جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ , 01 December 2023

تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۹۶
ساعت انتشار : ۱:۵۴ ب.ظ
چاپ مطلب
آیت الله پروایی در یادواره شهدای دلیجان؛

در کنار سلفی حقارت‌بار نمایندگان، خداوند جوانانی همچون شهید حججی را به ما نشان داد / زندگی شهید حججی‌ها سراسر درس است

آیت الله پروایی گفت: در شرایطی که نمایندگان سلفی حقارت بار با موگرینی گرفتند خداوند جوانانی همچون محسن حججی را به ما نشان داد که مایه افتخار و مجد میهن و دین ماست.

به گزارش ماسال نیوز؛ آیت الله احمد پروایی نماینده مجلس خبرگان رهبری عصر دیروز در یادواره شهدای روستای دلیجان شاندرمن با اشاره به امنیت روز افزون کشورمان گفت: این امنیت را مدیون رشادت های شهدا هستیم.

آیت الله پروایی با اشاره به حادثه ترویستی مجلس شورای اسلامی در ماه های اخیر گفت: هر چند رهبری انقلاب به درستی این حادثه را ترقه بازی دانستند اما همین قدر از تهاجم دشمن هم میتواند سلب آرامش از مردم کند اما فداکاری های شهدا و سربازان اسلام است که خطرات را از ما دور کرده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از نمایندگانی شان مجلس شورای اسلامی را رعایت نمی کنند گفت: نمایندگی که آن سلفی حقارت بار را با موگرینی گرفتند خانه ملت را به خانه ذلت بدل کردند.

وی افزود: در شرایطی که عده ای چنین رفتارهای دور از شانی را انجام می دهند خداوند جوانانی همچون محسن حججی را به ما نشان داد که مایه افتخار و  مجد میهن و دین ماست.

پروایی رشادت های شهدا را علت اصلی واهمه دشمن از ایران بیان کرد و گفت: اگر دشمن میتوانست ایران را همجون عراق و افغانستان مورد هچوم و ویرانی قرار دهد یک لحظه صبر نمی کرد اما ایثار شهیدان راه را بر آنها بسته است.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: مهم در مسیر شهدا بودن است نه یادواره گرفتن. یادواره هم لازم است اما شرط اساسی در مسیر شهدا بودن است. اینکه من عضو مجلس خبرگان یا رویس جمهور و فرماندار و استاندار در مسیر آنان گام برداریم اهمیت اساسی دارد.

پروایی زندگی و شهادت شهدا را سراسر عبرت دانست و تاکید کرد: شما خداحافظی شهید حججی با خانواده را ببنید. کف پای مادرش را بوسید. زندگی اینها سراسر درس است.

وی افزود: رهبری انقلاب فرمودند شهید حججی حجت را بر ما تمام کرد یعنی در روز قیامت خداوند مادر همین شهید را بر سر راه من و توی مسئول می گذارد تا از ما بپرسد من برای اسلام پسر دادم سر دادم تو چه کردی؟ کیسه دوختی برای خودت؟ جیبت را پر کردی؟

سخنران یادواره شهدای روستای دلیجان ادامه داد:  باید درس های عاشورا را آموخت. یکی از درس های کربلا زیر بار ظلم نرفتن است. امام فرمودند مرگ برای من از زیر بار ننگ رفتن بهتر است و این شعار را در هیچ مکتبی نداشته ایم.

آیت الله پروایی شعار «هیهات منا الذله» را شعار اساسی قیام امام حسین (ع) برشمرد و گفت: اگر امروز سید حسن نصرالله در لبنان برای جهان اسلام افتخار می آفریند با تکیه بر همین شعار هیهات منا الذله است.