دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۹۶
ساعت انتشار : ۷:۴۲ ق.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه اسالم:

اختلاس‌ها و تخلفات مدیران کل گیلان مایه شرمساری است / قوه قضائیه برای شن‌خواران اسالم پرونده تشکیل دهد

امام جمعه اسالم گفت: این روزها خبرهای ناگواری از تخلفات و اختلاس های مدیران کل استان گیلان به گوش می‌رسد که برای گیلان شهیدپرور مایه شرمندگی است.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین اصغر جدائی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اسالم با اشاره به تلاش های شیطانی و سیاسی دشمنان نظام بر علیه سپاه پاسداران اظهار داشت: دو هفته پیش عرض کردم که ما امنیت کشورمان را مدیون نیروهای نظامی و امنیتی کشورمان هستیم. سپاه پاسداران در یک عرصه در حال دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و نیروی انتظامی در عرصه های دیگر که باید از همه این عزیزان تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: این روزها یک تلاش سیاسی و شیطانی انجام می شود تا سپاه را جزء گروه های تروریستی قرار دهند و این امر بهانه ای برای تحریم های جدید و فشار بیشتر بر ایران بود.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه ایستادگی و مجاهدت مخلصانه سپاهیان سبب شده یک به یک نقشه های دشمنان نظام علی الخصوص آمریکا در منطقه به بن بست برسد گفت: حضور میلیونی مردم سرافراز ایران اسلامی در مراسم تشییع پاسداری چون محسن حججی نشان داد که مردم حامی و پشتیبان سپاه هستند. سپاه دژ تسخیر ناپذیر ملت ایران و باعث عزت اسلام است و به تعبیر مقام معظم رهبری انقلابی زیستن و انقلابی ماندن بخش مهم کارنامه سپاه می باشد.

وی ادامه داد: مردم ایران! هرجا دیدید دشمن با تمام امکانات برای تخریب نهادی آمده بدانید آن نهاد و تشکیلات دارد کارهای خوبی انجام می دهد  و آن نهاد ها موانع حضور دشمنان هستند.

حجت الاسلام جدائی با تأکید بر این نکته که مردم و جوانان باید مراقب باشند گفت: اتفاقات اخیر در آتس کشیدن چند مسجد توسط گروه ری استارت نشان می دهد دشمن دانسته در مساجد کارهای بزرگی انجام می شود و حالا می خواهند به مساجد هجوم آورند و جوانان ما باید مراقب باشند و در مساجد حضور بیشتری داشته باشند. دشمن جوانان ما را تقریب می‌کند که بروید سگ نگه دارید آنها می‌گویند کاری باید بکنیم که مثل ما فکر کنند، مثل ما زندگی کنند غربی ها می خواهند فکرشان را به جوانان ما تحمیل کنند.

امام جمعه اسالم افزود: این‌ها ولنگاری را در جامعه و در ورزشگاه ها و در هنرمندان ما رشد داده  اند که واقعا وضعیت بسیار نامناسبی می‌باشد. بخش فرهنگی ما مورد غفلت قرار گرفته و این یک غفلت بزرگ است
نهادهای فرهنگی باید حساس شوند باید کار فرهنگی بکنند دشمن دارد کار می کند کار و هزینه می کند.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین آفت‌ها برای هر دولتی مشغول شدن به بازی های سیاسی و غفلت از کارهای زیر بنایی کشور است اظهار کرد: متاسفانه وضعیت صادرات کشور در ۶ ماهه اول رشد منفی داشته است و هنوز هیچ کار اساسی برای توسعه صورت نگرفته است، بنظر می‌رسد ویروس کشنده غارت‌گران بیت‌المال و دزدان هزاران میلیاردی می‌خواهند اقتصاد کشور را فلج کنند.

جدائی ادامه داد: در برخی موارد هم انتصابات جناحی و غیرمتخصصانه برخی افراد در جایگاه‌های خاص و مهم عامل اصلی مشکلات کشور است. فقر و بیکاری دارد بیداد می‌کند، مردم کمرشان از فقر و بیکاری شکسته است و ما همچنان منتظر یک کار جدی برای مبارزه با فقر و بیکاری هستیم.

امام جمعه اسالم افزود: این روزها خبرهای ناگواری از تخلفات و اختلاس های مدیران کل استان گیلان به گوش می‌رسد که برای گیلان شهیدپرور مایه شرمندگی است. بنده در روزهای اول امامت جمعه در اسالم در خصوص مسئله شن‌خواری مطالبی را بیان داشته و تذکراتی را دادم که متاسفانه با برخورد بد افرادی روبرو شدم و به مزاج برخی‌ها خوش نیامد و شروع کردند به برخوردهای زننده ولی از کار انقلابی خود دست برنداشته و الان هم از قوه محترم قضاییه می‌خواهم برای شن‌خواران اسالم پرونده قضایی تشکیل دهند.

وی تأکید کرد: چرا سرمایه ای که برای مردم اسالم می باشد باید توسط یک فرد به چپاول برده شود. بنده از استاندار محترم و پرتلاش و پر انرژی استان جناب آقای دکتر سالاری می‌خواهم با تمام توان با غارت‌گران بیت‌المال برخورد جدی کنند./ هشت دی

 


ویژه ها