دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۹۶
ساعت انتشار : ۱:۱۴ ب.ظ
چاپ مطلب
در شکستگی لوله اصلی روستا رخ داد؛

بی توجهی اداره آبفار ماسال به قطع آب شماری از خانواده‌های شیخ نشین / یک ماه بدون آب شرب و استحمام

دهیار شیخ نشین مشکل خانوارهای بدون آب را جدی دانست و تاکید کرد: قطعی آب در در حال حاضر مشکل اصلی و اضطراری روستا ماست. شما تصور کنید در خانه ای آب نباشد مشکلات زیادی برای آشامیدن، استحمام و... ایجاد می شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ با وجود گذشت یک ماه از شکستگی لوله اصلی آب در روستای شیخ نشین، اداره آب و فالاب روستایی شهرستان نسبت به حل این مشکل بی توجهی می کند.

این لوله اصلی آب شرب روستا قریب به یک ماه پیش شکسته شد و در اثر آن علاوه بر هدر رفت آب، تعدادی از خانوارهای این روستا از آب شرب محروم شده اند.

یکی از اهالی روستای شیخ نشین در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز با اشاره به این مشکل گفت: در حال حاضر ما از چاه های آب منازل همجوار استفاده می کنیم در حالی که برای حل این مشکل به فرمانداری، بخشداری و… مراجعه کرده ایم اما اقدامی نشده است.

وی افزود: در این مدت به وسیله دبه از چاه ها آب تهیه می کنیم و مورد استفاده مصارف خانگی خود قرار می دهیم.

 

هوشنگ اسد زاده دهیار روستای شیخ نشین نیز در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز ضمن گلایه از عدم پاسخگویی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان ماسال به تماس های دریافتی گفت: وظیفه هر مسئولی پاسخگو بودن به مردم تحت هر شرایطی می باشد آقای ابراهیمی به تماس های تلفنی خود پاسخ مناسب نمی دهند.

وی ادامه داد:  لوله های انشعاب اصلی روستای شیخ نشین سیمانی قدیمی می باشند و اینکه دچار شکستگی شوند امری طبیعی است.  در این رابطه هم ۴ سال پیش در مسجد شیخ نشین بنده بعنوان سخنران شورای روستا از آقای شکری نماینده شهرستان خواستم تا برای بهبود وضع اقداماتی انجام دهند.

اسدزاده با اشاره به قول مساعد شکری برای حل این مشکل اظهار داشت: ایشان گفتند ما این لوله ها را سالی دو کیلومتر عوض خواهیم کرد از آن زمان تا کنون ۴ سال گذشته است و تنها دو کیلومتر از این لوله های قدیمی تعویض شده اند.

دهیار شیخ نشین مشکل خانوارهای بدون آب را جدی دانست و تاکید کرد: قطعی آب در در حال حاضر مشکل اصلی و اضطراری روستا ماست. شما تصور کنید در خانه ای آب نباشد مشکلات زیادی برای آشامیدن، استحمام و… ایجاد می شود.  شب های محرم است و مساجد و منازل مردم نیاز به آب شرب دارند.

اسدزاده خاطر نشان کرد: بعد از رایزنی های یک ماهه آقای ابراهیمی یکی از کارگران خود را جهت ترمیم شکستگی ها در اختیار ما گذاشت اما کارگر مورد نظر به توضیحات ما در خصوص شکستگی ها توجهی نداشت.

وی افزود: ریاست اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان به بنده می گوید من هزینه ترمیم این لوله ها را از کجا بیاورم شما از بودجه دهیاری هزینه کن! در حالی که این وظیفه اداره ذیربط است که بودجه تهیه کند و شکستگی ها را رفع کند.

دهیار شیخ نشین در پایان ضمن انتقاد از بی توجهی مسئولین شهرستان نسبت به هدر رفت آب و مشکلات اساسی اهالی روستا گفت: آیا ترمیم این شکستگی ها انتظار زیادی است؟ از مسئولین انتظار می رود این شکستگی ها را رفع کنند.

 

گفتنی است اداره کل آب و فاضلاب روستایی گیلان ماه هاست حقوق آبداران ماسالی خود را پرداخت نکرده است.


ویژه ها