم ترور و هفته قوه قضائیه در مسجد جامع ماسال برگزار شد.

 


يک ديدگاه

  1. […] از فعالین فرهنگی ماسال ضمن یادداشتی در نقد برگزاری یادواره شهدای ترور شهرستان […]

تست
تست