چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۱۱ ب.ظ
چاپ مطلب
گرگهای اینترنتی در کمین فرزندان

لطفا در اینترنت شنل قرمزی نباشید!

مشاهده فیلمهای شو ( رقص زنان و ...) حتی برای خانمها هم شرعا اشکال دارد چرا که باعث شکستن قبح گناه و حیازدایی می شود و خصوصا نوجوانان دختر را تحت تاثیر قرار میدهد تا جاییکه فرد بیننده تلاش میکند خود را شبیه کاراکترهای سلبریتی خارجی مانند خوانندگان فاسدی مثل سلنا گومز و جاستین بیبر و لوپز و .... درآورد! وی گفت: این خوانندگان از طرف کارتلهای بزرگ مد و لباسی پشتیبانی می شوند که در تلاشند سبک زندگی غربی و برهنگی را در پوشش فرهنگ و تمدن به جوانان ما قالب کنند!

لطفا در اینترنت شنل قرمزی نباشید!
به همت دفتر سازمان فضای مجازی سراج در ماسال و پایگاه بسیج خواهران؛ جلسه ارتقاء سواد فضای مجازی ویژه نوجوانان دختر در روستای سیاهمرد برگزار شد.
در این جلسه مهندس ملکی با نمایش اسلایدهایی ضمن اشاره به دروغگویی رسانه های معاند گفت: یکی از روشهای دروغگویی رسانه های معاند استفاده از اخبار مخلوط با واقعیت است.
مثلا وقتی میخواهد به خبری در مورد یک اداره بپردازند بسیاری از اسامی و سمت ها در اداره فوق را واقعی نام میبرند اما در موضوعاتِ دیگر خبر دستبرد میزنند و واقعیتها را بصورت وارونه و مغرضانه با عنوان “افشاگری” منتشر می کنند و متاسفانه بعضی از مردم با دیدن اسامی واقعی در خبر گمان می کنند که کل خبر صحت دارد !
وی گفت: بعنوان مثال حتی دیده شده عکس یک فرد را با همسرش در اینترنت منتشر میکنند و تصویر همسرش را شطرنجی میکنند و زیر مطلب اتهام اخلاقی به فرد میزنند!
ملکی درمورد اینستاگرام گفت: یکی از آلوده ترین شبکه های اجتماعی، اینستاگرام است و متاسفانه حتی فیلتر هم نیست! در اینستاگرام درصورتی میتوانید لایک و فالوور بیشتری داشته باشید که بسیاری از مسائل عرفی، حیاء و ارزشها را زیرپا بگذارید و در یک کلام به سبک غربی زندگی کنید و یا تظاهر کنید.
در این جلسه انیمیشن کوتاه ” شنل قرمزی و گرگهای اینترنتی” به نمایش در آمد .
دبیر دفتر سازمان فضای مجازی سراج در شهرستان ماسال در ادامه گفت: مشاهده فیلمهای شو ( رقص زنان و …) حتی برای خانمها هم شرعا اشکال دارد چرا که باعث شکستن قبح گناه و حیازدایی می شود و خصوصا نوجوانان دختر را تحت تاثیر قرار میدهد تا جاییکه فرد بیننده تلاش میکند خود را شبیه کاراکترهای سلبریتی خارجی مانند خوانندگان فاسدی مثل سلنا گومز و جاستین بیبر و لوپز و …. درآورد!
وی گفت: این خوانندگان از طرف کارتلهای بزرگ مد و لباسی پشتیبانی می شوند که در تلاشند سبک زندگی غربی و برهنگی را در پوشش فرهنگ و تمدن به جوانان ما قالب کنند!

همچنین در این جلسه به نکاتی کاربردی در رابطه با امنیت در فضای مجازی خصوصا تلگرام و اینستاگرام اشاره شد.
گفتنی است دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج امادگی دارد برای دانش اموزان، اولیاء و کارمندان جلسات و دوره های ارتقاء سواد فضای مجازی برگزار کند. در همین راستا دفتر این سازمان در شهرستان ماسال نیز امادگی دارد به پایگاهها، مساجد و کانون های فرهنگی، مربی و متخصص اعزام کند.