دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۶ ق.ظ
چاپ مطلب
به مناسبت سال جدید تحصیلی مدارس؛

از دفاتر «قهرمان من» در رشت رونمایی شد / تصاویر

نویسنده : محدثه فردی

از دفاتر «قهرمان من» در جهت ترویج استفاده از فرهنگ بومی و کالای ایرانی در لوازم التحریر دانش آموزان مدارس در سال جدید تحصیلی در رشت رونمایی شد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ۸دی، عصر امروز از دفاتر «قهرمان من» با طرح‌هایی از شهدای مدافع حرم استان گیلان در جهت ترویج استفاده از فرهنگ بومی و کالای ایرانی در لوازم‌التحریر دانش‌آموزان مدارس در سال جدید تحصیلی در ستاد کنگره سرداران و هشت هزار شهید استان گیلان در رشت رونمایی شد.

این دفاتر توسط موسسه فرهنگی بهشت و با طراحی گرافیک محسن علیزاده منتشر شده است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان در این مراسم اظهار داشت: انجام فعالیت فرهنگی به سبک طراحی قهرمانان واقعی این مرز و بوم، موجب زنده نگه داشتند شعائر الهی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه یاد شهدا مصداق یکی از شعائر الهی است افزود: ذکر شهدا، ذکر اولیای الهی و ذکر اولیای الهی مصداق شعائر الهی می‌باشد لذا گفتنی است که بانیان این طرح با زیرکی خاص، آن را سلاحی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان دانسته و با هدف نهادینه کردن قهرمانان حقیقی این سرزمین به کودکان، باعث ترویج این فرهنگ نیک شده‎اند.

مهدوی با اشاره به اینکه دشمنان با تمام قوا به ترویج فرهنگ شیطانی خود می پردازند گفت: چگونه است که کودکان ما در این هجمه نسبت به قهرمانان خیالی دشمنان، آشنایی داشته اما قهرمانان واقعی سرزمین خود از جمله حججی‌ها، مسافرها، طاهرنیاها و سیرت‌نیاها را نمی‌شناسند؟

وی با اشاره به تصویر اسارت شهید محسن حججی خاطر نشان کرد: مردم ایران با سلائق گوناگون در خصوص عکس این شهید مشترکا صلابت نگاه او را تحسین کردند لذا باید گفت گاهی یک عکس به اندازه هزار منبر اثر می کند.

مهدوی خطاب به جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بانیان این طرح با هزینه شخصی و با نبود امکانات دست به این کار ارزشمند زده‌اند لذا می‌طلبد با واگذاری مکانی به این مجموعه، این فعالیت فرهنگی را حمایت کرده تا به یک کار بزرگ تبدیل شود.

وی با اذعان به اینکه امروز منبر به تنهایی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن کفایت نمی‌کند تاکید کرد: با وجود اینکه به خصوص بعد انقلاب قهرمانان بزرگی در تاریخ این مرز و بوم حماسه‌سازی کرده‌اند، جای تامل است که صدا و سیما هنوز دنبال قهرمان تخیلی چون رستم و سهراب است.

مهدوی گفت: کاش مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در جلسه حضور داشتند و از وی جهت خرید این دفاتر، جهت بهره‌مندی در شبکه توزیع مددجویان دعوت بعمل می‌آوردیم.

وی انتخاب نام «قهرمان من» را بسیار تاثیر گذار توصیف کرد و افزود: واکنش کودکان نسبت به برجسته‌سازی قهرمانان می‌تواند ثمره‌ی مثبتی داشته باشد و آنان با این لوازم نسبت به قهرمانان حقیقی خود شناخت پیدا می‌کنند.


ویژه ها