سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , 17 July 2018
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۵:۰۴ ق.ظ
چاپ مطلب
مردم در انتظار یک موافقت ساده منابع طبیعی برای برقدار شدن؛

روستای پنگاپشت همچنان در تاریکی/ استاندار گیلان شهریور ۹۴: قطعا مشکل حل می شود! / مشکل از منابع طبیعی نیست مشکل، مدیریت بیمار است

در حالی که بخش عمده ای از روستای 66 خانواره پنگاپشت در شهرستان ماسال به واسطه عدم موافقت منابع طبیعی همچنان برق ندارد، مردم تنها "تاکیدات" مسئولین برای حل مشکل را می شنوند.

به گزارش ماسال نیوز؛ در حالی که ۲۱ مهر سال ۱۳۸۸ جشن پایان برقرسانی به روستاهای  بالای ۲۰ خانوار در کشور برگزار شد، بخش های عمده ای از روستای پنگاپشت با ۶۶ خانوار در بخش شاندرمن همچنان بدون برق است و مردم این روستاها همچنان تنها شاهد «تاکیدات» مسئولین برای حل این مشکل هستند.

بودجه لازم برای برق رسانی به این روستا در سفر دوم استانی دولت احمدی نژاد به گیلان تامین شد اما مجوز برقرسانی به این روستا از سوی اداره منابع طبیعی صادر نمی شود.

مروری بر سخنان مسئولین در این سالها درباره برق پنگاپشت نکات جالبی در بر دارد؛

 

۹ آذر ۹۱ اميرپور رئيس وقت اداره برق ماسال، در زمينه روستاي پنگاپشت به خبرنگار ماسال نيوز گفت: مشكل روستاي پنگاپشت بحث منابع طبيعي است و براي برق رساني به اين روستا بايد مشكل مجوز از طرف منابع طبيعي حل شود. در اين زمينه اداره منابع طبيعي بيان مي دارد كه روستا در داخل عرصه منابع طبيعي قرار گرفته است و به همين دليل اجرا پروژه به تأخير افتاده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال ۹۱ مشکل مجوز حل می‌شود.

 

 

منابع طبیعی آذر ۹۱ : مشکل حل شد!

تنها ۱۱ روز بعد یعنی ۲۰ آذر ۹۱، علي اميدي، رئيس وقت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان ماسال، به ماسال نیوز گفت: براي حل اين مسئله بازديدي از اين روستاها در هفته گذشته به همراه دهيار روستا انجام داديم و به اين نتيجه رسيديم كه برق رساني به اين روستا آسيبي به منابع طبيعي نمي زند و هم اكنون پيش نويس موافقت منابع طبيعي شهرستان براي اداره كل آماده شده است و بزودي ارسال خواهد شد.

 

 

۳۱ خرداد ۹۳ معاون امور جنگل سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به ماسال سفر کرد و از نزدیک در جریان مشکلات شهرستان قرار گرفت.

محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال در نشست مشترک معاون امور جنگل ها که با حضور  نماینده برگزار می شد موضوع برقرسانی به پنگاپشت را مطرح و بر حل مشکل تاکید کرد.

 

 

استاندار گیلان شهریور ۹۴: قطعا مشکل حل می شود!

۴ شهریور ۹۴ استاندار گیلان برای افتتاح هتل معصومی به منطقه اولسبلنگاه ماسال سفر میکند و در پاسخ به سوال خبرنگار ماسال نیوز در خصوص برقرسانی به این روستا می گوید: حفظ محیط زیست و منابع طبیعی نباید زندگی و رفاه مردم را دچار خدشه کند و ما (چنین موضوعی را) اجازه نمی دهیم. روستایی که نیاز به برق‌رسانی داشته باشد مساعدت‌های لازم انجام خواهد شد و قطعا این مشکل بر طرف می‌شود.

 

 

۴ بهمن ۹۴ مدیر کل منابع طبیعی گیلان به ماسال آمد و بار دیگر فرماندار ماسال در نشست مشترک درباره برق رسانی به این روستا و حل مشکلاتش تاکید کرد.

قاسم نژاد در این نشست گفت: علي رغم همه هماهنگي ها و بازديدهايي كه از سوي مسئولان كشوري و استاني منابع طبيعي در خصوص اين پروژه صورت گرفته است، كماكان در راستاي اجرايي شدن اين پروژه مشكلاتي وجود دارد كه اميدواريم در اسرع وقت شاهد رفع اين مشكل باشيم.

 

در نهایت روز گذشته یعنی ۸ مرداد ۹۶ مجددا نشستی در جهت بررسی مشکلات برق شهرستان با حضور قائم مقام و معاون بهره برداری شرکت توزیع برق گیلان ، در دفتر کار فرماندار ماسال برگزار شد.

محمود قاسم نژاد فرماندار ماسال در این نشست گفت: در خصوص برق رسانی به روستای پنگاپشت در طول ۴ سال گذشته، بازدید های متعددی از سوی مسئولان کشوری و شهرستانی از جمله معاون محترم عمرانی استاندار و معاون امور جنگل های سازمان منابع طبیعی کشور از این روستا صورت گرفت، اما متاسفانه علی رغم این پی گیری ها و با وجود اینکه با موافقت ضمنی و کتبی منابع طبیعی، قسمت اعظمی از این پروژه اجرایی شده است، مجددا” در روال جدید اداره منابع طبیعی، این پروژه با مشکل مواجه شده است.

 

 

مرور خبرهای این سال‌ها درباره یک موافقت ساده و بدون هزینه برای خروج مردم از تاریکی نشان می دهدمشکل روستای پنگاپشت مشکل منابع طبیعی نیست. مشکل حتی از کمبود اعتبارات که بهانه ای همیشگی برای توجیه کاستی هاست، نیست. بلکه مشکل، مدیریت بیماری است که عزمی برای کار ندارد.

 

خوب است مدیران گیلان علی الخصوص استاندار محترم که از نزدیک در جریان این پروژه است، مروری بر خاطرات مدیریتی شهید انصاری استاندار شهد گیلان داشته باشد آنجا که بواسطه تعلل مدیر کل برق استان در برقرسانی به یک روستا، او را بازداشت کرد و کار را بجایی رساند که از وزارتخانه برای آزادی اش واسطه فرستادند. آن مدیر کل متخلف از سوی استاندار شهید گیلان برای همیشه از مدیریت در گیلان منع شد.

 

انتهای پیام /


يک ديدگاه

  1. شاندرمنی گفت:

    در این دولت فقط مسئولین در شهرستان ماسال حرف میزنند عمل و پیگیری خبری نیست چون نمی خواهند به خودشان زحمت بدهند و از زیر کلر در بیایند إإإإإإإإإ تا زمانیکه اینطور باشد وضعیت همین است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگر اینکه حاج شکری کاری بکند چون قول بدهد عمل میکند

تست
تست