شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۴۴ ق.ظ
چاپ مطلب

تامین غذای ۲ هزار زائر اربعین حسینی(ع) توسط مردم شهرستان‌های ماسال و صومعه سرا

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در صومعه‌سرا با اشاره به برپایی موکب ما بین مسیر نجف تا کربلا، گفت: سهمیه شهرستان صومعه‌سرا و ماسال پذیرایی از ۲هزار زائر اربعینی در ۱۰ روز است.

به گزارش ماسال نیوز؛ یدالله قلی‌خواه، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در صومعه‌سرا در گفت‌وگو با شبستان اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات این شهرستان با همکاری مسئولان صومعه‌سرا برای پذیرایی از زائران اربعین امام حسین (علیه‌السلام) موکبی بین نجف تا کربلا برپا می‌کند.

وی با بیان اینکه هیئت امنای این موکب در شهرستان صومعه‌سرا تشکیل شده است، افزود: سال گذشته ۱۲۰ نفر زائر حسینی توسط موکب مذکور در مسیر نجف کربلا پذیرایی شدند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در سال گذشته هر روز از بیش از ۵ هزار نفر پذیرایی می‌شد، گفت: امسال بیشتر از سال گذشته پذیرای زائران خواهیم بود.

قلی خواه با بیان اینکه طبق برآوردهای انجام شده امسال باید بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار جمع‌آوری و در آنجا موکبی برپا شود، تصریح کرد: سال گذشته از شهرستان‌های غرب گیلان، صومعه‌سرا رتبه دوم استان را در زمینه جذب کمک‌های مردمی کسب کرد.

وی با بیان اینکه امسال شهرستان ماسال و صومعه‌سرا با هم یک موکب در مسر نجف و کربلا برپا خواهند کرد، خاطرنشان کرد: برای ۲ هزار زائر حسینی باید به مدت ۱۰ روز پذیرایی داشته باشیم.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در صومعه‌سرا با بیان اینکه امسال هر روز از ۶ هزار نفر توسط موکب ما پذیرایی می‌شود، اظهار داشت: افرادی که تمایل به دادن برنج، چای و … دارند می‌توانند به دفتر امام جمعه، فرمانداری و هیئت رزمندگان صومعه‌سرا تحویل دهند.

پایان پیام/


تست
تست