یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۳۵ ق.ظ
چاپ مطلب
مسئول کمیته خادمین شهدای سپاه قدس گیلان:

زائران راهیان نور برکتی برای اقتصاد کشور هستند/شهادت ۲۰۲ گیلانی در مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب کشور

محمدعلی ستیزه بابیان اینکه زائران راهیان نور برکتی برای اقتصاد کشور هستند گفت: امروز راهیان نور یکی از بزرگ‌ترین اقدامات فرهنگی به شمار می‌رود که در کشور در حال انجام است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از فارس، محمدعلی ستیزه  در منطقه سردشت در بین زائرین گیلانی با سلام بر پیام آوران الهی اظهار کرد: یاد و خاطره هشت هزار شهید دفاع مقدس و ۲۰ شهید مدافع حرم گیلانی را گرامی می‌داریم.

مسئول کمیته خادمین شهدای سپاه قدس گیلان با اشاره بر اینکه کردستان سرزمین نور و زیارتگاه بهترین جوانان این مرزوبوم و بنیان‌گذاران انقلاب اسلامی است بیان کرد: تمام لحظاتی که زائرین در یادمان‌های این سرزمین بودند، فردای قیامت به داد همه می‌رسد.

وی از حضور زوار گیلانی از اقصی نقاط استان در مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب گفت: این سرزمین روزی جز خاک و بیابان نبود و در مقابل شهادت و دعاهایی که رزمندگان شب‌های عملیات در سنگرها می‌خواندند این مکان را به سرزمین نور مبدل کرد.

ستیزه بابیان اینکه بیشترین و بهترین مردان خدا از استان گیلان در این مناطق آسمانی شدند خاطرنشان کرد: امروز راهیان نور یکی از بزرگ‌ترین اقدامات فرهنگی است که در کشور در حال انجام است.

مسئول کمیته خادمین شهدای سپاه قدس گیلان با تشریح مضمون آتش به اختیار از زبان رهبر انقلاب گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند، آتش به اختیار در کار فرهنگی به این معناست که باید فرهنگ ایثار و شهادت را که اثربخش‌ترین مأموریت این سفر است به نسل جوان بیاموزیم.

وی افزود: امروز بسیاری می‌خواهند جای شهید و شهادت را عوض کنند و با تضعیف روحیه انقلابی‌گری فرهنگ شهادت را از نسل جوان دور کنند تا جایی که حتی در متون دینی ما کلمه جهاد و شهادت را حذف کردند.

ستیزه از حضور خانواده شهدا در تمام دوره‌های راهیان نور غرب خبر داد و افزود: حضور خانواده شهدا قوت قلبی برای خادمین شهدا و مسئولین اردویی است چراکه با خود برکت می‌آورند.

مسئول کمیته خادمین شهدای سپاه قدس گیلان بابیان اینکه استان گیلان ۲۰۲ شهید در عملیات‌های غرب کشور تقدیم انقلاب کرده است گفت: این شهدا در سه عملیات بوالحسن و چند عملیات تمرچین شرکت کردند، ۱۲ نفر از این شهدا از کومله بودند و ۹۲ نفر از آن‌ها هرگز به دامان خانواده باز نگشتند.

وی افزود: ما از کاروان‌ها انتظار داریم از مسئولین بخواهند همتی کنند تا یک روز در استان گیلان به‌عنوان روز شهید داشته باشیم، ما ۲۰۲ شهید در یک عملیات از دست دادیم اما هیچ یادمانی به نام بچه‌های گیلان نداریم و روزی در گیلان به آن‌ها اختصاص داده نشده است.

ستیزه با اذعان بر اینکه عنایت شهدا زائرین را به مناطق عملیاتی آورده است، خطاب به زوار بیان کرد: چشم دانه‌دانه این شهدا به چشم خدا می‌افتد قطعاً این حضور شما را نیز می‌بینند و فردای قیامت دست شما را می‌گیرند.

مسئول کمیته خادمین شهدای سپاه قدس گیلان زائرین را سفیران شهدا دانست و گفت: همه‌ساله مرگ‌ومیر زیادی براثر تصادفات در شهرها اتفاق می‌افتد اما صدای کسی درنمی‌آید ولی کوچک‌ترین اتفاق در راهیان نوری علمی می‌شود و همه بر آن می‌تازند چراکه می‌دانند آنچه رهبری می‌خواهد از همین سفرها به دست می‌آید.

وی بابیان اینکه شهید املاکی افتخاری برای گیلان است خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب از بین ۲۱۳ هزار شهید حسین املاکی را قهرمان معرفی کردند و این افتخاری برای ما گیلانی‌ها است.

ستیزه زائرین راهیان نور را برکتی برای اقتصاد کشور دانست و افزود: امروز آمده‌ایم تا با شهدا عهد ببندیم و بگوییم که شرمنده نیستیم چراکه راهشان را قاطعانه ادامه خواهیم داد و مطمئناً خود شهدا نیز یاری‌مان خواهند کرد.

به گزارش فارس کاروان راهیان نور شهرستان‌های لنگرود و سیاهکل از مناطق عملیاتی بانه، بوالحسن، سیرانبند، تمرچین و یادمان شهید ناصر کاظمی در غرب و شمال غرب کشور بازدید کردند.

انتهای پیام/


ویژه ها