پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۰۷ ق.ظ
چاپ مطلب
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان مطرح کرد؛

ضرورت آموزش امداد و نجات در کنار تحصیل برای جوانان

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان گیلان و امام جمعه ماسال اظهار کرد: جوانان در کنار تحصیل می توانند با فراگیری آموزش های امداد و نجات خود را در مواقع ضروری برای کمک به آسیب دیدگان حوادث آماده کنند.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از شبستان؛ حجت السلام سید هادی موسوی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان گیلان و امام جمعه ماسال امروز(۳ آبان) در آیین افتتاح کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر در دانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی این شهر، گفت: هلال احمر با حضور پرشور خود در صحنه های سخت، بلایای طبیعی، امدادرسانی گسترده و سریع، نقش مهمی در راستای تسکین آلام بشری ایفا می کند.

وی اظهار امیدواری کرد با افتتاح این کانون و ارایه آموزش های امدادی بتوان جوانان را برای روزهای سخت آماده کرد و ادامه داد: جوانان در کنار تحصیل و با فراگیری آموزش های امداد و نجات می توانند خود را در مواقع ضروری برای کمک به آسیب دیدگان حوادث آماده کنند.

امید عظیمیان، معاون حوزه جوانان هلال احمر گیلان نیز در این مراسم بشر دوستی را امری عاطفی دانست که باید همراه با انگیزه الهی باشد.

وی اظهار کرد: در سیاست های فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نقش جوانان با عنوان رهبران آینده، داوطلبان و بهرمندان در استراتژی YESتا سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.

اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ماسال نیز در این مراسم ترویج فرهنگ نوعدوستی و احترام به ارزش های انسانی و اسلامی را در بین جوانان با رویکرد کمک به توسعه کرامت انسانی و صلح پایدار از اهداف مورد تایید همه مردم عنوان کرد.

هاشمی، رئیس دانشگاه پیام نور ماسال نیز بیان کرد: هلال احمر حوزه کاری بسیار وسیع و ارزشمندی دارد که یکی از این حوزه ها در زمینه جذب جوانان و آموزش دادن به آنان است و بحث فرهنگی و دینی در صدر قرار دارد.

گفتنی است، در ادامه پیام مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به مناسبت آیین افتتاح این کانون های دانشجویی قرائت شد.


ویژه ها