یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ , 27 September 2020
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب
استاندار گیلان در جلسه شورای اداری مطرح کرد:

پاسخگویی شفاف توصیه جدی من به مدیران است

استاندار گیلان، پاسخگویی شفاف را یکی از توصیه های جدی خود به مدیران دانست و خاطرنشان کرد: اگر دقیق و شفاف و براساس ظرفیت و توان کار کنیم، ترسی از مواجهه با مردم و اصحاب رسانه نداریم.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در جلسه شورای اداری استان که در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی ضرورت جدی کشور و استان است لذا باید بتوانیم در این چارچوب کار کنیم و اثرات این کار کردن برای مردم مشهود باشد.

استاندار گیلان، بخشی از مباحث اقتصاد مقاومتی را ملی دانست و افزود: استفاده از ظرفیت های استانی برای اشتغالزایی، رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در امتداد سیاستگذاری ملی است، البته نه اینکه خودمان را در تعامل با دنیا محدود کنیم، اما باید نگاهمان به داخل و بهره گیری حداکثری از ظرفیت ها باشد تا بتوانیم از مواهب طبیعی و منابع انسانی بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه برجام یک افق جدید در راستای تعامل با اقتصاد و مسائل اجتماعی دنیا باز کرد، گفت: تردیدی وجود ندارد که برجام موانعی را برداشت، اما برنامه ریزی های ما منوط به اجرای برجام نیست که چگونگی اجرای آن بر مسیر توسعه و پیشرفت جامعه تاثیر بگذارد. متاسفانه برخی به لحاظ رقابت های داخلی، منافع ملی را کنار گذاشتند و در اظهار نظرها درباره برجام همنوا با کسانی خارج از کشور شدند که برجام را زیان بار می دیدند.

سالاری، با بیان اینکه امروز طرف مقابل مذاکره و در راس آن آمریکا، برجام را یک قرارداد یکطرفه به نفع ایران می داند، تصریح کرد: کسانی که با مذاکرات بین المللی آشنا هستند، در ابتدا انعقاد این سند بین المللی را نشدنی فرض می کردند، اما فرزندان این انقلاب تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری و با تصمیم گیری های به موقع رئیس جمهور کاری کردند که آمریکا به برد ایران اذعان دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان، با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت ها در عرصه ملی و استانی، عنوان کرد: برجام به افزایش تعاملات ما با دنیا کمک کرد، اما بخشی از مشکلات خودساخته و ناشی از تصمیم گیری های اشتباه ماست که مردم را برای استفاده از مواهب الهی و ظرفیت های کشور و استان محروم می کنیم لذا باید برای ایجاد فضای بهره مندی بهتر و بیشتر مردم از داشته های خود برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه باید از تفکر، اندیشه و علم افراد به عنوان منابع انسانی کمک بگیریم، متذکر شد: همه افرادی که در جامعه زندگی می کنند و از دانش و تفکر برخوردارند، می توانند خلاقیت، نوآوری و ابتکار داشته باشند. در واقع مردم باید دیدگاه های نوآورانه خودشان را عملیاتی و در جهت پیشرفت جامعه از آن استفاده کنند لذا مدیران نباید با عمل کردن یا عمل نکردن بی جهت خود برای بهبود امور محدودیت ایجاد کنند.

استاندار گیلان، پاسخگویی شفاف را یکی از توصیه های جدی خود به مدیران دانست و خاطرنشان کرد: اگر دقیق و شفاف و براساس ظرفیت و توان کار کنیم، ترسی از مواجهه با مردم و اصحاب رسانه نداریم. مدیران از رسانه ها برای انعکاس مشکلات مردم و عملکرد خودشان کمک بگیرند و به فرهنگ سازی از طریق رسانه بپردازند.


تست
تست