یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۹۶
ساعت انتشار : ۴:۲۵ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

دستگاه دیپلماسی برای جلوگیری از کشتار مسلمانان میانمار تلاش بیشتری کند

امام جمعه ماسال گفت: : انتظار ما این است که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی تلاش ها در این زمینه را شدت بیشتری بدهد.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ماسال در مسجد جامع شاندرمن گفت: خداوند متعال همیشه در قرآن با پیامبر اکرم با مهربانی و نرمی سخن می گویند اما تنها جایی که به زبان تهدید با ایشان سخن گفته اند موضوع غدیر خم است.
امام جمعه ماسال با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص واقعه غدیر خم اظهار داشت: خداوند فرمودند اگر موضوع امامت و ولایت امیر المومنین را ابلاغ نکنی رسالتت را تکمیل نکرده ای.
وی افزود: باید به پیام های غدیر توجه جدی شود. بالاترین پیام غدیر تشکیل حکومت اسلامی، مدیریت اسلامی و به کارگیری نیروهای شایسته در مناصب و مسئولیت هاست.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان تبعیت آحاد جامعه از حق را لازمه عدم انحراف جامعه دانست و تاکید : در واقعه غدیر ۳۰ تا ۱۲۰ هزار نفر شاهد بودند اما در عرض سه ماه و با رحلت پیامبر اکرم همه چیز منحرف می شود. معلوم می شود پذیرش حق شرط لازم است اما زیر بار حق رفتن و تبعیت از حق شرط اساسی و لازم است.

حجت الاسلام موسوی تحمل سختی ها را یکی از لازمه های حفظ مسیر حق بیان کرد و گفت: برای حفظ حق باید سختی ها را تحمل کرد تحمل نکردن مسیر حق را منحرف می کند. همانطور که مردم در این انقلاب پای حق مردانه ایستادند. این یکی از درس های اساسی غدیر است.
امام جمعه ماسال در تشریح درس های غدیر اظهار داشت: زمانی که مردم تابع امامت و در مسیر ولایت باشند آن جامعه آسیب نمی بیند ولو آنکه استکبار جهانی بخواهد علیه انقلاب دسیسه کنند.

خطیب نماز جمعه ماسال با اشاره به حادثه ۱۷ شهریور گفت: در این روز جمع زیادی از مردم عزیز ما توسط رژیم ستمشاهی پهلوی کشته شدند. مردمی که در میدان ژاله تهران برای حمایت از نهضت حضرت امام و برای اجرای احکام الهی در کشور تجمع کرده بودند به دستور مشاوران امریکایی رژیم به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به حادثه ۱۱ سپتامبر و حمله تروریستی به برج های دوقلو در امریکا گفت: آمریکایی ها و دنیای استکبار این حادثه را خودشان خلق کردند تا در واقع به دنبال خاورمیانه جدید با پایتختی اسرائیل باشند. برنامه این بود که کشورهای اسلامی را طوری مطیع خود کنند که از منافع اسرائیل دفاع کنند.

امام جمعه ماسال نابودی هویت اسلامی، بهانه جویی برای حمله به کشورهای اسلامی و به حاشیه راندن موضوع فلسطین را از جمله اهداف استکبار جهانی از حادثه ۱۱ سپتامبر دانست و گفت: در روزهای اخیر مقامات آمریکایی اظهاراتی درباره لزوم بازدید از مراکز نظامی ما داشته اند. به دشمنان اعلام میکنیم که اگر به کشور ما نگاه چپ داشته باشند همین جوانهای ما مثل شهید حججی ها کاری میکنند که از کرده شان پشیمان شوند.

امام جمعه ماسال ضمن انتقاد از کشتار وحشیانه مسلمانان در میانمار گفت: اینها که مدعی حقوق بشر هستند چرا سکوت کرده اند؟ ما از دنیای استکبار و رسانه های بیگانه انتظاری نداریم اما کشورهای اسلامی چرا سکوت اختیار کرده اند؟
وی افزود: انتظار ما این است که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی تلاش ها در این زمینه را شدت بیشتری بدهد.


ویژه ها